Penkios draugiškiausios kačių veislės

minutės - Skaitymo trukmė

Katės gali būti laikomos nepriklausomais, o kartais net nedraugiškais gyvūnais. Nors šis stereotipas yra pagrįstas, galite nustebti, kokios draugiškos ir meilios gali būti draugiškiausių veislių katės.

Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas kačiukas ar katė yra unikali asmenybė. Nors vienos veislės gali būti laikomos draugiškesnės ar energingesnės nei kitos, tačiau šios savybės skirtingiems tos pačios veislės atstovams gali būti būdingos nevienodai. Jei ieškote naujo kačių giminės draugo, štai keletas mielų kačių veislių, kurias vertėtų priimti į savo namus!

1. Meino meškėnai

meino meškėnų veislės kačiukas guli ištiesęs letenas į priekį

Meino meškėnai yra draugiškiausių kačių veislių sąrašo viršuje. Neleiskite suklaidinami jų didelio dydžio: nėra ko baimintis dėl šios mielo charakterio veislės, kuri puikiai tinka šeimoms. Nors praleisite daug laiko prižiūrėdami ilgą, šilkinį Meino meškėno kailį, tačiau tai puikus būdas judviems pabendrauti.

2. Siamo katės

Siamo veislės kačiukas mėlynomis akimis.

Viena iš labiausiai intriguojančių kačių veislių –Siamo – garsėja karališku ūgiu ir stulbinančiomis akimis. Bet ar žinojote, kad jos taip pat yra labai draugiškos katės? Pasak GCCF (angl. Governing Council of the Cat Fancy), šios atviros, ekstravertiškos katės yra „be galo ištikimos savo žmonėms“ ir mėgsta būti šeimos dalimi.

Nors įdėjus šiek tiek pastangų dauguma kačių gali išmokti atnešti mėgstamą žaislą, tačiau to išmokyti Siamo kates gali būti šiek tiek lengviau dėl jų bendruomeniško būdo.

3. Ragdoll

Graži Ragdoll veislės katė didelėmis mėlynomis akimis.

Viena iš draugiškiausių kačių yra pūkuotoji Ragdoll (skudurinukė): ši veislė yra palyginus nauja – pirmą kartą išvesta praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje. Remiantis GCCF, jų įnoringas pavadinimas kilo dėl jų polinkio atsipalaiduoti, kai tik paimamos į rankas. Tai reiškia, kad gyvūnams patiks tupėti ant jūsų kelių, būti paimtiems į glėbį ar nešiojamiems po namus. Tai puikus pasirinkimas augintinių šeimininkams, gyvenantiems butuose ar kitose mažose patalpose, be to, katės puikiai sutaria su vaikais. Ragdolls veislės atstovai yra meilūs ir prisirišę prie savo žmonių, todėl gali būti, kad po darbo jie pasitiks jus prie lauko durų arba sekios jus po namus.

4. Abisinijos katės

Abisinijos katė žiūri pro langą.

Šios kačių veislės, laikomos viena seniausių pasaulyje, atstovės nebūtinai sėdės jums ant kelių, tačiau šios meilios katės myli savo šeimą ir yra labai bendraujančios. Remiantis GCCF, Abisinijos veislės katės pasisveikins su jumis mielu „čiulbesiu“ ir gali jus sekioti iš vieno kambario į kitą. Šios veislės atstovė, kartais vadinama Aby, yra energinga ir visada norės žaisti. Šie gyvūnai smalsūs ir gali žaismingai atitraukti jūsų dėmesį arba užlipti ant karnizų. Gali tekti palaukti, kol jie pavargs, ir tik tada ateis atsipalaiduoti į jūsų glėbį!

5. Birmos katės

4 mėnesių amžiaus Birmos veislės kačiukas mėlynomis akimis guli ant biuro kėdės.

Draugiška, visame pasaulyje mėgstama ir paslaptingą istoriją turinti „šventoji Birmos kačių veislė“ yra kilusi iš tautos, dabar vadinamos Mianmaru. Pasak GCCF, legenda byloja, kad pirmajai katei deivė padovanojo žemišką kailį ir dangaus mėlynumo akis, nes ji saugojo savo šeimininką ir gynė jo šventyklą nuo plėšikų. Ištikimybė ir prieraišumas žmonėms vis dar yra viena iš labiausiai gerbiamų jų savybių! Dėl savo geranoriško būdo Birmos veislės katė gali būti puiki kompanionė šeimose, kuriose gyvena keletas augintinių. Ji gali būti tokia pat laiminga ir šeimoje, kurioje gyvens viena – svarbu, kad šeimininkai būtų kartu.

Nusprendę dalintis savo gyvenimu su kate, nepamirškite, kad ne vien veislė lemia katės draugiškumą. Daugelis namų ieškančių kačių yra įvairių veislių mišrūnės, o mielos ausytės ar švelnus dryžuotas kailiukas gali atskleisti netikėtą asmenybę. Apsilankykite vietinėje prieglaudoje ir susipažinkite su bendrauti mėgstančiomis, meiliomis ir jūsų šeimai puikiai tinkančiomis katėmis. Atminkite, kad kuo daugiau dėl meilės ir prieraišumo suteiksite savo katei, tuo draugiškesnė ji bus. Kuo daugiau meilės rodysite savo augintiniui, tuo didesnė tikimybė, kad laikui bėgant jis atsilygins tuo pačiu.

Autorės biografija

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brien yra rašytoja, mama ir ilgalaikė kačių globėja, kurios namuose šeimininkauja dvi rusų melsvosios veislės atstovės. Autorės darbų galite rasti Care.com, What to Expect ir Fit Pregnancy, kur ji rašo apie augintinius, nėštumą ir šeimyninį gyvenimą. Raskite ir sekite jos Instagram ir Twitter paskyras @brovelliobrien.


Peržiūrėjo: Dr. Aileen Pypers, BSc, BVSc, PGDip

Susiję produktai