Svorio mažinimas ir jūsų šuo: padėkite jam išlaikyti idealų svorį

Published by
Skaitymo trukmė

Ar žinote, kad daugiau negu 50 proc. Amerikos šunų yra nutukę? Jeigu jūsų keturkojis draugas turi antsvorio, jam gali kilti įvairių sveikatos problemų, tokių kaip skausmingas artritas, širdies ligos, dusulys, diabetas ir net šlapimo pūslės vėžys. Be to, per didelis svoris ir su tuo susijusios sveikatos bėdos gali reikšti, kad šuo mažiau laiko skirs žaidimams ir bus prislėgtas.

Kas lemia svorio didėjimą?

Svorio didėjimą lemia didėjantis kūno riebalų kiekis. Riebalų dažniausiai daugėja tuomet, kai augintinis per daug ėda ir per mažai juda, Be to, gali būti ir kitų papildomų veiksnių.

Amžius: senesni šunys ne tokie aktyvūs, jie turi mažiau energijos ir jiems reikia mažiau kalorijų.

Veislė: kai kurių veislių šunys labiau linkę priaugti svorio. Tarp jų galima paminėti labradoro retriverius, kokerspanielius ir Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielius.

Kastracija arba sterilizacija: klinikiniai tyrimai atskleidė, kad kastruotų arba sterilizuotų šunų medžiagų apykaita lėtesnė, todėl jiems reikia mažiau kalorijų.

Sveikatos problemos: labai retais atvejais svorio didėjimas susijęs su sveikatos sutrikimu, kuriam gali reikėti specialaus gydymo.

Peršėrimas: šunys, kurių ėdalas neribojamas, be abejo, ėda daugiau negu reikia.

Persiėdimas: daugelyje komercinių ėdalo produktų yra druskos ir riebalų – jie pagerina skonį, taigi jūsų šuo gali nejausti saiko.

Šėrimo įpročiai: šėrimas likučiais nuo stalo ir "žmonių maistu" taip pat gali sukelti nutukimą.

Fizinės veiklos trūkumas: pernelyg gausaus šėrimo ir per mažo judėjimo rezultatas tas pats – nutukimas.

SVARBU: Net jeigu nepastebite savo šuns antsvorio požymių, svarbu reguliariai tikrinti jo svorį pas veterinarą taip užtikrinant, kad jis išliktų idealus.

Ar mano šuo turi antsvorio?

Idealus kiekvieno šuns svoris priklauso nuo veislės ir dydžio. Jūsų augintinio veterinaras gali pasakyti, kiek turėtų sverti jūsų šuo, taip pat parodyti, kaip galite patikrinti, ar jis neturi antsvorio. Tikrindami šuns svorį tarp apsilankymų pas veterinarą uždėkite rankas jam ant šonų – jeigu tampa sunku ar net neįmanoma apčiuopti šonkaulių, tikriausiai augintinis turi antsvorio.

Jei jūsų šuo turi antsvorio, galite pastebėti šiuos požymius:

 • braukiant ranka per šuns šoną, nepavyksta lengvai apčiuopti šonkaulių;
 • nebėra pastebimo juosmens;
 • reikia atlaisvinti antkaklį;
 • augintiniui tampa sunku vaikščioti;
 • lėtai juda;
 • kankina dusulys;
 • šuo blogos nuotaikos;
 • miega ilgiau nei įprastai.

Kaip galėčiau padėti šuniui numesti svorio?

Nors svorio problemos šunims pasitaiko dažnai, jas galima sėkmingai išspręsti keičiant ėdalą arba pritaikius šėrimo programą. Veiksmingiausias būdas pasiekti sveiką svorį yra derinti mitybos pokyčius su intensyvesne mankšta.

Patarimai dėl šunų mankštos:

 • reguliariai vaikščiokite su šunimi – vaikščiojimas pastoviu tempu padės sudeginti kalorijas;
 • skatinkite šunį žaisti kieme ir namuose;
 • mėtykite lėkštę arba kamuoliuką, skatinkite šunį surasti ir atnešti žaislą.

Mitybos svarba

Ėdalas, kuriuo šeriate šunį, daro didelę įtaką bendrajai jo sveikatai ir gerovei. Subalansuota mityba yra svarbi aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo dalis. Jeigu šuo ėda per daug ėdalo, gardėsių ar žmonėms skirto maisto, jis įgys antsvorio, o tai, savo ruožtu, padidins tokių susirgimų kaip artritas, diabetas, širdies ligos ir kvėpavimo sutrikimai riziką.

Ėdalas vaidina labai svarbų vaidmenį, kovojant su šuns antsvoriu. Derinti nekaloringą ėdalą su mankšta labai svarbu norint, kad šuo numestų svorio ir išliktų puikios formos. Skaidulos taip pat yra svarbus produktas, nes dėl jų šuo greičiau pasisotina.

Jeigu jūsų šuo turi antsvorio, jis gali būti linkęs priaugti svorio. todėl reikėtų parengti nuolatinį svorio valdymo planą, pagrįstą tinkama mityba, mankšta, reguliariais patikrinimais bei svėrimu.

Informacijos dėl tikslios diagnozės ir gydymo visada teiraukitės veterinaro, taip pat paprašykite jo rekomenduoti svoriui reguliuoti tinkamiausią ėdalą.

Apie tai, kaip rūpintis savo šuns svoriu, klauskite veterinaro:

 1. Kiek turėtų sverti mano šuo? Kokie sveikatos pavojai kyla dėl antsvorio?
  • Daugiau sužinokite apie su antsvoriu susijusias ligas
  • Sužinokite, kaip pranešti, jeigu jūsų šuo numeta svorio
  • Turėtumėte šerti šunį atsižvelgdami į siekiamą, o ne į esamą svorį.
 2. Kokios mankštos programos turėčiau laikytis, kad padėčiau šuniui pasiekti norimą svorį?
  • Aptarkite, kaip į savo mankštos programą galėtumėte įtraukti šunį
  • Paprašykite patarimų dėl šuns mankštos, kuriais galėtumėte vadovautis namuose
 3. Ar mano šuns svoriui valdyti rekomenduotumėte „Hill’s“ šunų ėdalą „Prescription Diet“ arba „Science Plan?
  • Pasiteiraukite apie šuns šėrimo ypatybes
  • Kaip dažnai turėtumėte šerti šunį rekomenduojamu ėdalu ir kiek jo duoti
 4. Ar galite pateikti man rašytinius nurodymus arba duoti lankstinuką, kaip kontroliuoti šuns svorį?
 5. Kaip geriausiai susisiekti su jumis arba klinika (el. paštu, telefonu), jeigu iškiltų klausimų?
  • Paklauskite, ar pas veterinarą reikės apsilankyti dar kartą.
  • Paklauskite, ar jums bus išsiųstas priminimas arba el. laiškas.

Susiję straipsniai

 • Šunų perkaitimo požymiai

  Į šunų perkaitimą negalima numoti ranka. Kai už lango ima kepinti, svarbu žinoti, kokį poveikį karštis daro jūsų augintiniui.
 • Kodėl šuo atryja ėdalą?

  Ar jūsų šuo paėdęs vemia? Jeigu šuo dažnai atryja suėstą ėdalą, tikrai turite sunerimti, tačiau atminkite ir keletą paprastų dalykų, kurie gali suerzinti jo skrandį.
 • Šunų piodermija: ką turite žinoti

  Sužinokite, kaip atrodo šunų piodermija, dėl kokių priežasčių ji atsiranda ir kaip jūsų šuns maistas gali padėti išvengti šios infekcijos ar ją išgydyti.
 • Kaip sugirdyti šuniui tabletę: naudingi patarimai ir būdai

  Priversti šunį išgerti tabletę gali būti sudėtinga: sužinokite vertingų patarimų, kaip šuniui sugirdyti tabletes, skystus ir kitokius vaistus nekeliant triukšmo.

Susiję produktai

 • Science Plan™ Canine Adult Sensitive Skin with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Sensitive Skin su Vištiena sukurtas padėti išvengti odos sausumo, pleiskanojimo ir niežėjimo. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir omega- 3 ir 6 riebiosiomis rūgštimis.
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su kalakutiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Turkey  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su jautiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.