Kačių augintojams – kaip į namus parsinešti naują katę

Published by
Skaitymo trukmė

Raskite pašarą, atitinkantį jūsų augintinio poreikius

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Jeigu iki šiol niekada neauginote katės, jums gali būti truputį neramu. Net jeigu naujas kačiukas jums ne pirmasis, pasiimti į namus naują augintinį gali būti ne tik jaudinanti, bet ir nelengva patirtis. Nesunku pamiršti vieną ar kitą dalyką, kurio gali prireikti jūsų katytei, kad jos gyvenimas būtų dar patogesnis, ypač pirmomis bendro gyvenimo dienomis ar savaitėmis. Perskaitykite tolesnius dešimt patarimų, kurie padės jums tapti geriausiu naujos murklės globėju, ir įsitikinkite, kad ir jūs, ir jūsų nauja katė turi visko, ko reikia.

Prieš katei peržengiant slenkstį

Prieš atsigabendami į namus naują keturkojį draugą, skirkite laiko namams paruošti, taip pat paruoškite savo šeimos narius ir pasiruoškite patys, kad naujas augintinio gyvenimas prasidėtų sklandžiai.

1. Pašalinkite galimas nuodingas medžiagas

Tai labai svarbus žingsnis katės saugumui užtikrinti. Katės aukštai šokinėja, lipa ir sugeba įsisprausti į ankštas erdves, todėl atidžiai apžvelkite būstą nuo grindų iki lubų ir užtikrinkite, kad nebūtų jokių katei pasiekiamų pavojingų daiktų, pavyzdžiui, buitinių valiklių ar kitų cheminių medžiagų. Nepamirškite ir kambarinių augalų – daugelis dažnai auginamų gėlių, įskaitant begonijas, vėzdūnes ir blyškiąsias dracenas, katėms nuodingos, o katės, deja, mėgsta pasigardžiuoti augalais. Išsamų katėms nuodingų augalų sąrašą pateikia Amerikos žiauraus elgesio su gyvūnais prevencijos draugija (ASPCA), tačiau norint apsaugoti ir naująją keturkoję, ir augalus, geriausia visus augalus bei gėles perkelti į tokias vietas, kuriose katė negalėtų jų pasiekti.

2. Pritaikykite namus katei

Daugelis kačių mėgsta kramtyti laidus ir virvutes. Tai kelia ne tik pavojų užspringti, bet ir elektros smūgio pavojų, jeigu katė pamėgins pakramtyti elektros laidą. Paslėpkite nuo katės visus elektros laidus, taip pat užuolaidų ir žaliuzių valdymo virveles, verpalus, siuvimo siūlus ir adatas, dekoratyvinius kutus ir visus kitus virveles primenančius daiktus. Apžiūrėkite visus namus ir patikrinkite, ar juose nėra angų, per kurias katė galėtų įlįsti į ortakius, pastoges, erdvę po grindimis arba bet kokią kitą vietą, kurioje ji gali įstrigti. Ypač atidžiai patikrinkite, ar jos saugiai uždengtos. Jeigu namuose įtaisytos durelės šunims, įsitikinkite, kad katė pro jas nepabėgs. Amerikos žiauraus elgesio su gyvūnais prevencijos draugija rekomenduoja languose įtaisyti apsauginius tinklelius (jeigu jų dar nėra) ir apsaugoti šiukšlių dėžes sandariais dangčiais.

little girl with a dog and a cat on a bed of yellow color

3. Pasikalbėkite su šeimos nariais

Jeigu drauge kartu su jumis gyvena kiti šeimos nariai, įsitikinkite, kad jie visi pritaria minčiai įsigyti naują katę, ir iš anksto nustatykite, kas turės gyvūną šerti ir valyti kraiko dėžutę. Jeigu turite vaikų, nustatykite taisykles ir pakalbėkite su jais apie tai, kaip saugiai žaisti su kate.

4. Paruoškite kitus augintinius

Jeigu nauja katė bus ne vienintelis jūsų augintinis, turite suplanuoti, kaip saugiai supažindinti keturkojus. „PetMD“ rekomenduoja supažindinti namuose jau gyvenančius augintinius su nauja kate duodant jiems pauostyti jos guolį arba pabendrauti dar prieš atnešant katę į namus. Paruoškite nedidelę saugią erdvę, kurioje katė kelias dienas galėtų praleisti atskirai (pavyzdžiui, vonią) ir ramiai apsiprastų naujoje aplinkoje. Taip ji ras vietų pasislėpti nuo nepageidaujamo kitų namiškių dėmesio.

5. Įsigykite būtinus reikmenis

Indeliai ėdalui ir vandeniui, kraiko dėžutė ir kraikas patenkins tik būtiniausius katės poreikius. Geras katės augintojas, be abejo, nori, kad jo keturkojė draugė būtų laiminga ir patogiai jaustųsi. Tam reikės tokių priežiūros priemonių, kaip šepetys kailiui šukuoti, kačių šampūnas ir nagų žirklutės, įvairūs žaisliukai ir bent vienas gultas. Jeigu nenorite, kad katė liptų ant baldų, turite parūpinti gultą kiekviename kambaryje. Taip pat apsvarstykite galimybę įsigyti draskyklę „medį“, kad patenkintume katės norą užlipti aukščiau, ir augintinė nebešokinėtų ant spintų arba ant stalų. Draskymo kilimėliai arba kitokios draskyklės nuo katės noro aštrinti nagus padės apsaugoti baldus arba kilimą.

6. Apsirūpinkite kokybišku ėdalu

Norėdami išvengti katės virškinimo problemų, ėdalą keiskite palaipsniui. Jeigu įmanoma, maždaug savaitei apsirūpinkite ėdalu, kuriuo katė buvo šeriama prieglaudoje arba veislyne, ir pamažu pereikite prie jūsų pasirinkto subalansuoto ir maistingo kačių ėdalo.

Augintinis jau namuose

Toliau išvardytus veiksmus atlikite pirmomis dienomis ir savaitėmis po to, kai jūsų namuose apsigyvens nauja katė – tai padės katei lengviau pradėti naują gyvenimą, o jus padarys šauniausiu katės globėju, kokio tik keturkojė galėtų norėti.

7. Suplanuokite sveikatos patikrinimą

Kai tik galėsite, nedelsdami nuneškite katę apžiūrėti veterinarui ir įsitikinkite, kad ji laiku paskiepyta. Jūsų veterinaras taip pat gali padėti nustatyti, ar sveikatos arba saugos sumetimais augintinį reikėtų kastruoti arba sterilizuoti. Jeigu dar neturite užmezgę glaudžių santykių su veterinaru, pasiteiraukite šeimos narių arba netoliese gyvenančių draugų, ar jie patenkinti savo veterinaro paslaugomis. Atminkite, kad po jūsų ir jūsų šeimos narių, veterinaras yra svarbiausias asmuo, kuris padeda užtikrinti katės sveikatą ir gerovę.

8. Pasirūpinkite antkakliuPet tabby cat laying in a residential window. Shallow depth of field with focus on eyes.

Kad ir kokie atsargūs būtumėte, nelaimingų atsitikimų kartais nepavyksta išvengti. Jeigu jūsų katinėlis atsiskirtų nuo jūsų arba pasimestų, galimybes vėl rasti vienas kitą padidins antkaklis su identifikacine žyma, t. y. duomenimis, kaip su jumis susisiekti. Daugelyje prieglaudų augintiniams implantuojama mikroschema, todėl verta sužinoti apie tai daugiau – tai gali būti naudinga gyvūnui netikėtai pabėgus.

9. Kuo anksčiau pradėkite dresuoti gyvūną

Mažus kačiukus ir jaunesnes kates gali tekti mokyti naudotis kraiko dėžute, o namų taisykles turi išmokti bet kokio amžiaus katės. Stenkitės atgrasyti augintinį nuo nepageidaujamo elgesio, sutrukdydami ir nukreipdami dėmesį garsiu triukšmu bei apdovanokite katę gardėsiu, jeigu ji daro tai, ką reikia. Pabandykite lipnia juosta apklijuoti baldų kraštus ir kitus paviršius, jeigu nenorite, kad katė juos draskytų, ir naudokite katžolę, kad pripratintumėte katę naudotis gultu arba draskykle.

10. Lavinkite katės kūną ir protą

Katės lengvai ima nuobodžiauti, o nuobodulys skatina išdaigas. Specialūs žaislai ne tik padės katei smagiai leisti laiką ir lavinti protą, bet ir išlaikyti fizinę formą. Jeigu įmanoma, prie lango įrenkite vietą, kurioje katė galėtų tupėti ir stebėti paukščius, voveres ir žmones. Leiskite jai patenkinti medžioklės instinktus ir pasimankštinti, išslapstydami po namus gardėsius arba žaislus.

Dienai baigiantis naujoji jūsų katė tiesiog nori jaustis saugi ir mylima – tai kiekvieno katės augintojo tikslas. Jeigu atliksite tai, kas čia aprašyta, galėsite būti ramūs, kad visi svarbiausi katės poreikiai patenkinti, ir skirti ryšiui su naująja drauge stiprinti.

Apie autorę

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus

 

Jean Marie Bauhaus yra gyvūnų augintoja ir tinklaraštininkė iš Tuslos, Oklahomos valstijoje (JAV). Paprastai ji rašo apsupta keturkojų savo draugų.

Susiję straipsniai

Susiję produktai

  • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

    Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
  • Hill's Science Plan Hairball & Indoor Adult ėdalas katėms su vištiena

    Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Vištienaskirtas katėms, kurios gyvena uždaroje patalpoje. Sukurtas su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas Omega 3.
  • Hill's Science Plan Adult ėdalas katėms su lašiša

    Tiksliai subalansuotas gardaus lašišos skonio ėdalas patenkina katės energijos poreikius geriausiu gyvenimo laikotarpiu
  • Hill's Science Plan Sterilised Cat Young Adult pašaras katėms su kalakutiena

    Tiksliai subalansuotas gardaus kalakutienos skonio ėdalas, sukurtas atsižvelgiant į sterilizuotų kačių poreikius