Kaip prižiūrėti katės letenėlių pagalvėles

minutės - Skaitymo trukmė

Raskite pašarą, atitinkantį jūsų augintinio poreikius

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Jūsų katės letenos tokios pat svarbios, kaip jūsų rankos ir kojos. Kačių globėjams svarbu padėti savo katei išlaikyti sveikas letenėles. Šie kačių letenų priežiūros patarimai padės išlaikyti sveikas ir švarias jūsų pūkuoto (-s) draugo (-ės) letenų pagalvėles.

Kodėl reikia prižiūrėti katės letenėlių pagalvėles?

Katės letena su neryškia miegančia kate fone

Pagalvokite, kam katės naudoja savo letenas. Jos vaikšto įvairiais namuose esančiais paviršiais, įskaitant nešvarias vietas, pvz. kraiko dėžę. Jei gyvūnai išleidžiami į lauką, gali vaikščioti nelygiu ir akmenuotu paviršiumi, užminti ant spyglių ir kitų aštrių daiktų ir, priklausomai nuo oro sąlygų, eiti karštais ar šaltais paviršiais. Žiemą į lauką išleistos katės taip pat gali vaikščioti per ėsdinančią druską ir kitas ledo tirpinimo medžiagas, kurios gali pažeisti letenas.

Kažkuriuo metu jūsų katė pati imsis valyti savo letenas, jas laižydama ir galbūt nuris kenksmingas medžiagas, kurių gali būti susikaupę ant jos letenėlių. Reguliari kačių letenų priežiūra apima jų apžiūrą ir valymą – tai ne tik padės išlaikyti katės letenas švarias ir gyvūnas galės saugiai jas laižyti, bet ir galėsite pasirūpinti sausomis ir įtrūkusiomis letenomis, įpjovimais ir kitais sužalojimais bei išvengti užkrėtimo.

Kačių letenų priežiūros patarimai

Pradžia

Reguliariai apžiūrėkite katės letenas ir įsitikinkite, kad jos sveikos. Taip pat atkreipkite dėmesį į požymius, rodančius pažeistas letenas. Jei pastebėjote, kad jūsų katė šlubuoja arba neatsispiria kažkuria letena, gali būti, kad joje kas nors įstrigo arba ji kaip nors susižeidė leteną. Neužmirškite, kad katės puikiai moka slėpti skausmą, todėl galite neatkreipti dėmesio. Be to, sužeista katė gali nenorėti, kad ją apžiūrėtumėte, todėl pasistenkite, kad apžiūros metu ji jaustųsi patogiai ir ramiai.

Jei jūsų katė nėra įpratusi, kad būtų liečiamos jos letenos, gali tekti ją prie to pripratinti. Gali būti naudinga nuo jauno amžiaus pripratinti laikant ar glostant katę masažuoti jos letenas. Tai ne tik padės gyvūnams priprasti prie to, kad jų letenos nuolat liečiamos, bet ir padės aptikti bet kokius nešvarumus, kurie gali būti patekę tarp pirštų ir letenų pagalvėlių.

Letenų apžiūra

Kai katė leidžia liesti letenėles, apžiūrėkite jas kasdien, ypač grįžus iš lauko. Apžiūrėkite, ar nėra įbrėžimų, žaizdų ir svetimkūnių. Jei radote ką nors įsmigusio į katės leteną, pabandykite atsargiai pašalinti pincetu. Gilius įdūrimus parodykite veterinarui.

Letenų valymas

Prieš apžiūrą arba po jos, minkštu skudurėliu nušluostykite visus mažus katės letenėlių padukus, taip pat aplink padukus ir tarp pirštų. Taip nuvalysite nuo pirštų purvą, šiukšles, dulkes ir bet kokias chemines medžiagas ar svetimkūnius.

 

Nagų kirpimas

Pilka katė guli ant languotos lovatiesės ir laižo letenas.

Naudokite nagams skirtas žirkles ar žnyplutes, kad patrumpintumėte katės nagus. PDSA rekomenduoja naudoti specialiai kačių nagams skirtas žirkles arba žnyplutes, nes dėl žmonėms skirtų nagų žnyplių gali suskilinėti jūsų katės nagai.

Kirpkite tik galiukus, stengdamiesi išvengti gyvuonio (nago dalies, kurioje yra jautrūs nervai ir venos). Jei netyčia įkirpote gyvuonį, kraujavimą sustabdykite kraujavimą stabdančiais milteliais. Jei neturite šių miltelių, nusipirkite jų vietinėje gyvūnų prekių parduotuvėje tam atvejui, jei prireiktų.

Sausų kačių letenėlių gydymas

Jei katės letenėlių pagalvėlės sausos, sudirgusios ar sutrūkinėjusios, kreipkitės į veterinarą; jis gali rekomenduoti letenas sudrėkinti alyvuogių, kokosų ar kitu maistui tinkamu aliejumi, kurį katė gali laižyti. Kol aliejus įsigers, galite uždaryti gyvūną vonios kambaryje, kad jis negalėtų pripėduoti namuose. Jei reikia labiau drėkinančio preparato, paprašykite veterinaro rekomenduoti katėms skirtą gerą drėkinamąjį kremą letenoms. Venkite žmonėms ar kitiems gyvūnams skirtų losjonų, kurie patekę į organizmą gali būti kenksmingi.

Papildomos pastabos

Pati geriausia jūsų katės letenėlių apsauga – neleisti gyvūno į lauką ir laikyti namuose, kur yra mažesnė tikimybė, kad jis susižeis, užlips ant itin karštų ar šaltų paviršių arba susidurs su pavojingomis cheminėmis medžiagomis. Sausas žiemos oras gali išsausinti katės letenas, todėl šaltaisiais mėnesiais naudokite drėkintuvą. Draskyklė taip pat gali padėti išlaikyti sveikus nagus, jau nekalbant apie tai, kad jūsų kilimas ir baldai bus apsaugoti nuo noro į juos galąsti nagus.

Suteikiant savo katei geriausią priežiūrą, lengva užmiršti tinkamai pasirūpinti letenėlėmis. Įpraskite kasdien tikrinti ir valyti gyvūnų letenas, kad jos būtų sveikos ir švarios.

Autorės biografija

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus yra laisvai samdoma rašytoja ir tinklaraštininkė, nuo 2014 m. rašanti gyvūnų sveikatos ir gyvenimo būdo temomis. Jos klientai: „Hill's Pet Nutrition“, „American Kennel Club“, „Chewy“ ir kiti.


Peržiūrėjo: Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA

Susiję produktai