Kodėl šuo atryja ėdalą?

Published by
Skaitymo trukmė

Ar jūsų šuo paėdęs vemia? Jeigu šuo dažnai atryja suėstą ėdalą, tikrai turite sunerimti, tačiau atminkite ir keletą paprastų dalykų, kurie gali suerzinti jo skrandį.

Pirmiausia atsakykite į šiuos svarbiausius klausimus: Galbūt neseniai pakeitėte šuns ėdalą? Gal jis varžosi dėl ėdalo su kitais augintiniais? Gal jis neseniai ėdė žolės? Dėl pirmiau minėtų priežasčių šuns skrandis, šiam paėdus, gali imti maištauti. Įvertinkite, galbūt dėl to šunį galėjo supykinti ir kada reikėtų parodyti jį veterinarui.

Perėjimas prie naujo ėdalo

Staiga pakeistas šuns ėdalas gali sukelti virškinimo problemų, taigi jeigu per greitai pradėjote šerti šunį kitu ėdalu (kitos rūšies ar prekės ženklo ėdalu), tai galėjo suerzinti jo skrandį. Visų pirma, pereiti prie naujo ėdalo reikia palaipsniui, paprastai per 7–10 dienų. Prieš nuspręsdami pakeisti šuns ėdalą, pasitarkite su veterinarijos gydytoju. Jeigu ir toliau pastebite virškinimo sutrikimo požymių, arba šuo nesiliauja vemti, kuo greičiau parodykite jį veterinarui. Gali būti, kad šuo alergiškas ėdalui arba jo netoleruoja, o galbūt turi rimtesnių problemų (tokių, kaip svetimkūnis skrandyje, sisteminė liga ir pan.).

Jeigu neseniai pradėjote šerti šunį „Hill's™ “ prekės ženklo ėdalu, būtinai pradėkite nuo mažos dalies ir palaipsniui ją didinkite, kol šis ėdalas taps vienintelis.

Nerimo skatinamas „rijimas“Three dogs eat wet dog food off white plates on the patio of a beach villa.

Nors dauguma šunų augintojų mano, kad paėdęs šuo vemia dėl jautrumo ėdalui, nebūtinai taip yra. Šuo ėdalą gali atryti dėl nerimo arba baimės. Ar jūsų šuo nesivaržo dėl ėdalo su kitais namuose gyvenančiais šunimis? Tai gali paskatinti jį ėsti greičiau, taip perpildyti skrandį ir sumažinti su ėdalu įprastai nuryjamų seilių kiekį, kurios veikia kaip buferis. Be to, šunį gali pradėti pykinti ir skrandžio rūgšties kiekis gali padidėti dėl nervingumo arba streso.

Jeigu šuo ėda per greitai, jis nespėja sukramtyti didesnių granulių gabalėlių. Be to, jis gali praryti daug oro ir dėl to atpilti arba vemti. Jeigu įmanoma, nerimo kankinamą šunį šerkite nuošalesnėje vietoje, kur aplink nėra kitų gyvūnų. Pradėkite nuo nedidelių porcijų ir palaipsniui didinkite jas iki įprasto dydžio, kai pamatysite, kad prieš ėsdamas šuo nusiramina.

Woman holding a dog in a red collar.

Gali būti ir kitų su šuns nerimu susijusių problemų, kurios mažina jo sugebėjimą išlaikyti skrandyje suėstą maistą. Galbūt namuose įvyko pokyčių, kurie sujaukė nusistovėjusią šuns dienotvarkę? Gal pastaruoju metu persikėlėte gyventi kitur arba pasikeitė jūsų darbo grafikas? Tokie dalykai gali versti šunį nerimauti, o tai, savo ruožtu, gali turėti įtakos jo virškinimo sistemai. Jeigu įtariate, kad šuo paėdęs gali vemti dėl minėtų priežasčių, rodykite jam savo meilę. Girkite šunį, glostykite jį, žaiskite su juo ir kartokite, kad viskas yra gerai. Laikui bėgant jis pamažu prisitaikys prie pokyčių ir taps toks, koks buvo. Svarbu stebėti šuns ėdimo įpročius siekiant įsitikinti, kad vėmimas nesusijęs su didesne problema – jeigu tai vyksta dažniau negu kartą per kelias savaites, kreipkitės į veterinarą, nes šunys dažniau vemia dėl kitų sveikatos problemų, o ne dėl nerimo.

Šuniui patinka ėdalo skonis

Šuo gali per greitai kimšti ėdalą ne tik veikiamas nerimo, bet ir todėl, kad jam patinka ėdalo skonis. Mėgautis ėdalu nieko blogo, tačiau turite įsitikinti, kad šuns organizme išlieka pakankamai maistinių medžiagų.

Vienas iš būtų sumažinti šią tendenciją – šerti šunį mažesnėmis porcijomis, kol pastebėsite, kad jis savaime pradėjo ėsti lėčiau. Kitas būdas – patiekti ėdalą ant didelės plokščios lėkštės arba kepimo skardos. Tokiu atveju šuniui reikia daugiau laiko kiekvienam ėdalo gabalėliui paimti, ir sumažėja tikimybė, kad ėdalą jis vėliau išvems. Yra net specialių šunų ėdalo žaislų-galvosūkių, kurie priverčia keturkojį šiek tiek daugiau padirbėti, kol jis gauna ėdalo. Tai gali būti ne tik geras pratimas, bet ir priversti šunį lėčiau ėsti. Tiesiog įsitikinkite, kad jis viską suėda ir nesusierzina dėl naujos ėdalo padavimo sistemos.

Šuo neseniai ėdė žolės

Nors šunys gali ėsti žolę dėl įvairių priežasčių, ir tai jiems nedaro jokio neigiamo poveikio, žolę ėda ir tie šunys, kurie blogai jaučiasi, o vėliau išvemia visą skrandžio turinį, taip galbūt pašalindami ir negalavimo priežastį. Išvėmęs žolę ir ėdalą šuo turėtų pasijausti geriau, ir jam nereikės jokios papildomos veterinarinės pagalbos, jeigu tai buvo tik paprastas skrandžio sutrikimas. Tik nepamirškite pasirūpinti, kad šuo laktų pakankamai vandens bei stebėkite, ar vėmimas liovėsi – jei taip, šuniui viskas gerai.

Jeigu paėdęs ėdalo arba žolės šuo nesiliauja vemti, kuo greičiau gabenkite jį pas veterinarą arba į skubios pagalbos veterinarijos kliniką – gali būti, kad šuo turi kitų sveikatos problemų. Galbūt jis serga infekcine ar kita sistemine liga, gal prarijo svetimkūnį, o gal net persisuko skrandis. Bet kuriuo atveju, greitai sulaukęs pagalbos šuo pasijus geriau.

Apie autorę

Erin Ollila

Erin Ollila

Erina Ollila – naminių gyvūnų mylėtoja, kuri tiki žodžio galia ir tuo, kad skelbiama žinia gali suteikti naudingos informacijos ir netgi pakeisti jos klausytojus ir skaitytojus. Savo darbus ji skelbia internete ir popierine forma. Daugiau apie Eriną galite sužinoti „Twitter“ @ReinventingErin arba jos interneto svetainėje http://erinollila.com.

Susiję straipsniai

  • Šunų odos problemos

    Dogs running Sužinokite apie alerginio dermatito įspėjamuosius požymius, simptomus ir gydymą bei apie kitas šunų odos ligas.
  • Ar jūsų šuo yra geros formos?

    Dogs running Kaip sužinoti, ar jūsų šuo turi antsvorio? Pirmiausia veterinarijos gydytojas pasvers jūsų šunį įprasto patikrinimo metu. Tarp patikrinimų uždėkite rankas ant šonkaulių: sunku apčiuopti šonkaulius ar net neįmanoma jų apčiuopti? Jei taip, jūsų šuo greičiausiai turi antsvorio.
  • Šuniuko svorio stebėjimas

    Ar žinojote, kad augintinis apibūdinamas kaip nutukęs, jei jo svoris yra 15 % ar daugiau didesnis nei jo idealus svoris? Tai reiškia, kad mažo šuns, pavyzdžiui čihuahua, svoris gali padidėti vos 330 gramų, o rotveilerio – daugiau nei 7,5 kg.
  • Pykinimas ir viduriavimas: ar šuniui reikia skubios pagalbos?

    Understanding what it means when your dog is sick and experiencing signs of illness is vital to determining the best path of care and plan of action to help your pet.

Susiję produktai

  • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su kalakutiena

    Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Turkey  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
  • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su jautiena

    Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
  • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su vištiena

    Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
  • Hill's Sience Plan Large Breed Mature Adult 6+ ėdalas šunims su vištiena

    Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Mature Adult 5+ Active Longevity™ Large Breed su Vištiena sukurtas palaikyti judrumą, liesą raumenų masę ir sveikus organus didelių veislių šunims. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir  L-karnitinu.