Šunų odos problemos

$authorText
minutės: Skaitymo trukmė


Šunų odos ligas gali sukelti daugybė priežasčių. Alergija yra viena iš dažniausiai pasitaikančių odos problemų priežasčių, kurią gali sukelti įvairūs dalykai – nuo parazitų, pavyzdžiui, blusų, iki maisto produktų sudedamųjų dalių. Atopinis dermatitas – tai terminas, kuriuo vadinama alergija aplinkos veiksniams, pavyzdžiui, žiedadulkėms, dulkių erkutėms ir kai kuriems augalams.

Alerginės reakcijos gali sukelti stiprų niežulį ir kasymąsi, o tai nėra malonu nei jums, nei jūsų šuniui. Dažnai kasymasis ir kitoks savęs žalojimas sukelia daugelį kitų pastebimų požymių:

 • kailio slinkimą;

 • raudoną, sudirgusią odą;

 • šašus ir žaizdeles;

 • pernelyg dažną odos laižymą ir kramtymą;

 • neramumą ir sutrikusį miegą.

Ką galite padaryti, kad padėtumėte gydyti savo šuns odos ligą?

Veterinarijos gydytojas gali bandyti padėti išgydyti jūsų šuns odos ligą įvairiais būdais, pavyzdžiui, injekcijomis, geriamaisiais vaistais, mitybos reguliavimu, odai skirtais šampūnais, tepalais ir aplinkos švarinimu.

Jei veterinarijos gydytojas atliko biopsiją arba paskyrė vaistų, būtinai atidžiai laikykitės priežiūros ir veiklos apribojimų nurodymų. Aplinkos purškiklius ir migdomuosius preparatus naudokite tik kaip nurodyta ir atidžiai stebėkite savo šunį ar neatsinaujina ligos požymiai. Jei kiltų klausimų ar problemų, nedvejodami skambinkite į kliniką.

Idėjos pamąstymui


Mityba gali padėti šunims, turintiems nepageidaujamų reakcijų į pašarą, o tam tikros maisto produktų sudedamosios dalys gali būti tikrai naudingos sveikai odai palaikyti ir padėti sumažinti uždegimą bei niežulį. Yra keletas skirtingų maisto produktų, skirtų odos problemoms spręsti. Paprašykite savo veterinarijos gydytojo, kad rekomenduotų aukštos kokybės, visavertį ir subalansuotą pašarą, tinkantį jūsų šuns ligai.

Blusų kontrolė

Jei dar nepastebėję blusų imsitės prevencinių priemonių, galite išgelbėti ir save, ir savo šunį nuo daugybės nemalonumų. Visiškai išnaikinti blusų neįmanoma, nes šunys su jomis susiduria pasivaikščiojimų metu ir būdami sode. Realesnis tikslas – kontroliuoti blusų gausą, t. y. kovoti su blusomis visuose blusų gyvenimo ciklo etapuose, naudojant vieną iš šiuo metu prieinamų itin veiksmingų vietinių ar geriamųjų produktų. Veterinarijos gydytojas gali rekomenduoti jūsų šuniui tinkamą produktą, atsižvelgdamas į kitus augintinius bei šeimos narius.

Aplinkos švara taip pat svarbi kovojant su blusomis. Dažnai siurbdami dulkių siurbliu pašalinsite blusų kiaušinėlius iš kilimų ir kiliminių dangų, tačiau būtinai nedelsdami išmeskite dulkių siurblio maišelį arba ištuštinkite talpyklą į lauko šiukšliadėžę. Be to, patariama skalbti šuns patalynę ir antklodes, ant kurių gyvūnas mėgsta gulėti. Veterinarijos gydytojas taip pat gali rekomenduoti buitinį purškalą.

Erkės

Erkės platina ligas, pavyzdžiui, Laimo ligą, kuria gali sirgti ir žmonės, ir naminiai gyvūnai. Jei gyvenate kaime arba dažnai ten lankotės su savo šunimi, turėtumėte reguliariai tikrinti ar augintinis turi erkių.

Stenkitės, kad šuo nevaikščiotų po aukštą žolę ir miškuose. Pasivaikščiojus tokiose vietovėse, apžiūrėkite ar ant šuns odos nėra nedidelių gumbelių (panašių į karpas).

Skubus jų pašalinimas gali užkirsti kelią erkių platinamoms ligoms. Gali būti sunku pačiam pašalinti erkę nepaliekant jos dalies. Geriausia nuvesti šunį pas veterinarijos gydytoją, kuris naudodamas tinkamą įrangą galės erkę visiškai pašalinti.

SVARBU. Odos problemas gali sukelti daug priežasčių. Jei pastebėjote bet kurį iš minėtų požymių, pavyzdžiui, draskymąsi ir laižymąsi, kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Kartais pagrindinės priežasties išsiaiškinimas gali būti ilgas procesas, tačiau kuo greičiau kreipsitės į veterinarijos gydytoją, tuo greičiau jūsų šuo vėl jausis gerai.

Peržiūrėjo Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ir Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

Susiję straipsniai

 • Kaip alergija maistui gali paveikti jūsų šunį

  Dogs running Sužinokite apie augintinių alergijų maistui ir maisto netoleravimo įspėjamuosius ženklus, simptomus ir gydymą bei įtaką jūsų šuniui.
 • Ar jūsų šuo yra geros formos?

  Dogs running Kaip sužinoti, ar jūsų šuo turi antsvorio? Pirmiausia veterinarijos gydytojas pasvers jūsų šunį įprasto patikrinimo metu. Tarp patikrinimų uždėkite rankas ant šonkaulių: sunku apčiuopti šonkaulius ar net neįmanoma jų apčiuopti? Jei taip, jūsų šuo greičiausiai turi antsvorio.
 • Šuniuko svorio stebėjimas

  Ar žinojote, kad augintinis apibūdinamas kaip nutukęs, jei jo svoris yra 15 % ar daugiau didesnis nei jo idealus svoris? Tai reiškia, kad mažo šuns, pavyzdžiui čihuahua, svoris gali padidėti vos 330 gramų, o rotveilerio – daugiau nei 7,5 kg.
 • Pykinimas ir viduriavimas: ar šuniui reikia skubios pagalbos?

  Understanding what it means when your dog is sick and experiencing signs of illness is vital to determining the best path of care and plan of action to help your pet.

Susiję produktai