Pykinimas ir viduriavimas: Ar katei reikia skubios pagalbos?

 
minutės - Skaitymo trukmė

Jūsų katė vemia? Ar pastebėjote, kad pasikeitė gyvūno išmatų spalva ar konsistencija? Augintinių vėmimas ir viduriavimas yra gana dažnas reiškinys, kurį gali sukelti daugybė priežasčių. Dažnai nėra dėl ko nerimauti – galbūt jie suvalgė ką nors neskanaus arba kuo nors užsikrėtė, kaip nutinka ir mums. Nors dauguma atvejų išsisprendžia savaime, turime būti atsargūs, nes kartais tai gali būti nerimą keliančios būklės požymis. Vėmimas gali sukelti greitą dehidrataciją. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums nuspręsti ar dėl jūsų augintinio vėmimo arba viduriavimo reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Imkitės veiksmų

Jei jūsų katė vemia, pirmiausia reikia neduoti valgyti ir pasirūpinti, kad būtų daug šviežio vandens. Jei katė vemia ilgiau nei 8 valandas arba vemia labai dažnai, kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Jei jūsų katė viduriuoja, dažniausiai nereikia nutraukti maitinimo. Savaime praeinantis viduriavimas paprastai turėtų baigtis per 2–3 dienas. Jei jūsų katė serga, kai kuriomis aplinkybėmis prieš kreipdamiesi į veterinarijos gydytoją neturėtumėte laukti 24 valandas.

Skambinkite veterinarui, jei:

 • jūsų katė yra labai jauna arba labai sena (nes gyvūnas gali labai greitai dehidratuoti);
 • jūsų katė turi sveikatos sutrikimų, pvz., diabetą;
 • jūsų katė jau vartoja vaistus. Paprašykite patarimo ar galima arba reikia nutraukti vaisto vartojimą, kol jūsų augintinis serga;
 • vemia ar viduriuoja su krauju arba pasišalino juodos deguto pavidalo medžiagos;
 • jūsų katė atrodo labai nusiminusi, yra prislėgta arba gyvūno dantenos sausos ir lipnios;
 • jei po 24 valandų katės pilvo veikla atsistato, o jums reikia patarimo, kuo ją maitinti toliau, kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Veterinarai dažnai rekomenduoja duoti specialios sudėties pašarą, pavyzdžiui, „Hill's Prescription Diet i/d“, o ne iš karto grįžti prie įprasto katės pašaro.

Paskutinis patarimas – prieš veždami sergančią katę veterinarui, pirmiausia paskambinkite. Gydytojas gali paprašyti jūsų palaukti kitoje laukimo vietoje, jei įtaria, kad jūsų katė gali užkrėsti kitus pacientus.

Susiję straipsniai

 • Ar mano katės oda sausa? - Patarimai

  Išmokite pastebėti pernelyg sausos katės odos požymius, kurie gali sukelti odos sudirginimą, bei sužinokite kaip jūs galite pagerinti savo katės sausos odos būklę.
 • Kas lemia kačių svorio augimą?

  154502253 Dėl antsvorio katei gresia daug rimtų sveikatos problemų. Svorio padidėjimas rodo, kad daugėja kūno riebalų ir atsirada tada, kai katė per daug valgo bei per mažai mankštinasi.
 • Ar jūsų katė priauga svorio?

  Cat playing with ownerw Sužinokite apie kačių nutukimo ir svorio kontrolės įspėjamuosius ženklus, simptomus ir gydymą bei poveikį jūsų katei
 • Kaip gydyti katės skrandžio sutrikimus

  Daugeliui augintinių kartais užeina pilvo diegliai. Nors kartais nemalonu skaityti įvairias detales, tačiau svarbu žinoti, ko tikėtis.

Susiję produktai

 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
 • Hill's Science Plan Hairball & Indoor Adult ėdalas katėms su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Vištienaskirtas katėms, kurios gyvena uždaroje patalpoje. Sukurtas su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas Omega 3.
 • Hill's Science Plan Adult ėdalas katėms su lašiša

  Tiksliai subalansuotas gardaus lašišos skonio ėdalas patenkina katės energijos poreikius geriausiu gyvenimo laikotarpiu
 • Hill's Science Plan Sterilised Cat Young Adult pašaras katėms su kalakutiena

  Tiksliai subalansuotas gardaus kalakutienos skonio ėdalas, sukurtas atsižvelgiant į sterilizuotų kačių poreikius