Pykinimas ir viduriavimas: Ar katei reikia skubios pagalbos?
Raskite pašarą, atitinkantį jūsų augintinio poreikius
Find a dog food that fits your pet’s needs
Find a cat food that fits your pet’s needs
Jūsų katė vemia? Ar pastebėjote, kad pasikeitė gyvūno išmatų spalva ar konsistencija? Augintinių vėmimas ir viduriavimas yra gana dažnas reiškinys, kurį gali sukelti daugybė priežasčių. Dažnai nėra dėl ko nerimauti – galbūt jie suvalgė ką nors neskanaus arba kuo nors užsikrėtė, kaip nutinka ir mums. Nors dauguma atvejų išsisprendžia savaime, turime būti atsargūs, nes kartais tai gali būti nerimą keliančios būklės požymis. Vėmimas gali sukelti greitą dehidrataciją. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums nuspręsti ar dėl jūsų augintinio vėmimo arba viduriavimo reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją.
Imkitės veiksmų
Jei jūsų katė vemia, pirmiausia reikia neduoti valgyti ir pasirūpinti, kad būtų daug šviežio vandens. Jei katė vemia ilgiau nei 8 valandas arba vemia labai dažnai, kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Jei jūsų katė viduriuoja, dažniausiai nereikia nutraukti maitinimo. Savaime praeinantis viduriavimas paprastai turėtų baigtis per 2–3 dienas. Jei jūsų katė serga, kai kuriomis aplinkybėmis prieš kreipdamiesi į veterinarijos gydytoją neturėtumėte laukti 24 valandas.
Skambinkite veterinarui, jei:
- jūsų katė yra labai jauna arba labai sena (nes gyvūnas gali labai greitai dehidratuoti);
- jūsų katė turi sveikatos sutrikimų, pvz., diabetą;
- jūsų katė jau vartoja vaistus. Paprašykite patarimo ar galima arba reikia nutraukti vaisto vartojimą, kol jūsų augintinis serga;
- vemia ar viduriuoja su krauju arba pasišalino juodos deguto pavidalo medžiagos;
- jūsų katė atrodo labai nusiminusi, yra prislėgta arba gyvūno dantenos sausos ir lipnios;
- jei po 24 valandų katės pilvo veikla atsistato, o jums reikia patarimo, kuo ją maitinti toliau, kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Veterinarai dažnai rekomenduoja duoti specialios sudėties pašarą, pavyzdžiui, „Hill's Prescription Diet i/d“, o ne iš karto grįžti prie įprasto katės pašaro.
Paskutinis patarimas – prieš veždami sergančią katę veterinarui, pirmiausia paskambinkite. Gydytojas gali paprašyti jūsų palaukti kitoje laukimo vietoje, jei įtaria, kad jūsų katė gali užkrėsti kitus pacientus.