Kaip tvarkytis su gyvūnų išsiskyrimo nerimu grįžtant į darbą ir į mokslus

Autorė
minutės - Skaitymo trukmė

Praleidus savaites ir mėnesius namuose izoliacijoje, grįžimas į darbą ar į mokymo įstaigą gali būti sunkus ir jums, ir jūsų augintiniams. Jūsų pūkuotas draugas tikriausiai mėgavosi dažnesniais glaustymaisis, žaidimais ir galbūt užkandžiais!

Jei žinosite kaip sumažinti augintinių išsiskyrimo nerimą, galite palengvinti pareinamąjį laikotarpį, ypač jei karantiną leidote namuose arba ilgą laiką dirbote iš namų. Net ir labai nepriklausoma katė ar šuo patirs stresą, kol jūsų nebus; tačiau jie gali tai puikiai nuslėpti. Pateikiame penkis patarimus, kaip palikti savo šunį namie vieną ir padėti savo katei apsiprasti jums grįžus į darbą ar į mokslus.

1. Nustatykite naują tvarkaraštį

Sužinojus, kada teks grįžti į darbą ir pradėti įprastą rutiną, yra naudinga nustatyti naują tvarką savo augintiniui prieš pradedant reguliariai išeiti iš namų. Tai padeda palengvinti išsiskyrimo nerimą ir suteikia laiko jums abiems priprasti prie naujos dienotvarkės. Jums taip pat teks iš naujo išmokti ilgesnį laiką palikti namus!

Pradžiai pabandykite kelis "netikrus" išėjimus ir grįžimus. Pradėkite savo "atsisveikinimo" rutiną apsivilkdami striukę, pasiimdami kavą, raktus ir atidarydami duris. Atsisveikinkite su savo augintiniu, išeikite minutei į laiptinę ar padėkite savo kuprinę į automobilį ir grįžkite namo. Trumpi išėjimai ir grįžimai parodo jūsų augintiniui, kad kai jūs išeinate pro duris nereiškia, kad ilgai negrįšite.

Kalbėdami apie šunis,„Association of Pet Behaviour Counsellors“ skelbia, kad kintantys planai gali padėti jūsų augintiniui susidoroti su perėjimu nuo nuspėjamos iki nenuspėjamos tvarkos.

Išmokykite juos „tikėtis netikėto“ juos palikdami, tarkim, pirmą kartą minutę, paskui 12 minučių, tada tris minutes, kad jūsų augintinis negalėtų numatyti, kiek laiko jūsų nebus. Tai padės sumažinti nerimą, kurį jūsų šuo jaučia kai nebūnate namuose ilgomis darbo dienomis.

2. Susilaikykite nuo emocijų

Augintinio šeimininkui tai sunkiausias elgesio pakeitimas. Kaip galite nesijaudinti kaskart kai išeinate ar grįžtate namo? Remiantis „Battersea Dogs Home“ ekspertais , skirdami daug dėmesio savo šuniui šiomis akimirkomis galite tik padidinti išsiskyrimo nerimą. Rekomenduojama išeiti iš namų kaip galima ramiau, parodant savo šuniui, kad tai normalu ir nėra priežasties nerimauti. Grįžtant rekomenduojama į namus įeiti ramiai ir švelniai pabendrauti su augintiniu. Ant pilkos sofos sėdinti moteris geltonu megztiniu laiko apkabinusi rusvą labradorą. Gali skambėti prieštaringai, kad reikia elgtis ramiai su savo kailiniuotu meilučiu po ilgo išsiskyrimo, tačiau ramus priartėjimas apsaugo augintinio emocijas nuo ekstremalių svyravimų.

Tai sukuria sklandų perėjimą nuo ramiai praleistų valandų vienumoje iki absoliutaus džiaugsmo vėl būnant su mylimiausiu pasaulyje žmogumi. Nesijaudinkite! Maždaug po 20 ar 30 min galėsite žaisti su savo augintiniu kiek tik norėsite.

3. Sudarykite naują maitinimo tvarkaraštį

Svarbus žingsnis mokinantis palengvinti augintinio išsiskyrimo nerimą yra priderinti maitinimo laiką. Kai namuose esate dažnai, lengva prisiderinti prie augintinio maitinimo rutinos dažnai duodant maisto ir papildomų užkandžių. Bet kas nutinka, kai daug laiko praleidžiate ne namie?

Kadangi šunys ir katės laikosi įpročių, netikėti valgymo laiko pokyčiai gali padidinti stresą, todėl pabandykite grįžti prie aiškiai apibrėžto maitinimo modelio. Bendrai kalbant, šunys šeriami du kartus dienoje – kartą ryte ir kartą vakare. Kačių maitinimo tvarkaraštis priklauso nuo maitinimo būdo: katėms maitinamoms su šėrikliu nereikės daug pokyčių (jei išvis reikės), bet katėms šeriamoms pagal grafiką reikės prisitaikyti. Visiems su augintinio mityba susijusiems pokyčiams geriausiai tinka lėtas perėjimas. Pasitarkite su savo veterinaru, kaip geriausiai pakeisti augintinių valgymo tvarkaraštį jiems sukeliant mažiausiai streso. Prieš grįždami į darbą ar į mokslus, aprašykite turimas priemones ir įsigykite tai, ko dar prireiks.

Taip išvengsite paskutinės akimirkos netikėtumų, kad "baigėsi maistas!" kurie jums gali kelti stresą.

4. Sukurkite komforto zoną

Kol jūsų nėra namie, jūsų augintiniai ieško vietos, kurioje jaustųsi ramūs ir saugūs. Pastaruoju metu daug laiko praleidote ant sofos? Puikus patarimas ruošiantis palikti šunį vieną namuose ir norint nesukelti jam išsiskyrimo nerimo yra išsaugoti jaukią vietelę kol jūsų nėra namie. „PDSA“ taip pat rekomenduoja sukurti tik jūsų šuniui skirtą saugią erdvę naudojant dėžę ar uždarą erdvę ramioje namų vietoje, kur niekas netrukdys. Paverskite jų erdvę į „šuns guolį“ su pagalvėmis ir apklotais, mėgstamiausiais žaislais ir užkandžiais, ir palikite atidarytas duris, kad jie nesijaustų „užrakinti“ arba pakliuvę į spąstus.

Katėms patinka slėptis mažose, tamsiose erdvėse, nesvarbu, ar šeimininkai yra namie. Spintelės ir dėžės puikiai tinka sukurti saugią kačių tvirtovę. Paverskite šią erdvę į patogią kačių lovą su apklotais, pagalvėmis ar rankšluosčiais. Galite įdėti megztinį ar kitą jūsų kvapo turintį drabužį, kad jūsų kailiniuotas draugas jaustųsi lyg glaustytųsi prie jūsų!

Prie vyro su barzda veido glaustosi katė.

5. Pasiūlykite veiklos

Gyvūnai nerimą išreiškia netinkamu elgesiu.

Nuobodulys, kylantis būnant vienam namuose, yra pagrindinė tokio elgesio priežastis, sako Jungtinės Karalystės gyvūnų elgesio tyrinėtojai, kadangi augintiniai ne tik pasiilgsta savo šeimininkų, bet ir todėl, kad yra susierzinę. Šis susierzinimas juos verčia draskyti ir kramsnoti visus prieinamus daiktus. Daugelis kačių elgiasi taip pat, jos net gali išreikšti savo susierzinimą ant šeimininko sofos audinio ar tualetinio popieriaus ritinėlio.

Geriausias būdas nutolinti nuobodulį yra pasiūlyti veiklos, kuri užims jūsų augintinius kol jūsų nėra. Muzika ir augintiniams skirtos televizijos laidos gali paguosti gyvūnus ir sumažinti jų vienišumo jausmą. „Battersea Dogs Home“ rekomenduoja šunims skirtus žaislus, pavyzdžiui, žaidimų kilimėlius, užkandžių kamuoliukus ir ieškojimų žaidimus, kurie leidžia šunims tinkamai išnaudoti psichinę energiją. Taip pat galite pripildyti kamuoliukais negilią talpyklą (nedidelį baseiną ar sandėliavimo dėžę) ir padaryti kamuoliukų baseiną! Galite užimti savo katę žaislais su maistu, kurios patenkina jų smalsumą, gaudyti skirtais žaislais ar programėlėmis, kurios sužadina medžiojimo instinktus (joms patinka gaudyti elektroninę žuvį).

Augintinių globėjams ir augintiniams prireiks laiko ir kantrybės šiuo prisitaikymo laikotarpiu. Naudodami geriausias praktikas, kurios gali sumažinti augintinių išsiskyrimo nerimą, įsiklausydami į savo kailiniuotų draugų poreikius ir reikšdami jiems savo meilę, galite palengvinti perėjimą į "normalią" dienotvarkę.

Autorės biografija

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine Brovelli-O'Brien, mokslų daktarė, rašytoja, STEAM pedagogė ir atsidavusi augintinio mama. Ji yra „Cat Writers' Association“ (CWA) profesionali narė ir yra rašiusi pirmaujančioms pramonės įmonėms ir organizacijoms, įskaitant „What to Expect When You're Expecting“ ir „NIU STEM Read“. Raskite ir sekite jos „Instagram“ ir „Twitter“ paskyras @brovelliobrien

Susiję produktai