Ar mano šuo gali valgyti picą?

minutės: Skaitymo trukmė

Tik ne tai! Ką tik užtikote savo šunį, įkišusį snukį į picos dėžę ir dabar nerimaujate ar šunys gali valgyti picą? Ar jūsų šuo susirgs, jei suės picos plutą? Ar jiems galima valgyti pomidorų padažą? Štai ką turėtumėte žinoti, jei jūsų šuo ką tik suėdė picos plutos likučius ar suvalgė visą picą su garnyru.

Ar picos sudedamosios dalys kenksmingos šunims?

Sūris

Net ir naudojant mažai riebalų turinčius sūrius, pavyzdžiui, mocarelą – tradicinį picos priedą, per didelis kiekis sūrio nėra gerai. Sūris paprastai turi daug riebalų ir kalorijų, todėl savo augintiniui galite duoti per daug kaloringo maisto.

Padažas

Ką daryti, jei jūsų šuo ką tik prisilaižė marinara pomidorų padažo? Gera žinia – šis padažas dažnai gaminamas iš prinokusių pomidorų, kuriuos šunys gali valgyti. Šunims kenkia žaliosios pomidorų dalys, pavyzdžiui, lapai ir stiebas. Picos padaže yra ir kitų priedų be pomidorų. Kai kurios kitos sudedamosios dalys, pavyzdžiui, česnakai ir žolelės, gali būti kenksmingos jūsų šuniui. Be to, daugelyje parduotuvėje pirktų picų padažų yra pridėtinio cukraus. Remiantis RSPCA, nesveika mityba gali paskatinti nutukimą, dėl kurio jūsų augintiniui gali kilti didesnė rizika susirgti diabetu ar sukelti kitas sveikatos problemas.

Kepinio & pluta

Jei jūsų šuo suėdė picos plutą, reikėtų susirūpinti. Plutoje gali būti šunims pavojingų sudedamųjų dalių, pavyzdžiui, svogūnų, česnakų ir žolelių.

Žalios picos tešlos valgymas yra itin keblus reikalas. Jei jūsų šuo suvalgė šiek tiek nekeptos naminės picos, nedelsdami kreipkitės į veterinarą arba į skubios pagalbos kliniką. Neapdorota mielinė tešla gali iškilti jūsų augintinio skrandyje, sukeldama rimtų kvėpavimo sutrikimų ir galimą audinių plyšimą. Remiantis The Kennel Club, žalia duonos tešla jūsų šuo gali net apsinuodyti. Taip nutinka dėl mielių gaminamo šalutinio produkto – etanolio.

Jaunas vyras ir jauna moteris namuose prie kompiuterio valgo picą, o biglis tupi ant grindų ir žiūri į maistą didelėmis šuniuko akimis.

Ar šunys gali valgyti picos pagardus?

Jei jūsų šuo suvalgė picos su pagardais, turite pagrindo nerimauti. Daugelis įprastų picos priedų, pvz., svogūnai ir česnakai, laikomi nesveikais, o kai kurie iš jų gali būti toksiški šunims. Be to, peperoni dešroje, sardinėse ir dešrelėse yra daug druskos ir riebalų, dėl kurių gali paūmėti jau esamos ligos.

Svarbiausia – niekada neduokite savo šuniui picos – nei kaip valgio, nei kaip skanėsto. Jei augintinis jautrus pienui, dėl riebalų pertekliaus jam gali truputį sutrikti skrandžio veikla, tačiau daugeliu atvejų tai šunims nekenkia. Jei jūsų šuo suvalgė didelį kiekį picos ir dėlto nerimaujate, paskambinkite veterinarui ir susitarkite dėl apžiūros.

Atminkite, kad net ir maži žmonių maisto kąsneliai turi daug papildomų kalorijų, kurios laikui bėgant gali sukelti svorio ir daugybę kitų problemų, atsirandančių dėl viršsvorio. Taigi laikykite picą toliau nuo savo šunelio.

Autorės biografija

Erin Ollila

Erin Ollila

Erin Ollila yra augintinių mylėtoja – ji tiki žodžių galia ir tuo, kad žinutė gali informuoti ir netgi transformuoti auditoriją, kuriai ji skirta. Jos tekstų galite rasti visame internete, kai kurie jų išspausdinti, pavyzdžiui, interviu, rašymas slapyvardžiu, blogo įrašai ir kūrybiniai tekstai. Erin yra SEO paslaugų ir visų socialinės medijos dalykų žinovė. Ji įgijo Fairfieldo universiteto kūrybinio rašymo magistro laipsnį. Sekite jos Twitter paskyrą @ReinventingErin arba sužinokite daugiau http://erinollila.com.

Susiję produktai