Kaip sugirdyti šuniui tabletę: naudingi patarimai ir būdai

minutės: Skaitymo trukmė

Sugirdyti šuniui tabletę kartais gali būti tikras iššūkis. Šuns šeimininkams svarbu išmokti, kaip priversti šunį išgerti tabletę ir, laimei, daugeliu atvejų tai gana paprasta. Ką gali padaryti augintinių šeimininkai, kad viskas vyktų dar sklandžiau? Skaitykite toliau ir sužinokite keletą veterinarų patvirtintų gudrybių.

Kaip sugirdyti šuniui tabletę „Mėsos kukulio“ metodas

Small black and white dog licks a pill from a human hand.

Dauguma šunų priešinasi vaistų vartojimui tablečių forma, nes jiems nepatinka tablečių skonis. Tai žinodami galite pritaikyti triuką „šaukštas cukraus“, kuris patiks jūsų augintiniui šuniui.

Jei veterinaras leidžia vaistus duoti su maistu, kapsulę ar tabletę galite paslėpti naminio skanėsto viduje. Naudokite konservus, virtą liesą mėsą, sūrį, žemės riešutų sviestą ar bet kokį kitą jūsų šuniui patinkantį maistą ir aplink tabletę suformuokite mėsos, sūrio arba žemės riešutų sviesto rutuliuką. Veterinaras arba vietinė naminių gyvūnėlių parduotuvė taip pat gali pasiūlyti specialiai sukurtų skanėstų šunims, skirtų paslėpti tabletes.

Konservuotas šunų pašaras arba virta liesa mėsa idealiai tinka sumaitinti šuniui su tablete, nes dėl skanėstų, pavyzdžiui, riešutų sviesto kamuoliukų, šuniui gali būti sunkiau išlaikyti sveiką svorį.

Daugelis šunų su džiaugsmu ir dėkingumu priims pirmąjį mėsos kukulį, todėl tai yra paprasčiausias būdas duoti geriamąją tabletę daugumai šunų. Įtariems šunims gali tekti duoti paprastą mėsos kukulį be tablečių, kad pelnytumėte jų pasitikėjimą, o vėliau slapčia įkišti tabletę.

Kai maistas – ne išeitis

Jei negalite slapta pateikti tabletės savo itin akylam šuniui arba jei tabletės negalima vartoti su maistu, duodant šuniui vaistus gali tekti imti viską į savo rankas tiesiogine prasme. Vadovaukitės pateiktais nurodymais.

  1. Pirmuosius bandymus pradėkite nuo skanėsto, o ne nuo tabletės.

  2. Atsistokite šalia savo šuns ir įsitikinkite, kad abu žiūrite ta pačia kryptimi. Tada paimkite skanėstą į dominuojančią ranką.

  3. Padėję nedominuojančią ranką ant šuns viršutinio žandikaulio, nykščiu vienoje pusėje ir pirštais kitoje, dominuojančia ranka traukite žemyn apatinį žandikaulį. Šioje rankoje taip pat turėsite skanėstą. Atminkite, kad šuns burna atsiveria apatiniam žandikauliui nusileidus žemyn, todėl venkite, kad šuns burna atsivertų traukiant į viršų.

  4. Pasiūlykite skanėstą padėdami jį prie liežuvio pagrindo. Turėsite laikinai atitraukti ranką nuo apatinio žandikaulio, kad įkištumėte skanėstą ant liežuvio užpakalinės dalies, todėl pasistenkite būti greiti. Reikia, kad jūsų ranka akimirksniu atsidurtų šuns burnoje, todėl šio veiksmo metu šuo gali jums įkąsti – būkite labai atsargūs! Duodant skanėstą tokiu būdu siekiama padėti šuniui atsipalaiduoti: jis supras, kad tai nėra labai baisu ir bus geriau, jei bent truputį jums padės. Priklausomai nuo to, kaip sekėsi šie pirmieji žingsniai, galite juos pakartoti, naudodami skanėstus ar net įprastą šunų pašarą, kad išmokytumėte šunį išgerti tabletę nesipriešinant.

  5. Kai abu su augintiniu puikiai išmoksite atlikti veiksmą „išsižiok ir gauk skanėstą“, ateis metas atlikti pagrindinį veiksmą: vietoj skanėsto įdėti tabletę. Jei įmanoma, tabletę padėkite ant liežuvio galo, geriausia – prie pagrindo.

  6. Po to, kai šuo sėkmingai išgeria vaistus, visada pagirkite žodžiu ir duokite skanėstą.

Kadangi šiam metodui atlikti reikia šiek tiek daugiau įgūdžių, prieš bandydami tai atlikti savarankiškai, paprašykite veterinaro, kad parodytų kaip tai atlikti. Sėkmingai įdėję tabletę į šuns burną pasistenkite išlaikyti ją užčiauptą: greitai uždėkite dominuojančią ranką ant apatinio žandikaulio ir švelniai kontroliuokite. Pūsdami į šuns nosį ir švelniai glostydami gerklę paskatinsite jį nuryti. Dauguma šunų prariję tabletę laižosi nosį. Jei abejojate, ar jūsų apdairus šuo nurijo vaistus, kurį laiką jį stebėkite – ar augintinis neišspjaus vaistų.

Kitos vaistų formos

Jei vis tiek nepavyksta priversti šuns išgerti tabletės, gali prireikti kitų vaistų formų. Pavyzdžiui, veterinaras gali paskirti skystų vaistų. Skysčiai gali būti duodami naudojantis švirkštu (arba su vaistais pateiktu lašintuvu) į šuns burnos galinę dalį, švirkšto galiuką įkišant prie galinių dantų kurioje nors pusėje. Skruosto maišelis taip pat gera vieta, į kurią galima sušvirkšti skystus vaistus.

Jei sunkiai sekasi sugirdyti vaistus, svarbu atvirai ir sąžiningai bendrauti su veterinaru, kad jis galėtų padėti pritaikyti šuns gydymą taip, kad abu būtumėte ramūs ir saugūs. Net jei veterinaras negali paskirti kitokios vaisto sudėties, jis gali jums atskleisti kitų patarimų ir gudrybių.

Jei anksčiau sunkiai sekėsi sugirdyti šuniui vaistus, būtinai atlikite šiuos veiksmus, kad išmoktumėte sugirdyti šuniui tabletę.

Autorės biografija

Dr. Laci Schaible

Dr. Laci Schaible

Laci Schaible – veterinarinės medicinos gydytoja (DVM ), medicinos mokslo ryšių specialistė (MSL), Kanados veterinarijos žurnalo darbuotoja (CVJ) – mažų gyvūnų veterinarė ir rašytoja veterinarijos temomis. Ji yra gavusi daugybę apdovanojimų už savo įsipareigojimą šviesti naminių gyvūnėlių savininkus ir yra laikoma pagrindine veterinarijos nuotolinės sveikatos eksperte.

Susiję produktai