Šlapio ir sausio augintinių pašaro maišymo patarimai

$authorText
minutės - Skaitymo trukmė

Raskite pašarą, atitinkantį jūsų augintinio poreikius

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Matyti, kaip mūsų augintiniai su pasimėgavimu valgo pašarą – vienas didžiausių malonumų augintinių tėvams. Kai kurie augintinių šeimininkai mano, kad jų gyvūnėliams gali būti nuobodu duoti tik vienos rūšies pašarą, ypač sausą pašarą, ir mano, kad šlapio pašaro pridėjimas yra puikus būdas suteikti daugiau skonio ir įvairovės. Tačiau jums gali kilti klausimas, kaip geriausia maišyti gyvūnų pašarą. Na, toliau ieškoti nereikia!

Šėrimas visaverčiu ir subalansuotu gyvūnų augintinių pašaru

Pagrindinis dalykas, kurį turite užtikrinti maišydami augintinių pašarą – visas maistas turi būti visavertis ir subalansuotas. Tai reiškia, kad jūsų augintiniui reikiamas maistinių medžiagų kiekis turi atitikti jo amžių ir gyvenimo būdą. Anksčiau buvo įprasta, kad į maišymui skirtus sausainius būdavo dedama konservuotų maisto produktų. Šiuo deriniu siekta užtikrinti pusiausvyrą, tačiau šis būdas nėra geriausias, nes neužtikrina tinkamos mitybos. Šiais laikais dauguma gyvūnų pašaro, ypač aukščiausios kokybės, yra visavertis ir subalansuotas, todėl jūsų gyvenimas tampa daug lengvesnis, o jūsų augintinio mityba – geresnė. Tai reiškia, kad galite šerti tik šlapiu, tik sausu pašaru arba derinti juos abu – kaip jums ir jūsų augintiniui tinka.

Kaip šerti šlapio ir sauso pašaro mišiniu?

Atsakymas į šį klausimą yra paprastas: daugmaž taip, kaip tai geriausiai atitinka jūsų biudžetą, šėrimo tvarką ir jūsų augintinio pageidavimus. Šlapias ir sausas pašaras šunims ir katėms turi privalumų ir trūkumų. Vienas iš pagrindinių veiksnių, darančių įtaką žmonėms – kaina, nes šlapias pašaras paprastai yra brangesnis. Jei duodate to paties asortimento ir prekės ženklo, visaverčio ir subalansuoto pašaro, galite šerti bet kokiu norimu šlapio ir sauso pašaro santykiu.

  1. Šlapio ir sauso pašaro maišymas tame pačiame dubenyje. Šlapią ir sausą pašarą galima maišyti tame pačiame dubenėlyje. Kai kurie augintinių šeimininkai naudoja šį metodą norėdami, kad jų augintiniui labiau patiktų sausas pašaras, kad būtų įdomiau ėsti arba kad sausas pašaras būtų šiek tiek drėgnesnis. Daugeliui šunų patinka, kai šlapias ir sausas maistpašaras sumaišomas tame pačiame dubenėlyje. Šio metodo privalumas yra tas, kad kiekvienas patiekalas yra vienodas ir jį lengva paruošti, tačiau jis gali turėti keletą trūkumų.

    • Kai kuriems gyvūnams, ypač katėms, gali nepatikti suminkštėjusių granulių tekstūra sumaišius pašarą.

    • Konservuotas pašaras suyra daug greičiau nei granulės, todėl bet koks nesuvalgytas pašaras turi būti išmestas gana greitai po patiekimo. Šlapias pašaras taip pat gali pritraukti nepageidaujamų musių, ypač šiltuoju metų laiku, todėl gali tekti išmesti daugiau, įskaitant sausą pašarą.

       

    • Gali būti, kad negalėsite maišyti labai skirtingų skonių. Nors kai kuriems gyvūnams gali atrodyti, kad jiems nerūpi, kas yra jų dubenėlyje – vis tiek tai netrukus dings! Tačiau kiti yra išrankesni. Jei norite augintinį maitinti įvairių skonių pašaru, gali paaiškėti, kad jūsų augintiniui nepatinka, pavyzdžiui, vištiena, sumaišyta su žuvimi.

  2. Atskiras šėrimas šlapiu ir sausu pašaru. Daugelis augintinių tėvų mano, kad tai idealus būdas šerti savo augintinius įvairių skonių pašaru su minimaliu likučių kiekiu, be to – labai patogu. Galite nuspręsti paskirstyti maitinimą per dieną, ryte duodami šlapią, o vakare – sausą pašarą, arba atvirkščiai. Katės puikiai jaučiasi valgydamos mažai ir dažnai, todėl automatinis pašaro tiektuvas gali būti labai naudingas. Galite ryte ir vakare šerti skaniu pašaru iš maišelio arba konservais ir taip užmegzti gražų ryšį su savo kate, o automatinis pašaro tiektuvas gali šerti jūsų katę sausu pašaru visą likusią dienos dalį ir iki vėlyvo vakaro.

    Šeriant šlapiu ir sausu pašaru atskirai, jei augintinis nesuvalgo visos porcijos iš karto, susidaro mažiau likučių, be to, galite šerti įvairių skonių pašaru skirtingu valgymo laiku.

Į ką atsižvelgti maišant šlapią ir sausą augintinių pašarą

Šeriant šlapiu ir sausu pašaru reikia prisiminti keletą dalykų.

  1. Pasirūpinkite tinkamu kalorijų kiekiu. Gali būti sunkiau apskaičiuoti pašaro kiekį, kai maišote šlapią ir sausą pašarą. Daugelyje pašarų pateikiamos mišrios šėrimo instrukcijos, tačiau jei kyla abejonių, paprašykite veterinarijos gydytojo pagalbos. Taip pat galite susisiekti su pašarą gaminančia įmone – dažniausiai įmonės gali padėti apskaičiuoti. Visada augintinį šerkite jo idealų kūno svorį atitinkančiu pašaro kiekiu, o jei abejojate – paklauskite veterinarijos gydytojo.

  2. Nemaišykite prekių ženklų. Nors dauguma pašarų yra visaverčiai ir subalansuoti, kiekvienas prekės ženklas gali šiek tiek skirtis pagal maistinių medžiagų derinį. Sumaišius du prekių ženklus, jūsų augintinis gali gauti per daug arba per mažai svarbių maistinių medžiagų.

  3. Nesumaišykite augintinio gyvenimo etapų. Augintinių pašaras yra pritaikytas įvairiems jūsų augintinio gyvenimo etapams, pvz., tiek augančio šuniuko ar kačiuko, tiek suaugusio ar vyresnio amžiaus gyvūno. Maišydami skirtingiems gyvenimo etapams skirtą pašarą, galite duoti per daug ar per mažai maistinių medžiagų atsižvelgiant į jūsų augintinio amžių. Ypač atsargiai elkitės su augančiais gyvūnais.

  4. Gydomųjų maisto produktų duokite pagal veterinarijos gydytojo rekomendacijas. Gydomasis pašaras yra specialiai sukurtas tam tikroms ligoms, pavyzdžiui, inkstų ar šlapimo pūslės sutrikimams, gydyti. Niekada neduokite savo augintiniui kurios nors iš šių dietų be veterinarijos gydytojo patarimo ir niekada nemaišykite jų tarpusavyje ar su kitiems gyvenimo etapams skirtais pašarais, nebent veterinarijos gydytojas būtų specialiai nurodęs tai daryti.

Nesvarbu, ar renkatės šlapią, sausą ar mišrų pašarą – iš daugybės šiandien siūlomų variantų tikrai rasite tinkamą pašarą, kuris patiks jūsų augintiniui.

Peržiūrėjo Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ir Dr. Emma Milne BVSc FRCVS