Dešimt patarimų, kaip pasiruošti į namus parsinešti šunį
Raskite pašarą, atitinkantį jūsų augintinio poreikius
Find a dog food that fits your pet’s needs
Find a cat food that fits your pet’s needs
Jei nežinote, nuo ko pradėti, gali atrodyti, kad auginti šunį tikrai nelengva, tačiau į namus parsinešti šuniuką iš tiesų tiesiog nuostabu! Tai – pirmoji iš daugelio akimirkų, stiprinančių jūsų ryšį su naujuoju keturkoju draugu. Norėdami palengvinti pirmųjų dienų įtampą, pateikiame dešimt dalykų, kuriuos turėtumėte atlikti, kad naujasis draugas į namus įžengtų sklandžiai.
1. Įsigykite šuns priežiūros reikmenų
Prieš parsivesdami šunį namo įsigykite viską, ko reikia, kad jis jaustųsi saugiai ir patogiai. Greta svarbiausių dalykų – antkaklio ir pavadėlio, taip pat dubenėlių ėdalui ir vandeniui – jums taip pat reikės šuns guolio, užtvaro, žaislų, gardėsių ir kailio priežiūros priemonių. Taip pat gera mintis įsigyti yra mokomųjų paklotų ir fermentinio valiklio, kurį turėsite po ranka, jeigu pradėjus augintinį mokyti naudotis tualetu ištiks „nelaimė“.
2. Paruoškite namus
Panašiai, kaip ruošiantis kūdikio atėjimui, prieš parsinešant į namus šuniuką visada protinga ir saugu juos paruošti. Pasivaikščiokite po namus ir paslėpkite daiktus, kurie mažam arba pernelyg smalsiam šunyčiui gali būti pavojingi. Be to, paslėpkite tuos daiktus, kurių nenorite leisti sukramtyti.
Prieš naujam augintiniui ateinant į šeimą, turite paruošti likusius jos narius. Su šeimos nariais aptarkite, kas apsiims šerti šunį, eiti su juo pasivaikščioti ir jį dresuoti. Jeigu namuose jau gyvena kiti gyvūnai, įsitikinkite, kad pasirūpinote visų saugumu. Jeigu turite kačių, numatykite zoną, į kurią šuo negalės patekti ir kurioje katės galės pasislėpti ir po truputį įveikti naujai atvykusio augintinio sukeltą jaudulį. Galbūt atrodo, kad šios priemonės perdėtos, tačiau tinkamas pasiruošimas padeda užtikrinti šuns saugumą ir visiems palengvina pereinamąjį laikotarpį.
3. Paskirkite šuniui saugią vietą
Panašiai kaip namie jau gyvenantiems augintiniams, naujajam šuniui irgi reikia privačios erdvės. Kai kurie šunų augintojai nepalankiai vertina narvus, tačiau pasak svetainės „Best Friends“, šunys juos laiko savo namais, kuriuose gali pailsėti, t. y. savo irštva. Taip pat juose augintiniai gali jaustis saugūs kraustantis į kitą gyvenamąją vietą. Jeigu nusprendėte nenaudoti narvų, naudokite naminiams gyvūnams skirtus užtvarus ir atskirkite augintiniui dalį patalpos. Jūs galite užsukti pas augintinį „į svečius“, norėdami sustiprinti ryšį su juo, tačiau pradžioje neleskite vaikų ir kitų augintinių.
4. Suplanuokite, kaip (ir kada) parsinešite augintinį namo
Jeigu įmanoma, paimkite keletą laisvų dienų arba suplanuokite parsinešti namo šunį savaitgalį, kai turite laisvo laiko. Tačiau neparsiveskite šuns vos prasidėjus ilgoms atostogoms – šuo įpras, kad nuolat esate namuose, todėl jums grįžus į darbą augintiniui gali išsivystyti išsiskyrimo nerimas. Paprašykite ką nors kitą vairuoti automobilį, kai važiuosite pasiimti šuns, arba važiuokite šalia, kad padėtumėte šuniui patogiai jaustis tuomet, kai vairuojate. Nepamirškite pasiimti antkaklio ir pavadėlio, ir veskitės šunį tiesiai namo, vengdami bet kokių dėmesį blaškančių sustojimų.
5. Aprodykite šuniui namus
Laikykite jį už pavadėlio, bet leiskite ištyrinėti namus ir apsiuostyti. Parodykite šuniui jo ėdalą, guolį ir žaislus bei trumpai, bet griežtai tardami „ne“ arba „padėk“ nustatykite ribas.
6. Vedžiodami su pavadėliu supažindinkite šunį su kiemu
Naujieji augintiniai turi turėti pakankamai vietos ir laiko apsiuostyti naujoje aplinkoje. Jeigu tualetą numatėte kieme, nuveskite šunį į tą vietą ir apdovanokite gardėsiu, kai jis tinkamai ja pasinaudos.
7. Supažindinimas su šeima
Bostono gyvūnų gelbėjimo lyga siūlo, kad visi šeimos nariai ir kiti šunys po vieną išeitų į lauką ir susipažintų su naujuoju augintiniu. Laikykite kitus šunis už pavadėlio ir stebėkite jų bendravimą. Turėkite omenyje, kad netinkamai supažindinti augintiniai gali imti kovoti dėl teritorijos. Neleiskite vaikams (ir kitiems šeimos nariams) bučiuoti ir glėbesčiuoti šuns (kad ir koks jis būtų žavus), tačiau jie gali susidraugauti pasitrynę nosimis ir pasiūlę gardėsį.
8. Šuns ėdalą keiskite palaipsniui
Jeigu galite, į racioną įtraukite šiek tiek ėdalo, kuriuo šuo buvo šeriamas prieglaudoje arba pas veisėją, ir palaipsniui keiskite ėdalą į tą, kuriuo ketinate nuolat šerti šunį. Pernelyg neskubėkite – taip išvengsite virškinimo problemų.
9. Nedelsdami pradėkite dresuoti šunį
Naudotis tualetu naujuose namuose reikia mokyti net suaugusius šunis, kurie jau buvo įgiję tokių įgūdžių. Jeigu norite įpratinti šunį naudotis narvu, nedelsdami įveskite jį į narvą ir viliodami žaislu mokykite jį trumpam išeiti. Tuomet išeikite iš namų ir leiskite šuniui aklimatizuotis. Domitės oficialia dresūra – norite išmokyti šunį vykdyti komandas? Jūs vis tiek galite nuo pirmos dienos pradėti dirbti su augintiniu ir nustatyti taisykles.
10. Parodykite šunį veterinarui
Jau pirmąją augintinio naujo gyvenimo jūsų namuose savaitę nuveskite jį pas veterinarą – patikrinkite šuns sveikatą ir įsitikinkite, kad šuo paskiepytas visais reikiamais skiepais.
Augintinio gyvenimo jūsų namuose pradžia – tai naujas etapas ir šuniui, ir jūsų šeimai. Atlikę pirmiau išvardytus dalykus, jūs padėsite šuniui saugiau jaustis naujoje aplinkoje ir lengviau užmegsite ryšį su nauju keturkoju draugu.
Apie autorę
Jean Marie Bauhaus
Jean Marie Bauhaus yra rašytoja ir laisvai samdoma autorė bei redaktorė, gyvenanti Tulsoje (Oklahomos valstijoje). Apie augintinius ir jų sveikatą ji dažniausiai rašo savo namuose, apsupta keturkojų draugų.