Katės ir Kalėdų eglutės. Kaip užtikrinti, kad nė viena nenukentėtų

Published by
min read

Brendos Martin katinas Maxas taip norėjo užšokti ant Kalėdų eglutės, kad ją nuvertė.

Šiandien Maxo jau nebėra su mumis, tačiau Brenda ir jos vyras Johnas Myersas išmoko svarbią pamoką: katės ir Kalėdų eglutės gali būti griaunanti jėga. Norėdami užtikrinti, kad kalėdinė eglutė būtų saugi katėms, jie pradėjo tvirtinti eglutes prie sienos.

Šiandien sutuoktiniai augina dvi kates, Sugarą ir Spicę, kurios mėgsta kasmet lipti ant kalėdinių eglučių, įsitaisyti ant šakų ir stebėti lemputes. Per vienas Kalėdas Johnas rado Spicę įsiropštusią į beveik trijų metrų aukščio medžio viršūnę.

"Pasak Brendos, katė atrodė lyg tikra Kalėdų žvaigždė.

Spice climbing the Christmas tree.

Nors gali atrodyti, kad praktiškai neįmanoma nuvyti katės (ypač jaunesnių kačiukų) nuo eglutės, galima palengvinti problemas, kurias smalsios laipiotojos gali sukelti.

Katėms saugi Kalėdų eglutė

Kačių elgsenos tyrinėtoja Pam Johnson-Bennett siūlo keletą būdų, kaip šį Kalėdinį švenčių sezoną užtikrinti, kad ir katės, ir eglutės būtų saugios. Pasak jos, geriausias sprendimas – papuošti eglutę kambaryje, kurį galite uždaryti ir neleisti pūkuotos smalsuolės į vidų. Tada išeidami iš kambario tiesiog uždarysite duris ir galėsite būti tikri, kad jūsų nelauks nemalonios staigmenos.

Jeigu tai neįmanoma, ji siūlo ir daugiau sprendimų, įskaitant tuos, kuriais pasinaudojo pirmiau minėti Brenda ir Johnas:

 • pritvirtinti eglutę prie sienos arba lubų. Jeigu eglutę žvejybiniu valu pririšite prie sienoje ar lubose įsukto ąsinio varžto, katei bus kur kas sunkiau ją nuversti.
 • Taip pat galite investuoti į tvirtą eglutės stovą. Įsigykite tokį stovą, kuris galėtų išlaikyti eglutę (atsižvelgiant į jos aukštį ir svorį) net tada, kai eglute lipa katė.
 • Pasirūpinkite, kad šalia eglutės nebūtų baldų, nes katė gali atsispirti nuo netoliese stovinčio stalo, sofos ar knygų lentynos.

Kad katė neapgraužtų eglutės...

Nors Brenda ir Johnas niekada neturėjo katės, kuri mėgtų gardžiuotis eglutės šakelėmis, kai kuriems katinėliams jos atrodo puikus užkandis. Johnson-Bennett siūlo apipurkšti nuo kramtymo apsaugančiu karčiu purškalu. Parduotuvėse galite įsigyti įvairių tokių purškalų, arba pasigaminkite jų patys, sumaišydami citrusinių vaisių aliejų arba šviežių citrinų sultis su vandeniu ir purkšdami ant eglutės. Turėkite galvoje, kad vienos katės labiau vengia tokių purškalų negu kitos, todėl stebėkite, ar purškalo pakanka katei atbaidyti. Jei ne, bandykite kitą prekės ženklą.

Jeigu katė graužia eglutę, tai ne tik nemalonu, bet gali būti netgi pavojinga, pažymi Johnson-Bennett.

„Praryti spygliai nuodingi, be to, jūs nežinote, ar medelis nebuvo nupurkštas priešgaisrinėmis priemonėmis, konservantais arba pesticidais“, – rašo kačių elgesio specialistė.

Pasak kačių elgesio specialistės Marilyn Krieger, praryti spygliai gali pažeisti kačių kepenis ar net sukelti mirtį. „Petchathat“ ji sakė, kad spygliai gali pradurti žarnas, o dirbtinės eglutės spygliai – užkimšti žarnyną.

Spygliai nėra vienintelis pavojus, kurį kelia natūrali Kalėdų eglutė. Turite atidžiai stebėti, kad katė nelaktų iš eglutės stovo. Be to, namuose gali atsirasti kitų nuodingų šventinių augalų. Johnson-Bennett pažymi, kad katėms nuodingi ne tik eglės sakai, bet ir dauguma konservantų, pavyzdžiui, aspirinas, kurių galbūt norėsite įdėti į vandenį.

Kaip užtikrinti, kad katė nelaktų tokio vandens? Galite uždengti indą tinkleliu arba ortakio juosta lipnia puse į viršų, kad katė nepasiektų vandens.

Laidų keliami pavojai

Sugar, fascinated by the Christmas lights.

Nuo graužimo apsaugančio skysčio galima užpurkšti ir ant Kalėdinės eglutės lempučių laidų, kad katė nesugalvotų jų graužti. Peržiūrėkite ir kitus būdus, kuriais kačių augintojai gali apsaugoti savo uodeguotąją draugę ir tuo pat metu džiaugtis žibančia Kalėdų eglute.

 • Laidus tvirtai apvyniokite aplink šakeles, nes katės tiesiog negali atsispirti kabantiems ar palaidiems laidams.
 • Rinkitės nuolat šviečiančias, o ne mirksinčias lemputes – taip sumažinsite tikimybę, kad katė norės su jomis žaisti.
 • Uždenkite laidus, einančius nuo eglutės iki sieninio lizdo. Tiesiog suverkite ant jų kartoninius tualetinio popieriaus arba popierinių rankšluosčių vamzdelius ir taip apsaugosite nuo smalsios katės.
 • Stebėkite, ar katė nesusižeidė ir ar eglutė neapgadinta. Jeigu katė gali patekti prie eglutės, kai jūsų nėra namuose, būtinai patikrinkite, ar ji nesužeidė dantų arba nagų. Jeigu netoliese nėra žmonių, visada išjunkite lempučių maitinimą. Jeigu manote, kad katė galėjo graužti elektros laidą, patikrinkite, ar jos burnoje nėra nudegimų, taip pat ar neapdegę plaukai arba ūsai. Jeigu įtariate, kad katė galėjo susižaloti, grauždama lemputes, nedelsdami skambinkite veterinarijos gydytojui.

Eglutės žaisliukų sauga

Negalite kaltinti katės už tai, kad jai patinka eglutės žaisliukai. Pripažinkite, kad šie blizgantys, besisupantys daiktai tiesiog traukia su jais pažaisti. Jūsų katė gali ir nežinoti, kad vienas ar kitas žaisliukas jūsų šeimoje perduodamas iš kartos į kartą. Tai kaip apsaugoti brangius žaisliukus nuo katės? Brenda sako, kad viskas priklauso nuo jų vietos.

„Ant apatinio eglutės trečdalio turėtų kabėti tik nedūžtančios dekoracijos arba pigūs žaisliukai, kuriems sudužus labai nenusimintumėte.“ Pasak jos, gali būti geriausia vertingiausius ir trapiausius žaisliukus palikti dėžutėje tol, kol įvertinsite, kaip katė reaguoja į kitus eglutės papuošalus.

Kad katės ir Kalėdų eglutės darniai sugyventų, Johnson-Bennett duoda keletą patarimų dėl žaisliukų:

 • Rinkitės nedūžtančius žaisliukus. Priešingu atveju katė gali praryti šukę arba ant jos užlipti, taigi teks vykti pas veterinarą.
 • Žaisliukus kabinkite ant vidurinių eglutės šakų, o ne apačioje arba išorėje, nes katei gali būti sunku jiems atsispirti.
 • Žaisliukus prie šakų tvirtinkite maišeliams uždaryti skirtomis virvelėmis (jų galite įsigyti parduotuvėje, daržovių skyriuje). Taip patikimai pritvirtinsite žaisliuką prie šakos, ir katei bus sunkiau numesti jį ant grindų.
 • Prisiminkite senąsias tradicijas. Jeigu katės tiesiog neįmanoma atplėšti nuo eglutės, puoškite ją popieriniais ornamentais arba girliandomis – taip apsaugosite ir katę, ir žaisliukus.

Kad ir ką darytumėte, neleiskite smalsioms katėms ir Kalėdų eglutėms pavogti Kalėdų džiaugsmo. Brenda tvirtina, kad katės ir Kalėdų eglutės kuria įsimintiniausias švenčių akimirkas.

„Kiekvienais metais katės vis naujai reaguoja į eglutę ir sukelia gardaus juoko, - pasakoja Brenda. – Dabar ir katės, ir eglutės tapo mūsų šeimos tradicijų dalimi.“

Contributor Bio

Kara Murphy

Kara Murphy

Kara Murphy yra laisvai samdoma autorė ir kačių savininkė, kuri gyvena Irise, Pensilvanijoje. Ji augina goldendudelių veislės kalytę vardu Maddie.

Related products

 • Science Plan™ Feline Adult Optimal Care™ su Triušiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult <span class='nowrap'>Optimal Care™</span> su Triušiena sukurtas palaikyti optimalią fizinę būklę, su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas omega 3.<ul><li>Padeda išlaikyti liesą raumenų masę ir idealų kūno svorį.</li><li>Kontroliuojamas mineralų kiekis palaiko sveiką šlapimo sistemą.</li><li>Aukštos kokybės ingredientai optimaliai maistinių medžiagų absorbcijai.</li><li>100% kokybės, konsistencijos ir skonio garantija.</li></ul>
  Buy Now »
 • Science Plan™ Feline Adult Urinary Health Hairball Control

  <p>Hill's™ Urinary Health Hairball Control yra sukurtas palaikyti sveiką jūsų katės šlapimo takų sistemą ilgesniam, laimingesniam gyvenimui. <br>Su natūralių skaidulų technologija tam, kad sumažinti plaukų gumulėlių formavimąsi.</p>
  Buy Now »
 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
  Buy Now »
 • Science Plan™ Feline Mature Adult 7+ Hairball Control Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Mature Adult 7+ Hairball Control Vištiena  padeda išvengti plaukų kamuolių formavimosi. Švelni formulė kasdieniam šėrimui su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir pritaikytu fosforo kiekiu.
  Buy Now »