Mityba ir šėrimas: Šunys

Ieškote geriausio šunų ėdalo? Pradžioje perskaitykite kai kuriuos iš šių straipsnių.

0 REZULTATAI (-Ų), SURŪŠIUOTI PAGAL:

Svarbumą

Sveikas ėdalas. Laimingas šuo.

Ar kada nors stengėtės „sumedžioti“ jūsų šuniukui tinkamiausią ėdalą? Šiandien, kai yra tūkstančiai šunų ėdalo prekių ženklų, o lentynos lūžta nuo specializuotų produktų, išsirinkti tinkamą ėdalą ne taip lengva. Bet nesijaudinkite. Jūsų rūpestis ėdalu reiškia, kad esate puikus augintinio globėjas. Kodėl? Nes šerti augintinį kokybišku, gerai subalansuotu ėdalu, yra vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti savo šuniukui. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip pasirinkti tinkamiausią ėdalą.

Geriausias šunų ėdalas

Vienas iš svarbiausių dalykų, kurį galite padaryti savo šuniui – šerti jį tinkamai subalansuotu ir jo poreikius atitinkančiu ėdalu. Ėdale turi būti subalansuotas kiekis baltymų (gyvūninės kilmės), kokybiškų riebalų ir tokių mikroelementų kaip omega-3 riebalų rūgštys. Šuniui taip pat reikia daugiau nei 50 pagrindinių maistinių medžiagų, tarp jų vitamino C, kalcio ir fosforo. Turėkite galvoje kad jeigu šuns ėdale nėra visų būtinų maistinių medžiagų, jam gali kilti sveikatos problemų.

Ėdalo keitimas, atsižvelgiant į gyvenimo etapą

Nėra vieno visiems atvejams tinkamo šunų ėdalo, nes mūsų keturkojų draugų mitybos poreikiai skiriasi priklausomai nuo gyvenimo etapo. Taigi yra ėdalo, pritaikyto aktyviems šunims, didelių veislių šunims ir daug įvairių ėdalo produktų, specialiai subalansuotų kovai su tokiomis sveikatos problemomis kaip artritas, odos alergija, dantų ir sąnarių ligos. Jeigu turite vyresnį šunį, jam skirtas vyresnių šunų ėdalas, kuriame dažniausiai būna mažiau mineralinių medžiagų – tai padeda stiprinti inkstų sveikatą.

Vengtinas ėdalas

Šunų mitybos poreikiai kitokie negu žmonių, todėl šerti šunį žmonių maistu nėra gera mintis. Žmonių maiste dažnai yra per daug kalorijų, ir jis nepritaikytas augintinio poreikiams. Nuo kai kurių maisto produktų šunys gali susirgti, arba jiems gali sutrikti skrandžio veikla. Svarbu žinoti, kokie maisto produktai jiems gali būti nuodingi. Nors yra ir daugiau šunims nuodingų produktų ir namų apyvokos daiktų, kurių reikia vengti, tačiau būtina žinoti, kad, pavyzdžiui, jūsų šuniui paragavus ką tik iškepto šokoladinio pyrago, reikėtų skambinti veterinarui, nes šokoladas yra nuodingas šunims. Tas pats pasakytina apie vynuoges, svogūnus ir česnaką.