Naujo augintinio globėjai: Šunys

Galvojate įsigyti šuniuką? Peržiūrėkite šiuos straipsnius, kad kuo sklandžiau prisitaikytumėte vienas prie kito.

0 REZULTATAI (-Ų), SURŪŠIUOTI PAGAL:

Svarbumą

Šuniuko arba vyresnio šuns įsigijimas

Sveikiname! Jūs priėmėte svarbų sprendimą į savo namus priimti keturkojį šeimos narį! Nors tai vienas iš nuostabiausių gyvenimo įvykių, jis taip pat reiškia ir didžiulę atsakomybę. Visų pirma, reikia nemažai pasiruošti ir įsigyti daugybę šuns reikmenų. Prieš pradėdami dairytis po parduotuvių lentynas, atsakykite į šiuos klausimus: Ar žinote patikimą veterinarą? Ar jūsų namai pritaikyti augintiniui? Jeigu turite vaikų, ar kalbėjote su jais apie tai, kaip svarbu švelniai elgtis su šunimi? Ir šie klausimai yra tik pradžia. Sudarykite kontrolinį sąrašą klausimų, į kuriuos turite atsakyti prieš įsigydami naują šuniuką. Taip pat perskaitykite keletą naudingų straipsnių, kuriuose rasite daugiau informacijos apie tai, kaip priimti į namus naują geriausią draugą.

Prieš įsigyjant augintinį

Nesvarbu, ar pasiimate šunį iš prieglaudos, ar iš draugo, yra keli dalykai, į kuriuos turite atsižvelgti, prieš parsivesdami jį namo. Visų pirma turite įsitikinti, kad visi pavojingi ir vertingi daiktai – cheminės medžiagos, valymo priemonės, drabužiai, knygos ir pan. – laikomi arba ne namuose, arba nepasiekiamoje vietoje. Tai reiškia, kad spintelės turi būti užrakintos, stalviršiai ir grindys – švarūs, o elektros kabeliai ir laidai – nematomi arba pritvirtinti prie sienos. Jūs tikriausiai žinote, kad šuniukai mėgsta viską kandžioti. Taigi įsitikinkite, kad šuniukas turi pakankamai žaislų šiam instinktui patenkinti – taip išsaugosite kelias poras batų! Jums taip pat reikės po truputį pratinti šunį prie vaikų. Neskubėkite, darykite tai be prievartos, kad bendravimas kiekvieną kartą paliktų pačius geriausius įspūdžius. Padėti naujajam gyventojui apsiprasti namuose sudėtingiau, jeigu juose jau yra kitų augintinių. Jeigu jie nebuvo kartu nuo pradžių, laikykite juos atskirose patalpose ir pamažu leiskite vis ilgiau būti kartu. Stebėkite kartu esančius augintinius tol, kol būsite visiškai tikri, kad viskas vyksta sklandžiai.

Įsigijus augintinį

Pirmosios kelios dienos po to, kai įvesite šuniuką į naują aplinką, bus prisitaikymo laikotarpis ne tik jūsų šeimos nariams, bet ir augintiniui. Užtikrinkite komfortą, pasirūpindami svarbiausiais reikmenimis (antkakliu ir pavadėliu, ėdalu, gultu, vandens indeliu ir pan.). Įsigykite įvairių augintiniui skirtų žaislų ir sukurkite saugią aplinką, pašalindami nuodingus augalus, užrakindami valymo priemones ir uždarydami šiukšlių dėžių dangčius vonioje. Po to, kai geriau pažinsite vienas kitą, pamažu suprasite, ką jūsų šuniukas mėgsta ir ko nemėgsta. Tik atminkite, jog svarbu būti kantriems ir mėgautis kiekviena naujai atrastos draugystės akimirka.