Šuns elgesys ir išvaizda

Skaitykite mūsų surinktus straipsnius ir daugiau sužinokite apie savo šuns asmenybę.

0 REZULTATAI (-Ų), SURŪŠIUOTI PAGAL:

Svarbumą

Supraskite savo šuns mąstymą

Klausimus apie šunų elgesį užduodame sau beveik kiekvieną dieną. Pavyzdžiui, jūs galėtumėte paklausti: Ar gerai jautiesi? Kodėl mėgsti kasti duobes? Ar šuo loja tik tada, kai to iš tikrųjų reikia? Be abejo, šunų psichologija sudėtinga, bet verta bandyti suprasti, ką jie mąsto ir kodėl elgiasi taip, kaip elgiasi. Nors šunys skleidžia daug įvairių garsų ir signalų, jūs galite išmokti šunų kalbą stebėdami jų kūno padėtį ir snukio išraiškas. Jūs ne tik tapsite artimesni savo šuniui, bet ir padėsite jam išlikti sveikam ir saugiam.

Šunų elgesys ir psichologija

Jūsų šuns veiksmai gali daug pasakyti apie tai, kaip jis jaučiasi. Ir nors jūs negalite kalbėti šunų kalba, norint tapti puikiu šuns globėju būtina suprasti jo kalbą. Pavyzdžiui, ką daryti, jeigu jūs jau išmokėte šunį naudotis tualetu, bet jis pradeda pažeidinėti taisykles? Tai gali būti sveikatos problemų požymis, todėl parodykite šunį veterinarui. Šuniukams gali būti būdingi švelnūs grybštelėjimai dantimis, nes jie taip mokosi bendrauti. Visgi kartkartėmis šunys kanda iš nerimo, baimės ar agresijos. Tokį neigiamą elgesį svarbu suvaldyti, kai tik jis atsiranda, todėl jei nerimaujate dėl šuns elgesio, visuomet kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Trumpai tariant, keistą ar nepageidaujamą elgesį gali sukelti įvairios sveikatos problemos, tačiau jeigu jūs laiku atkreipsite į jas dėmesį, padėsite išlaikyti savo šunį sveiką ir laimingą.

Šuns kūno kalba

Šunų kūno kalba neįtikėtinai išraiškinga. Jie „kalba“ snukiu, ausimis, uodega ir bendra laikysena. Pavyzdžiui, jeigu šuns uodega pabrukta, kūnas nuleistas, nosis suraukta, ausys prispaustos prie galvos ir snukis šiek tiek surauktas, tai aiškus ženklas, kad šuo nerimauja. Tačiau jeigu jo uodega nuleista ir atpalaiduota, ausys stačios, galva pakelta, o snukis pražiotas (šiek tiek matosi liežuvis), laikysena laisva, tai reiškia, kad šuo atsipalaidavęs ir pasiruošęs žaisti. Jūsų šuns nuotaikos gali būti nepaprastai įvairios, ir jas atspindi skirtinga kūno kalba, tad labai svarbu sugebėti ją suprasti.