Katės Dresavimas

Šiuose straipsniuose rasite daugiau informacijos apie tai, kaip dresuoti katę.

0 REZULTATAI (-Ų), SURŪŠIUOTI PAGAL:

Svarbumą

Kaip dresuoti katę

Svarbu atminti, kad šunys nori įtikti savo „gaujos vadui“, o katės yra visiškai kitokios. Joms svarbiau pradžiuginti save! Taigi jeigu norite, kad katė nustotų draskyt baldus, šokinėti ant virtuvės spintelių arba liautųsi žaismingai kandžiotis, prireiks daug kantrybės, pagarbos, raginimo ir paskatų.

Svarbiausi dresavimo principai

Visų pirma, katės nesupranta bausmių – kur kas veiksmingiau skatinti gerą jų elgesį. Skamba sudėtingai, tiesa? Tačiau viskas gana paprasta. Tiesiog švelniai ir tvirtai pasakykite „ne“, jeigu katė daro kokį nors nepageidaujamą dalyką. O jeigu katė padaro kažką, ką norite paskatinti, parodykite jai kuo daugiau meilės ir dėmesio. Visada gerai motyvuoja gardėsiai – taigi turėkite kelis po ranka. (Bet būkite atsargūs ir neduokite per daug.)

PRATINIMAS PRIE KRAIKO DĖŽUTĖS

Katės iš prigimties yra švarios būtybės, taigi yra didelė tikimybė, kad katė jau žino, kaip naudotis kraiku. Paruoškite kraiko dėžutę dar prieš parsinešdami katę į namus. Jeigu namuose pakankamai vietos, paruoškite daugiau nei vieną dėžutę. Padėkite ją tylioje, ramioje vietoje, ir nepamirškite kasdien valyti.

KAČIUKO SOCIALIZAVIMAS

Kačių socializacijos etapas labai trumpas. Tiesą sakant, svarbiausias amžiaus tarpsnis, kai formuojasi katės elgesys ir socialumas, yra nuo keturių iki 16 savaičių. Be to, yra didelė tikimybė, kad prieš ateidama į jūsų namus katė jau gyveno su žmonėmis, ypač jeigu pasiėmėte ją iš gyvūnų prieglaudos. Būtinai supažindinkite su kate vaikus ir iš anksto įspėkite, kad žaisti su kate reikia gražiai. Kol katė pradės gerai jaustis apsupta naujų žmonių, supažindindami galite daryti pertraukas. Jeigu versite katę socializuotis labiau, negu jai patinka, ji gali tapti baikšti, slėptis ar net sunegaluoti nuo streso.