Kasdienė kačių priežiūra

Peržvelgę šiuos straipsnius daugiau sužinosite apie tai, kaip prižiūrėti savo katę.

0 REZULTATAI (-Ų), SURŪŠIUOTI PAGAL:

Svarbumą

Jūsų katės priežiūra

Auginant katę reikia atsižvelgti į daugelį dalykų. Vienas svarbus dalykas yra tai, kad nėra tobulų kačių! Daugelis kačių augintojų mokosi atsiradus poreikiui, tačiau dabar atsakymų į aktualiausius klausimus galite ieškoti ir čia.

Tinkama namų priežiūra

Jūsų namai katei gali tapti pačia jaukiausia vieta, tačiau jie gali kelti ir didelių pavojų, jeigu nesiimsite reikiamų atsargumo priemonių. Paruoškite savo namus katei, į kiekvieną detalę pažvelgdami katės akimis. Galbūt pastebėsite atviras spinteles – užrakinkite jas, jeigu jose laikote pavojingas chemines medžiagas, pavyzdžiui, antifrizą, kad katė negalėtų jų pasiekti. Katė gali sumanyti patraukti bet kokias kabančias virveles arba laidus ir taip sukelti netvarką arba susižaloti. Pasistenkite, kad katė nepasiektų kambarinių augalų, nes kai kurie iš jų katėms nuodingi. Tai tik keletas pavojų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Daugiau informacijos rasite peržiūrėję šioje skiltyje paskelbtus straipsnius.

Kelionės su kate

Dauguma kačių nemėgsta keliauti. Tiesą sakant, jos nenori išeiti iš savo teritorijos ir toli nuo namų jaučiasi labai nejaukiai. Tad jei nuspręsite pasiimti katę į kelionę arba kraustytis į naujus namus, turite pasirūpinti tinkama nešykle ir laikyti katę joje tol, kol atgabensite į naują teritoriją. Skrydį su kate reikia suplanuoti kruopščiau, nes kai kurios oro linijų bendrovės reikalauja, kad katės keliautų atskiroje lėktuvo dalyje (kuri yra šildoma ir palaikomas didesnis slėgis).
 

Rūpinkitės savo katės kailiu

Jūs tikriausiai jau žinote, kad dauguma kačių nemažai laiko praleidžia gražindamos savo kailį, tačiau kartkartėmis joms reikia šiek tiek pagalbos (pavyzdžiui, jeigu kailis susivelia). Prižiūrėdami katės kailį įsitikinkite, kad ji atsipalaidavusi. Jeigu reikia katę šukuoti, pradėkite nuo mėgstamiausių kūno vietų, ir tik tada pereikite kitur. Šukuokite lėtai ir švelniai – tai bus malonu jums abiems.