Žaidimai ir mankšta: Katės

Ieškote būdų, kaip išlaikyti savo katę aktyvią? Peržiūrėkite šiuos straipsnius.

0 REZULTATAI (-Ų), SURŪŠIUOTI PAGAL:

Svarbumą

Stiprinkite katės sveikatą žaisdami

Vienas iš svarbiausių dalykų, kurį galite padaryti savo katei, yra su ja žaisti. Žaidimai padeda stiprinti katės sveikatą, stiprina jūsų ryšį su kate ir gali netgi padėti šiek tiek pagerinti jūsų sveikatą. Laimei, katės mėgsta žaisti, todėl motyvuoti jas žaidimams neturėtų būti taip sunku, kaip prisiversti penktą valandą ryto ateiti į sporto salę. Jums pakaks tinkamų katės žaislų, šiek tiek skatinimo garsų ir žaidimų! Trumpai tariant, katės beveik išimtinai žaidžia tik tokius žaidimus, kurie skatina jų medžioklės ir vijimosi instinktus.

Mankštos laiką išnaudokite žaidimams

Lauke gyvenančios katės turi pakankamai laiko mankštintis, žaisti ir medžioti, tačiau namuose gyvenančioms murklėms kyla pavojus tapti sofos pagalvėlėmis. Jums pasisekė, kad paskatinti katę mankštintis visai nesunku ir labai smagu! Be to, tai padeda stiprinti jūsų ryšį su augintine ir tuo pat metu palaikyti jos fizinę ir psichinę sveikatą.

Žaidimai ir žaislai

Katės be galo mėgsta žaisti, o iš jūsų joms reikia tik šiek kūrybiškumo. Visų pirma, pamėginkite aplink savo namus išslapstyti gardėsių ir pažaisti „lobio paiešką“. Katės iš prigimties medžiotojos, todėl joms patinka ieškoti netikėtumų. Taip pat galima pažaisti slėpynių. Eikite į skirtingus savo namų kambarius ir šaukite katę vardu, o kai ji jus ras, nepamirškite apdovanoti. Paskatinti katę judėti puikiai gali ir žaislai. Išmėginkite lazdelės tipo žaislus su plunksnomis ant galo, nedideles nuotoliniu būdu valdomas mašinėles ir varpelius. Arba tiesiog pririškite žaislą ant virvutės, ir judinkite ją, kad atrodytų, jog žaislas juda – katė tuoj pat pradės šokinėti. Atminkite tik vieną dalyką – katės „grobis“ niekada negali būti jūsų rankos ir pirštai, priešingu atveju jūs leisite jai suprasti, kad „medžioti“ žmones yra priimtina. Geriausia blogą elgesį sustabdyti dar tuomet, kai jis netapo antrąja katės prigimtimi – neverta nė sakyti, kaip sunku atsikratyti blogų įpročių.