MITYBA IR ŠĖRIMAS: Katės

Galvojate apie tai, kuo šerti savo katę? Šie straipsniai turėtų padėti.

0 REZULTATAI (-Ų), SURŪŠIUOTI PAGAL:

Svarbumą

Sveikas gyvenimas prasideda nuo ėdalo

Nesvarbu, ar jūs ką tik pasiėmėte kačiuką, ar jūsų katė žengia į naują gyvenimo etapą, jūs tikriausiai pasiklydote ėdalo gausybėje stengdamiesi suprasti, ar tikrai šeriate savo katę taip, kaip reikia. Be abejo, jeigu šeriate augintinę kokybišku, gerai subalansuotu ėdalu, tai yra vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, stengdamiesi suteikti jai ilgą ir laimingą gyvenimą.

Geriausias ėdalas jūsų katei

Kiekvienas katės globėjas rūpinasi, kad jo augintinė būtų laiminga, o tai pasiekti padeda tinkamas ėdalas. Būtina, kad katė turėtų pakankamai vandens ir būtų šeriama savo gyvenimo etapui pritaikytu ėdalu. Įsitikinkite, kad ėdale yra baltymų, angliavandenių, vitaminų, mineralų ir tam tikrų rūšių riebalų. Jeigu jūsų katė kenčia nuo virškinimo sistemos problemų, šlapimo takų problemų, odos alergijos arba jai reikia papildomai prižiūrėti dantis, ieškokite specialių ėdalo produktų, pritaikytų atitinkamus poreikius turinčiam augintiniui.

Kačių ėdalo keitimas

Daugelis žmonių mano, kad katės turėtų ėsti tą patį ėdalą visą savo gyvenimą. Tačiau iš tikrųjų kačių mitybos poreikiai gali keistis ir keičiasi dėl tokių veiksnių kaip gyvenimo etapai, aktyvumo lygis ir bendra sveikatos būklė. Pavyzdžiui, vyresnėms katėms, kurioms praverstų atsikratyti šiek tiek svorio, gali būti labai naudingas vyresnių kačių ėdalas, kuriame nedaug natrio, baltymų ir riebalų. Tačiau tokio ėdalo gali nepakakti kačiukui, kuriam reikia daugiau maistinių medžiagų, kad jis galėtų augti.

Vengtinas ėdalas

Jūs tikriausiai jau žinote ne vieną priežastį, kodėl katės neturėtų sėdėti su žmonėmis prie vieno stalo – žmonių maistas kenkia kačių sveikatai, nes jame dažnai yra per daug kalorijų mažam gyvūnui, o kai kurie produktai katėms gali būti net nuodingi. Nors yra ir daugiau katėms nuodingų produktų bei namų apyvokos daiktų, kurių reikia vengti, tačiau būtina žinoti, kad katėms nuodingi svogūnai ir česnakai, kurie gali sukelti anemiją. Taip pat nuodingas net ir nedidelis kiekis alkoholio. Jeigu pastebėjote, kad katė suėdė kokį nors iš minėtų produktų ir ėmė keistai elgtis, svarbu nedelsiant paskambinti veterinarui.