Naujo augintinio globėjai: Katės

Galvojate apie tai, kad norėtumėte globoti katę? Peržiūrėkite šiuos straipsnius, kad jūsų patirtis būtų kuo sklandesnė.

0 REZULTATAI (-Ų), SURŪŠIUOTI PAGAL:

Svarbumą

Ko tikėtis į savo namus priimant augintinį

Galbūt kaip tik šiuo metu jūs klausiate savęs „Ar man reikia katės?“. Nors gali atrodyti, kad tai retorinis klausimas, į jį reikia rimtai atsižvelgti. Rūpintis kate yra didžiulis įsipareigojimas, todėl prieš pirkdami kraiko dėžutę ir žaislų, pamėginkite atsakyti į šiuos klausimus: Ar žinote patikimą veterinarą? Ar jūsų namai pritaikyti augintiniui? Ar pakalbėjote su savo kambariokais arba mažais vaikais apie tai, kaip svarbu švelniai elgtis su kate? Ir šie klausimai yra tik pradžia. Skaitydami daugiau rasite atsakymus ir naudingos informacijos apie tai, ką daryti, kad jūsų naujoji draugė ilgus metus būtų sveika ir laiminga.

Namų paruošimas katei

Parsinešus į namus kačiuką teks šiek tiek perstumdyti ne tik baldus, bet ir prioritetus. Visų pirma turite įsitikinti, kad visi pavojingi ir vertingi daiktai – cheminės medžiagos, valymo priemonės, drabužiai, batai ir pan. – laikomi arba ne namuose, arba nepasiekiamoje vietoje. Tai reiškia, kad spintelės turi būti užrakintos, stalviršiai ir grindys – švarūs, o elektros kabeliai ir laidai – nematomi arba pritvirtinti prie sienos. Jums taip pat reikės po truputį pratinti katę prie vaikų. Darykite tai neskubėdami ir be įtampos, kad ji natūraliai rastų savo vietą šeimoje. Sudėtingiau, jeigu katę parsinešate į namus, kuriuose jau yra kitų augintinių. Pirmiausia leiskite kitiems augintiniams pauostyti žaislą, su kuriuo žaidė jūsų naujoji katė, ir palaipsniui didinkite bendravimą su naujuoju augintiniu. Be to, visada stebėdami tokius susitikimus, kad būtume tikri, jog viskas vyksta gerai.

Įsigijus augintinį

Pirmą kartą parsinešti į namus katę gali būti nedrąsu, tačiau yra daug dalykų, kuriuos galite pradėti daryti „dešine letena“. Užtikrinkite komfortą, pasirūpindami svarbiausiais reikmenimis (kraiko dėžute, ėdalu, gultu, vandens indeliu ir pan.). Įsigykite kelis žaislus ir sukurkite saugią aplinką, pašalindami nuodingus augalus, užrakindami valymo priemones ir uždarydami klozeto dangtį. Po to, kai geriau pažinsite vienas kitą, katė palaipsniui papasakos jums, ką ji mėgsta ir ko nemėgsta. Tik atminkite, jog svarbu neskubėti ir mėgautis kiekviena naujai atrastos draugystės akimirka.