Katės elgesys ir išvaizda

Skaitykite toliau pateiktus straipsnius ir daugiau sužinokite apie kačių asmenybės tipus.

0 REZULTATAI (-Ų), SURŪŠIUOTI PAGAL:

Svarbumą

Ką jūsų katė jums sako?

Jeigu katės galėtų kalbėti, jų globėjai užduotų joms daugybę klausimų. Pavyzdžiui, jie galėtų paklausti: Ar tu alkana? Kodėl mėgsti slėptis popieriniuose maišeliuose? Ar tau būtina naudoti sofą kaip draskyklę? Be abejo, katės paslaptingos, tačiau verta pabandyti suprasti, ką jos galvoja ir kodėl jos elgiasi taip, kaip elgiasi. Jūs galite „išmokti kačių kalbą“ kreipdami dėmesį į tokius signalus kaip kūno padėtis, snukučio išraiškos arba skleidžiami garsai. Jūs ne tik tapsite artimesni savo katei, bet ir išmokysite ją vengti blogo elgesio.

Katės psichologija ir elgesys

Nesvarbu, koks jūsų katės charakteris, galime kirsti lažybų, kad ji stipri asmenybė. Temperamentinga, rami, žaisminga – kiekvienos katės asmenybė skirtinga ir su dalele paslapties. Kiekvienas katės šeimininkas sutiks, kad uodeguotosios daro keistus, bet juokingus dalykus. Jos gali pasislėpti plautuvėje, minkyti ir masažuoti jūsų galvą, kai miegate, arba vaikytis ėdalo gabalėlį. Nors jums toks elgesys atrodo juokingas ir smagus, iš tiesų katė tiesiog vadovaujasi savo instinktais. Tačiau jeigu susiduriate su katės elgesio problemomis, turėkite omenyje, kad ji tikriausiai bando jums kažką pasakyti. Vienas iš būdų, kaip iššifruoti tai, ką katė bando perduoti, yra įsiklausyti į jos leidžiamus garsus. Nesvarbu, ar tai miaukimas, murkimas, šnypštimas, kaukimas ar net čirpimas, kiekvienas garsas leidžia užmesti akį į katės mąstymo procesą.

Katės kūno kalba

Kūno kalbą katės beveik išimtinai vartoja, norėdamos pranešti apie savo poreikius ir emocijas. Nesvarbu, ar ji nori pasakyti „pažaisk su manimi“ ar „geriau su manimi nejuokauti“, nuotaiką puikiai atskleidžia uodega. Pavyzdžiui, jeigu katės uodega lenkta kaip klaustukas, tai reiškia, kad ji nori jūsų dėmesio. Tiesiai žemyn nukreipta uodega gali reikšti agresiją. Panašiai ir kiti veiksmai, pavyzdžiui, trynimasis snukučiu į jūsų koją arba vartymasis ant nugaros, reiškia, kad katė jaučiasi gerai ir jumis pasitiki. Prie galvos prispaustos ausys rodo, kad katė pyksta, o stačios ir į priekį palenktos ausys – kad katė atsipalaidavusi ir laiminga.