Šunų sąnarių sveikata

Ar jūsų šuns sąnariai tapo nelankstūs?

 

Nelankstūs sąnariai – ta bendras terminas, apibūdinantis tiek dėl įprasto, tiek ir nenormalaus dėvėjimosi atsiradusius sąnarių pokyčius. Jūsų šuns sąnarių skausmas tiesiogiai veikia jo judrumą, todėl jis gali labai neigiamai paveikti šuns gyvenimo kokybę.

Jeigu šunų sąnariai nelankstūs, tai reiškia, kad kremzlė (audinys, kuris suminkština kaulų jungtį) dėvisi greičiau, negu spėja ataugti. Pavyzdžiui, jeigu nusidėvi šuns klubo sąnario kremzlė, šio judrumas vis mažėja, o skausmas ir negalia palaipsniui didėja. Nors sąnarių sustingimas neišgydomas, jūsų šuns sąnarių sveikatą gali pagerinti mityba ir mankšta.

 

Kodėl sąnariai tampa nelankstūs?

 

Nelanksčių sąnarių keliamą skausmą gali lemti daug priežasčių.

 

Amžius

šuniui senstant, kremzlės vis labiau susidėvi. Nors šis susirgimas kur kas dažniau pasitaiko seniems šunims, tačiau sąnarių skausmus gali patirti ir jauni šunys.

Veislė

tam tikrų veislių augintiniams sąnarių sustingimas išsivysto dažniau. Į rizikos grupę patenka tokios veislės kaip labradoro retriveriai, auksiniai retriveriai, vokiečių aviganiai ir rotveileriai.

Antsvoris

antsvoris reiškia didesnį krūvį šuns sąnariams ir kremzlėms, taigi ir didesnę sąnarių sustingimo riziką.

Įgimtį ar paveldėti defektai

kai kurių veislių šunims gali būti būdinga įgimta arba paveldėta sveikatos būklė, dėl kurios labiau tikėtina, kad vyresniame amžiuje šuns kentės nuo nelanksčių sąnarių.

Nelaimingi atsitikimai arba traumos

dėl kremzlės traumos sąnarys vėliau gali tapti nelankstus, ir tai gali neigiamai paveikti šuns judrumą.

 

Kokie nelanksčių sąnarių simptomai ?

 

 

Jeigu pastebėjote bet kurį iš toliau išvardytų šuns sąnarių skausmo požymių, gali būti, kad augintinis kenčia dėl nelanksčių sąnarių, taigi turėtumėte suplanuoti apsilankymą pas veterinarijos gydytoją:

  • šuo sustingęs, ypač po poilsio;
  • dvejoja prieš lipdamas laiptais aukštyn arba žemyn;
  • atsilieka pasivaikščiojimo metu ir greitai pavargsta;
  • mieliau guli, o ne sėdi ar stovi;
  • inkščia, urzgia arba grybšteli, jeigu kas nors paliečia jo sąnarius

Sąnariai ir mankšta

 

Jūsų šuniui ypač naudinga nesunki mankšta. Ji padės išlaikyti ne tik lanksčius sąnarius, bet ir sveiką svorį, kuris lemia papildomą sąnarių apkrovą ir yra svarbus veiksnys kalbant apie bendrąją sąnarių sveikatą.

Svarbiausia yra kontroliuoti mankštos intensyvumą, kad krūvis šuns sąnariams nebūtų pernelyg didelis. Patekęs į vietą, kurioje daug erdvės, jūsų šuo džiaugdamasis tikriausiai bėgios tol, kol nebepajėgs pajudėti dėl energijos stokos arba sąnarių skausmo. Taigi tokio aktyvumo kaina gali būti sąnarių skausmas arba šlubavimas. Leisdami šuniui truputį pabėgioti, o tuomet vėl paimdami jį už pavadėlio ir kurį laiką ramiai pasivaikščiodami, jūs galite kontroliuoti fizinės veiklos intensyvumą, ir užtikrinti, kad šuo gaus pakankamą krūvį, reikalingą energijos pertekliui sudeginti ir lankstiems sąnariams išlaikyti nesukeliant žalos.

Visada atminkite, kad jeigu jums atrodo, jog šuo juda daugiau negu jam naudinga, veterinarijos gydytojas mielai patars, kaip pasirinkti tinkamiausią šuns mankštos režimą.

 

Padėti gali pakeista mityba

 

Jūsų šuns pašaras taip pat gali daryti įtaką bendrajai jo sveikatai ir judrumui. Subalansuota mityba yra itin svarbi aktyvaus ir sveiko šuns gyvenimo būdo dalis. Jeigu jums rūpi jūsų šuns sąnarių sveikata, su veterinarijos gydytoju pasitarkite dėl tinkamiausio pašaro.

 

anchor

Jūsų šuns priežiūra

STRAIPSNIAI IR PRIEMONĖS

Augintinių priežiūros centras