Kas yra šunų inkstų nepakankamumas ?

 


Šuns inkstai yra labai svarbus organas, nes jie iš kraujo pašalina šalutinius produktus ir padeda organizme išlaikyti normalią mineralų bei skysčių pusiausvyrą. Jeigu inkstai tinkamai neatlieka savo darbo, gali kilti pavojus jūsų šuns gyvybei.


Inkstų nepakankamumas – tai įvairias inkstų ligas sukeliantis šuns inkstų pažeidimas. Dažniausiai pasitaikantis ir labiausiai paplitęs šunų inkstų susirgimas vadinamas lėtine inkstų liga (LIL).

Ankstyvas šuns inkstų nepakankamumo diagnozavimas

 

Kai kuriais atvejais inkstų nepakankamumo simptomai šunims gali pasireikšti gana anksti, tačiau rimtos ligos požymiai atsiranda tik tada, kai būna prarasta 75 proc. inkstų funkcijos. Dėl šios priežasties labai svarbu, kad šuns inkstų nepakankamumas būtų diagnozuotas kuo anksčiau. 

 

Kuo anksčiau bus nustatyta inkstų liga, tuo daugiau laiko turėsite pagrindinei priežasčiai pašalinti arba ligos progresavimui sulėtinti. Nors diagnozės nustatymo metu šuo jau kurį laiką sirgo inkstų nepakankamu, tačiau šią visą gyvenimą trunkančią ligą galima kontroliuoti tinkama mityba.

 

SVARBU. Padidėjęs troškulys gali būti pirmasis inkstų nepakankamumo simptomas. Pastebėję šį arba bet kurį iš toliau išvardytų požymių, nedelsdami kreipkitės į veterinarą. 

Kas sukelia šunų inkstų ligą?

Amžius

tikimybė susirgti inkstų ligomis padvigubėja 10–15 metų amžiaus šunims.

Pašaras

lėtinės inkstų ligos progresavimą gali paspartinti pašaro produktai, kuriuose daug fosforo, natrio ir baltymų.

Veislė

kai kurių veislių šunys labiau linkę sirgti tam tikromis inkstų ligomis.

 

Kokie yra šunų inkstų ligos simptomai ?

 

 

Nors inkstų ligos simptomus gali būti nelengva atpažinti,tačiau bet kuris iš toliau išvardytų požymių gali rodyti, kad jūsų šuniui kilo inkstų problemų. Pastebėję bet kurį nors iš šių požymių, pasitarkite su veterinarijos gydytoju:

 • padidėjęs troškulys ir dažnesnis šlapinimasis;
 • sumažėjęs apetitas;
 • svorio mažėjimas;
 • blogas snukio kvapas ir gerklės skausmas;
 • svorio mažėjimas ir silpnumas;
 • vėmimas ir viduriavimas.

Jeigu jūsų šuniui diagnozuota inkstų liga, veterinaras gali ją apibūdinti kaip lėtinę arba ūminę.

Ūminė inkstų liga: Ūminį arba staigų inkstų sutrikimą jūsų šuniui gali sukelti:

 • nukraujavimas;
 • šokas;
 • chirurginis stresas;
 • trauma;
 • didelė dehidratacija;
 • nuodai;
 • vaistai;

Lėtinė inkstų liga: Lėtinę arba ilgalaikę šuns inkstų ligą gali sukelti visi pirmiau minėti veiksniai, taip pat įtakos gali turėti veislė ir paveldimumas, mitybos veiksniai ir imuninės sistemos trūkumai. Lėtinė inkstų liga progresuoja ir yra neišgydoma.


Kaip mityba gali padėti gydyti šią ligą
 

Pašaras, kuriuo šeriate šunį, daro didelę įtaką bendrajai jo sveikatai ir gerovei. Jeigu jūsų šuniui buvo diagnozuota inkstų liga, padėti ją kontroliuoti gali pašaro pakeitimas, t. y. sumažintas baltymų, fosforo ir druskos kiekis ėdale. Atrodo, kad siekiant palengvinti klinikinius inkstų nepakankamumo simptomus ir sulėtinti inkstų pažeidimo progresavimą, ypač svarbu apriboti fosforą. Mažesnis baltymų kiekis taip pat gali padėti atkurti normalią rūgščių ir šarmų pusiausvyrą.

Jeigu jūsų šuo turi inkstų veiklos sutrikimų, tinkama mityba gali pagerinti jo gyvenimo kokybę. Pasitarkite su veterinarijos gydytoju, ar „Hill’s™ Prescription Diet™ k/d™“ gali padėti sustiprinti šuns inkstų sveikatą. 

anchor

Jūsų šuns priežiūra

STRAIPSNIAI IR PRIEMONĖS

Augintinių priežiūros centras