Ar jūsų šuo turi antsvorio? Nežiūrėkite į tai pro pirštus

 

Ar žinojote, kad 1 iš 3 augintinių Jungtinėje Karalystėje turi antsvorio arba yra nutukę?* Daugelis iš mūsų nesupranta, kad šuo turi antsvorio, nes svorio didėjimo lengva nepastebėti – svoris pamažu auga laikui bėgant. Taigi net jei tai vyksta tiesiai jums po nosimi, keli šimtai gramų šen ar ten gali praslysti pro akis. Tačiau šuniui jie gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

Kodėl antsvoris svarbus

 

Net jeigu jūs pastebėjote, kad jūsų šuo nešioja keletą papildomų kilogramų, galbūt tiesiog nežinote, kaip smarkiai tai gali paveikti jo sveikatą. Vos 20 proc. antsvoris gali labai padidinti riziką, kad jūsų šuniui kils tokių rimtų sveikatos problemų kaip cukrinis diabetas, osteoartritas, šlapimo takų akmenys ar širdies liga.

Be to, per didelis svoris ne tik gali neigiamai paveikti bendrąją jūsų šuns savijautą, laimę ir bendrą gyvenimo kokybę, bet ir gerokai sutrumpinti jo gyvenimo trukmę palyginti su sveiko svorio augintiniu.

 

Ar mano šuo turi antsvorio?

 

 

Nors jūsų šuo jums gali atrodyti dailus, tačiau idealus svoris priklauso nuo dydžio ir veislės. Koks turi būti idealus jūsų šuns svoris, gali pasakyti jo veterinarijos gydytojas. Be to, tarp veterinaro patikrinimų jūs taip pat galite įvertinti, ar jūsų šuo išlaiko sveiką svorį. Padėkite ranką jam ant šono – jeigu šonkaulius sunku ar net neįmanoma apčiuopti, tikriausiai šuo turi antsvorio.

Toliau pateikiame kelis nutukimo požymius, kuriuos galite pastebėti:

  • tampa nebepastebimas juosmuo;
  • reikia atlaisvinti antkaklį;
  • šuniui sunku vaikščioti;
  • lėtai juda;
  • kamuoja dusulys;
  • bloga nuotaika;
  • miega ilgiau nei įprastai.

 

Kas lemia šunų svorio didėjimą?

 

Svorio didėjimą lemia didėjantis kūno riebalų kiekis. Riebalų dažniausiai daugėja tuomet, kai augintinis per daug ėda ir per mažai juda, bet gali būti ir kitų papildomų veiksnių.

 

Amžius

senesni šunys ne tokie aktyvūs, turi mažiau energijos ir jiems reikia mažiau kalorijų, todėl šuns svoriui ir bendrajai sveikatai labai svarbi jo amžiui pritaikyta mityba.

Veislė

kai kurių veislių šunys labiau linkę priaugti svorio.

Kastracija arba sterilizacija

klinikiniai tyrimai atskleidė, kad kastruotų arba sterilizuotų šunų medžiagų apykaita lėtesnė, todėl jiems reikia mažiau kalorijų.

Sveikatos problemos

labai retais atvejais svorio didėjimas susijęs su sveikatos sutrikimu, kuriam gali reikėti specialaus gydymo.

Peršėrimas

šunys, kurių pašaras neribojamas, be abejo ėda daugiau negu reikia, tai apima ir likučius nuo šeimininkų stalo.

Persiėdimas

daugelyje komercinių pašaro produktų yra druskos ir riebalų – jie pagerina skonį, bet jūsų šuo gali nejausti saiko.

 

Mankšta drauge su šunimi

 

Greičiau pasiekti sveiką svorį padės ne tik tinkamas šėrimas, bet ir reguliarūs fiziniai pratimai. Toliau pateikiame kelis mankštos pratimus, kuriuos galite atlikti kartu su savo šunimi.

 

Įvairūs aktyvaus vaikščiojimo būdai

 

Veskitės šunį su pavadėliu. Vaikščiodami derinkite bėgimą ristele, bėgiojimą arba ėjimą aukštai keliant kojas, kad jūsų širdies ritmas paspartėtų, ir jūs drauge su savo šunimi degintumėte kalorijas.

Šuns erzinimas pritūpus

 

Stovėkite taip, kad kojos būtų pečių plotyje. Būkite pasiruošę pritūpti. Pritūpę bakstelėkite savo šunį mėgstamu žaislu. Atsistoję pakelkite žaislą virš galvos ir raginkite šunį šokti link jo. Tai galite daryti tiek namuose, tiek lauke.

Gaudynės su šunimi

 

Panašiai, kaip vaikystėje žaidėte gaudynes su savo draugais, dabar pažaiskite gaudynių su šunimi vietiniame šunų parke, savo kieme ar net namuose. Tai bus puiki kardiotreniruotė ir jums, ir jūsų šuniui, nes šis stengsis jus pagauti.

Pasirinkite svorio metimui tinkamą pašarą

 

Pašaras, kuriuo šeriate šunį, tiesiogiai veikia bendrąją jo sveikatą ir gerovę. Subalansuota mityba yra svarbi aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo dalis. Jeigu šuo ėda pernelyg daug šunų pašaro, skanėstų ar net žmonių maisto, jo svoris gali imti didėti.

Kovojant su šuns antsvoriu, labai svarbų vaidmenį vaidina tinkama mityba. Jeigu norite padėti savo šuniui numesti svorio ir gyventi sveiką bei aktyvų gyvenimą, paklauskite savo veterinarijos gydytojo apie svorio valdymui skirtų „Hill‘s“ pašaro produktų asortimentą.

anchor

Jūsų šuns priežiūra

STRAIPSNIAI IR PRIEMONĖS

Augintinių priežiūros centras

 

Put your overweight dog on the road to recovery.

 

If your dog is already having trouble with weight problems, there are plenty of
things you can do to improve his condition.

 

See Wellness Options