Kiek turi sverti jūsų katė?

 

Vos vienas ar kitas papildomas kilogramas gali turėti labai didelį neigiamą poveikį jūsų katės sveikatai, savijautai ir bendrai gyvenimo kokybei. Idealus kiekvienos katės svoris nustatomas atsižvelgiant į jos dydį ir veislę – daugiau apie tai jums gali papasakoti veterinaras.

Per didelis svoris gali lemti tai, kad katė mažiau laiko skirs žaidimams ir net pasiners į depresiją. Jis gali labai sutrumpinti jūsų katės gyvenimo trukmę, palyginti su sveiko svorio katėmis. Antsvorio turinčioms katėms kyla kur kas didesnis pavojus susirgti tokiomis sunkiomis ligomis kaip cukrinis diabetas, osteoartritas, šlapimo takų akmenys, širdies ligos, kvėpavimo sutrikimai ir net šlapimo pūslės vėžys.

Jei jūsų katė turi antsvorio, ji ne viena tokia – antsvorio turi 1 iš 3 Jungtinėje Karalystėje gyvenančių augintinių.* Gali būti sunku pastebėti, kad jūsų augintinis ima sverti vis daugiau, nes svoris pamažu auga laikui bėgant. Svarbu, kad imtumėte veiksmų, padėsiančių jūsų katei sulieknėti ir pasiekti sveiką svorį.

Kas lemia kačių svorio didėjimą?

 

Katės svorio didėjimą lemia didėjantis kūno riebalų kiekis. Riebalų dažniausiai daugėja tuomet, kai augintinis per daug ėda ir per mažai juda, Be to, gali būti ir kitų papildomų veiksnių.

 

Amžius

senesnės katės ne tokios aktyvios, jos turi mažiau energijos, ir joms reikia mažiau kalorijų. Taigi jos lengvai priauga svorio.

Veislė

kai kurių veislių katės labiau linkusios priaugti svorio. Tai labiausiai būdinga mišrūnėms.

Lytis

įgyti antsvorio labiau linkusios moteriškos lyties katės.

Sveikatos problemos

labai retais atvejais svorio didėjimas susijęs su sveikatos sutrikimu, kuriam gali reikėti specialaus gydymo.

Kastracija arba sterilizacija

klinikiniai tyrimai atskleidė, kad kastruotų arba sterilizuotų kačių medžiagų apykaita lėtesnė, todėl joms reikia mažiau kalorijų. Dėl sėslesnio gyvenimo būdo kastruotos arba sterilizuotos katės yra du kartus labiau linkusios nutukti. (Yra daug svarbių su sveikata susijusių priežasčių, kodėl jūsų augintinį reikia kastruoti arba sterilizuoti – tiesiog nepamirškite stebėti savo katės svorio.)

 

Peršėrimas

katės, kurių pašaras neribojamas, be abejo, ėda daugiau negu reikia.

Persiėdimas

daugelyje komercinių pašaro produktų yra druskos ir riebalų – jie pagerina skonį, taigi jūsų katė gali nejausti saiko.

Šėrimo įpročiai

šėrimas likučiais nuo stalo arba žmonių maistu taip pat gali sukelti nutukimą.

Nepakankamas judėjimas

pernelyg gausaus šėrimo ir per mažo judėjimo rezultatas tas pats – nutukimas.

 

Atminkite, kad net jeigu nepastebite savo katės antsvorio požymių, svarbu reguliariai tikrinti jos svorį pas veterinarą taip užtikrinant, kad jis išlieka idealus.

 

 

 

Požymiai, kad jūsų katė turi antsvorio

 

 

Tarp apsilankymų pas veterinarą jūs ir patys galite nesunkiai patikrinti, ar jūsų katė išlaiko sveiką svorį. Padėkite rankas katei ant šonų – jeigu tampa sunku ar net neįmanoma apčiuopti šonkaulių, tikriausiai katė turi antsvorio. Taip pat galite pastebėti kai kuriuos papildomus požymius:

  • tampa nebepastebimas juosmuo;
  • reikia atlaisvinti antkaklį;
  • katei sunku vaikščioti;
  • lėtai juda;
  • kamuoja dusulys;
  • bloga nuotaika;
  • miega ilgiau nei įprastai.

 

Katės svorio mažinimo veiksmai

 

Greičiau pasiekti sveiką katės svorį padės ne tik tinkamas šėrimas, bet ir reguliarūs fiziniai pratimai. Toliau pateikiame kelis mankštos pratimus, kuriuos galite vykdyti kartu su savo kate.

 

Žaidimas su žaislais

 

duokite katei namuose pagamintų arba naminių gyvūnėlių parduotuvėje įsigytų žaislų ir taip paskatinkite ją judėti.

Pagauk švieselę

 

švieskite baltu žibintuvėliu ant sienų ir leiskite katei gaudyti švieselę. Nenaudokite raudonos šviesos lazerio, nes jis gali pažeisti katės akis.

Sportinis pasivaikščiojimas

 

pamėginkite įkalbėti savo katę išeiti pasivaikščioti su pavadėliu. Pavadėlį katei galima įsigyti mūsų gyvūnų reikmenų parduotuvėje. Lauke skatinkite savo katę šokinėti ir žaisti, naudodami natūralius „žaislus“, pavyzdžiui, lapų krūvas.

Paklauskite savo veterinarijos gydytojo apie savo katės pašarą

 

Mityba, ko gero, yra pats svarbiausias veiksnys, padėsiantis katei išlaikyti idealų svorį. Paklauskite veterinarijos gydytojo patarimų, kaip mažinti keturkojės svorį, įskaitant ir tai, kiek ir kokio pašaro geriausiai duoti katei. Tai labai svarbu, nes jeigu jūsų katė jau turėjo antsvorio, ji gali būti linkusi priaugti svorio. Taigi jūsų katei reikėtų parengti nuolatinį svorio valdymo planą, pagrįstą tinkamą mityba, mankšta ir reguliariais patikrinimais bei svėrimais.

*Duomenys sukaupti faile. „Hill‘s Pet Nutrition, Inc.“

anchor

Jūsų katės priežiūra

STRAIPSNIAI IR PRIEMONĖS

Augintinių priežiūros centras

 


Put your overweight cat on the road to recovery.

 

If your cat is already having trouble with weight problems, there are plenty of things you can do to improve her condition.

 

See Wellness Options