šunų virškinimo sveikata

Kokios yra šunų virškinimo problemos?

Virškinimo sutrikimas yra bet kokia būklė, dėl kurios jūsų šuo negali tinkamai virškinti maisto arba keičia maisto judėjimo virškinimo traktu greitį. Atkreipkite dėmesį į simptomus! Jei jūsų šuniui pasireiškia virškinimo sutrikimų simptomai, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Woman in yellow blanket cuddling small dog on couch


Atpažinkite diskomforto simptomus

Kai kuriuos jūsų šuns virškinimo problemų simptomus lengva (ir nemalonu) pastebėti. Nedvejodami kreipkitės į veterinarijos gydytoją, jei jūsų šuo turi bet kurį iš šių simptomų:

 • Vėmimas
 • Viduriavimas arba laisvos išmatos
 • Apetito pasikeitimas
 • Pilvo pūtimas
 • Garsai skrandyje
 • Vidurių užkietėjimas
 • Staigus neveiklumas arba depresija
 • Odos ir ausų niežėjimas

Kokios yra šunų virškinimo problemų priežastys?

Virškinimo sutrikimai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, ir dėl visų jų jūsų šuo gali jausti tam tikrą diskomfortą. Žemiau pateikiame keletą dažniausiai pasitaikančių šunų virškinimo sutrikimų priežasčių.

 

Golden Retriever on a veterinary table beside veterinarian
 • Ūminis gastroenteritas

  Tai dažniausia šunų virškinimo sutrikimų priežastis. Paprastai jį sudaro staigus vėmimas ar viduriavimas arba tiesiog viduriavimas. Tai gali lemti daugybė priežasčių, tokių kaip kažko nemalonaus nurijimas (visi žinome, kad šunys mėgsta tai daryti), parazitai, virusai ar svetimkūniai.

 • Lėtinė enteropatija arba uždegiminė žarnyno liga

  Skirtingai nuo ką tik paminėtų staigių sutrikimų, lėtinės enteropatijos atsiranda ilgiau ir paprastai užsitęsia. Viduriavimas ir svorio kritimas yra dažni požymiai. Enteropatijos taip pat gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip nepageidaujamos reakcijos į maistą ar genetiniai veiksniai.

 • Kolitas

  Storoji žarna yra storosios žarnos dalis, o jos uždegimas vadinamas kolitu. Paprastai tai yra labai būdinga, ir dauguma šunų turi tuos pačius požymius: jiems reikia skubiai tuštintis arba jiems gali būti sunku tai padaryti ir jie beveik nieko nepraleidžia. Kitas klasikinis kolito požymis yra kraujo ir (arba) klampių gleivių buvimas išmatose.

 • Pankreatitas

  Tai rimta liga, galinti kelti pavojų jūsų šuns gyvybei. Dažniausi pankreatito požymiai yra staigus vėmimas, depresija ir apetito stoka. Tai labai skausminga būklė, todėl jūsų šuo gali susijaudinti ir imtis „maldos pozos“, kad sumažintų skausmą. Jei nerimaujate, kad jūsų augintinis gali susirgti pankreatitu, kuo greičiau nuveskite jį pas veterinarą.

 • Egzokrininis kasos nepakankamumas

  Šis sudėtingas pavadinimas apibūdina ligą, kai šunims trūksta tam tikrų virškinimui reikalingų fermentų. Dalį jų gamina kasa, o kai jų trūksta, šunys negali gauti maistinių medžiagų iš maisto. Šia liga sergantys šunys dažnai būna labai alkani, tačiau vis tiek numeta svorio ir atrodo prastai. Kadangi jie blogai virškina riebalus, jų išmatos gali būti pilkšvos spalvos. Kai kurios veislės, pavyzdžiui, vokiečių aviganiai, yra labiau linkusios nei kitos. Dietos papildymas trūkstamais fermentais dažniausiai veikia gerai.

 • Maisto alergijos

  Šunys gali blogai reaguoti į tam tikrą maistą dėl įvairių priežasčių. Tokios reakcijos vadinamos nepageidaujamomis maisto reakcijomis. Tikroji maisto alergija yra retesnė, nei manome, ir dažniausiai ją sukelia baltymai, esantys tokiuose maisto produktuose kaip jautiena ir vištiena. Alergija maistui gali sukelti vėmimą ir viduriavimą, taip pat odos problemas, tokias kaip niežulys.

 • Vidurių užkietėjimas

  Kaip ir mums, žmonėms, šunims užkietėjus viduriams sunku tuštintis, be to, jie tai daro daug rečiau. Vidurių užkietėjimas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Valgant kaulus išmatos gali sukietėti ir sunkiai pasišalinti. Dehidratacija arba lėtas tuštinimasis taip pat gali sukelti sausas, sunkiai išsiskiriančias išmatas.

Kaip galite padėti?

Pirma, jei įtariate, kad jūsų šuo gali turėti virškinimo sutrikimų, pasitarkite su veterinaru dėl galimo gydymo. Galite dar labiau padėti savo šuniui, jei jo aplinkoje sumažinsite dirgiklius, kurie sukelia stresą, vadovaudamiesi kai kuriais iš šių pasiūlymų:

 

Happy small dog being pet in yard

Laikykitės rutinos

Šunys mėgsta rutiną. Saugumas žinant, kada grįšite namo, kada jie valgys ir kada išeisite pasivaikščioti, padės jiems sumažinti nerimą.

Dachshund dog in red harness

Papildai

Rinkoje yra daug įvairių produktų, skirtų nuraminti jūsų šunį. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju, kaip valdyti savo šuns reakciją į stresą nerimą keliančiose situacijose.

Dog looking up at bowl from kitchen floor

Atsižvelkite į jų mitybą

Maistas, pagamintas iš lengvai virškinamų ingredientų, gali būti naudingas šunims, kurių skrandžio sutrikimas. Pasitarkite su veterinarijos gydytoju, kaip pakeisti šuns mitybą nesukeliant skausmo jo skrandžiui.

Žr. parinktis

Rekomenduojami produktai šunims, turintiems virškinimo problemų

Rekomenduojami produktai virškinamojo trakto sveikatai

Ištekliai ir patarimai

Peržiūrėkite šiuos išteklius iš mūsų veterinarijos gydytojų komandos, kad suteiktumėte savo šuniui geriausią įmanomą priežiūrą kelyje.