Virškinimas

 

 

Kas yra šunų virškinimo sutrikimai ?

 

Virškinimo sutrikimas – tai bet kokia sveikatos būklė, kai virškinimo procesas vyksta netinkamai, arba pakinta sparta, kuria pašaras juda virškinamuoju traktu. Šunų virškinimo sutrikimai yra viena iš dažniausių priežasčių kreiptis į veterinarą.

 

 

 

 

Žinokite negalavimo simptomus

 

 

Kai kurie šunų virškinimo sutrikimų simptomai lengvai pastebimi. Pasitarkite su veterinaru, jeigu pastebite, kad jūsų šuniui pasireiškia bet kuris iš toliau išvardytų simptomų:

  • vėmimas;
  • viduriavimas arba minkštos išmatos;
  • apetito pasikeitimas;
  • vidurių pūtimas;
  • pilvo gurguliavimas;
  • vidurių užkietėjimas;
  • staigus aktyvumo sumažėjimas arba depresija.

Taip pat turėkite omenyje, kad kai kuriems augintiniams gali pasireikšti ir kiti požymiai, pavyzdžiui, odos arba ausų niežulys.

Kas sukelia šunų virškinimo sutrikimus ?

 

Virškinimo sutrikimai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, ir dėl bet kurio iš jų jūsų šuo gali blogai jaustis. Toliau nurodytos kelios dažniausiai pasitaikančios šunų virškinimo sutrikimų ir skrandžio problemų priežastys.

Jautrumas ėdalui

 

Jautrumas ėdalui – tai reakcija į pašaro sudedamąsias dalis, kurių jūsų šuns organizmas netoleruoja. Jis dar vadinamas nepageidaujama reakcija į pašarą. Šią dažną problemą gali sukelti imuninė arba neimuninė reakcija.

Jautrumas ėdalui yra atskira problema, ir nors kiekvienas šuo skirtingas, dauguma jautrumo ėdalui atvejų susiję su įprastais produktais, kuriuos jūsų šuo jau ėdė anksčiau, pavyzdžiui, jautiena, vištiena, pieno produktai ar kviečiai. Jeigu jūsų šuo reguliariai viduriuoja arba vemia, ypač tuoj pat paėdęs, tai gali būti jautrumo ėdalui požymis.

 

Šunų stresas

 

Panašiai kaip žmonės, vieni šunys jautresni pokyčiams negu kiti. Stresą šuniui gali sukelti daug dalykų. Lėtinis stresas arba dažni trumpalaikį stresą sukeliantys veiksniai gali lemti įvairias neigiamas organizmo reakcijas, taip pat virškinimo sutrikimus. Dažniausia stresą šunims sukelia:

  • įprasto kasdienio gyvenimo pokyčiai (nauji žmonės, vietos arba daiktai, naujas kūdikis, svečiai, namiškių dienotvarkės pokyčiai);
  • garsus triukšmas (pavyzdžiui, fejerverkai arba perkūnija);
  • aplinkos pasikeitimas (persikėlimas į naujus namus arba atostogų kelionė);
  • įsibrovimas į asmeninę erdvę (trukdymas ilsėtis, pernelyg daug apkabinimų ir bučinių);
  • atskyrimas nuo šeimos narių (sukelia atskyrimo nerimą).

 

 

 

Kitos priežastys

Šuns skrandžio uždegimas arba sudirginimas (gastritas)
Plonojo arba storojo žarnyno uždegimas (enteritas, kolitas)
Pernelyg intensyvus žarnyno bakterijų augimas
Kasos uždegimas (pankreatitas) arba nepakankamas virškinimo fermentų kiekis

 

 

Kaip jūs galite padėti?

 

Visų pirma, jeigu manote, kad jūsų šuo kenčia nuo virškinimo sutrikimų, pasitarkite su jo veterinarijos gydytoju apie galinčią padėti mitybą. Veterinaras taip pat gali rekomenduoti kitus gydymo būdus.

 

Dar labiau padėti savo šuniui galite sumažindami jo aplinkoje esančius stresą sukeliančius veiksnius, pasinaudoję kai kuriais iš tolesnių pasiūlymų.

Laikykitės įprastos dienotvarkės

 

Šunims patinka nuspėjamumas. Jeigu šuo žinos, kada gali jūsų laukti grįžtant namo, kada atsiras pašaro ir kada metas pasivaikščioti, jūs jau labai padėjote jam savo gyvenime rasti tvarką ir ramybę.

Socializuokite, socializuokite, socializuokite!

 

Jeigu šunys gerai socializuoti, tai reiškia, kad jie ne tik yra susidūrę su daugybe įvairiausių žmonių, gyvūnų, vaizdų, garsų ir situacijų, bet ir turi su šiais įvykiais susijusių teigiamų asociacijų. Jeigu užtikrinsite, kad šuniui būtų malonu eiti pasivaikščioti, tai padės jį išlaikyti atsipalaidavusį.

Naudokite įvairius reikmenis

 

Yra daug įvairių šunims skirtų streso mažinimo produktų, pradedant akupresūrinėmis striukėmis ir „nerimo liemenėmis“ ir baigiant į elektros lizdą jungiamais difuzoriais, kurie padeda šuniui nusiraminti nerimą keliančiose situacijose. Minėti produktai nepanaikina problemos šaknies, tačiau gali sumažinti tiesioginį stresą arba palengvinti šuns atsaką į stresą.

 

Kovokite su stresu jo teritorijoje – savo šuns organizme!

 

Stresas gali pažeisti jūsų šuns vidų. Smegenys į visą organizmą, įskaitant ir virškinimo sistemą, išskiria chemines medžiagas, kurios signalizuoja apie stresą. Tačiau pašaras, kuris taip pat patenka į jūsų šuns vidų, gali gerokai pakeisti padėtį. Pavyzdžiui, stresą patiriančiam šuniui tokios raminamosios pašaro sudedamosios dalys kaip pieno baltymai. Iš lengvai virškinamų produktų pagaminti pašaro produktai gali švelniai padėti kenčiančiam pilvui. Ir visa tai įmanoma pasiekti tiesiog pakeitus pašarą, tad pasitarkite su savo augintinio veterinarijos gydytoju.

anchor

Jūsų šuns priežiūra

STRAIPSNIAI IR PRIEMONĖS

Augintinių priežiūros centras