virškinimo sveikata katėms

Kokios yra kačių virškinimo problemos?

Virškinimo problema arba sutrikimas yra bet kokia būklė, dėl kurios jūsų katė negali tinkamai virškinti maisto arba pakeičia maisto greitį, kuriuo maistas keliauja virškinamuoju traktu. Atkreipkite dėmesį į simptomus! Jei jūsų katei pasireiškia virškinimo sutrikimų simptomai, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Cat playing on sofa


Požymiai, rodantys, kad jūsų katė gali turėti virškinimo sutrikimų

Dažniausi kačių skrandžio ir virškinimo sutrikimų požymiai yra laisvos išmatos arba viduriavimas. Taip pat galite pastebėti kai kuriuos (arba visus) iš šių požymių.

 • Vėmimas
 • Regurgitacija
 • Pilvo pūtimas
 • Silpnumas

Lėtiniai virškinimo sutrikimai gali būti varginanti daugelio kačių problema, todėl veterinarijos gydytojas turi atlikti išsamius tyrimus ir diagnozuoti.

Įprastų virškinimo sutrikimų pavyzdžiai

Virškinimo sutrikimai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, ir dėl visų jų jūsų katė gali jausti tam tikrą diskomfortą. Atminkite, kad katėms, kurios atsipalaiduoja už namų ribų, gali būti sunku aptikti viduriavimą. Jei manote, kad jūsų katė turi problemų, rekomenduojame parūpinti jam kraiko dėžę. Žemiau pateikiame keletą dažniausiai pasitaikančių kačių virškinimo sutrikimų.

 

Cat on a veterinary table beside veterinarian
 • Ūminis gastroenteritas

  Tai dažniausia kačių virškinimo sutrikimų priežastis. Paprastai jį sudaro staigus vėmimas ir viduriavimas. Tai gali lemti daugybė priežasčių, įskaitant ką nors nemalonaus nurijimo (arba, kaip mėgsta daugelis kačių, suvalgyti pusę pelės, o likusią palikti mums surasti), parazitų, virusų ir plaukų kamuoliukų.

 • Lėtinė enteropatija arba uždegiminė žarnyno liga
  • Skirtingai nuo ką tik paminėtų staigių sutrikimų, lėtinės enteropatijos atsiranda ilgiau ir paprastai užsitęsia. Viduriavimas ir svorio kritimas yra dažni požymiai. Enteropatijos taip pat gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip nepageidaujamos mitybos reakcijos, imuninis atsakas ar genetiniai veiksniai.

 • Kolitas

  Storoji žarna yra storosios žarnos dalis, o jos uždegimas vadinamas kolitu. Paprastai tai labai būdinga, ir dauguma kačių rodo tuos pačius požymius: joms reikia skubiai tuštintis arba joms gali būti sunku tai padaryti ir beveik nieko neišvaryti. Kitas klasikinis kolito požymis yra kraujo ir (arba) klampių gleivių buvimas išmatose.

 • Vidurių užkietėjimas

  Kaip ir žmonėms, kai katėms užkietėja viduriai, joms sunku tuštintis ir gali tai daryti daug rečiau. Vidurių užkietėjimas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Nurijus kaulus, plunksnas ir plaukus, išmatos gali sukietėti ir sunkiai pasišalinti. Daug plaukų (ypač ilgo plauko katėms) arba lėtas tuštinimasis taip pat gali sukelti sausas, sunkiai pasišalinančias išmatas. Kai kurios veislės, pavyzdžiui, Siamo katės, yra labiau linkusios į lėtą tuštinimąsi nei kitos. Tai gali sukelti būklę, vadinamą megakolonu.

 • Pankreatitas

  Tai sudėtingas kačių sutrikimas, kurį gali būti sunku diagnozuoti, nes jo simptomai (įskaitant vėmimą, mieguistumą ir apetito stoką) yra neaiškūs. Katėms tai gali pasireikšti su pertraukomis ir paprastai būna kartu su kitomis problemomis, tokiomis kaip nepageidaujamos reakcijos į maistą arba uždegiminė žarnyno liga.

 • Maisto alergijos

  Katės gali blogai reaguoti į tam tikrą maistą dėl įvairių priežasčių. Tokios reakcijos vadinamos nepageidaujamomis maisto reakcijomis. Tikroji maisto alergija yra retesnė, nei manome, ir dažniausiai ją sukelia baltymai, esantys tokiuose maisto produktuose kaip vištiena, žuvis ir pienas. Maisto alergijos gali sukelti vėmimą ir viduriavimą, taip pat odos problemas, tokias kaip niežulys ar perteklinė priežiūra.

Kaip galite padėti?

Pirma, jei įtariate, kad jūsų katė gali turėti virškinimo sutrikimų, pasitarkite su veterinaru dėl galimo gydymo. Galite dar labiau padėti savo katei, jei jos aplinkoje sumažinsite stresą sukeliančius dirgiklius, vadovaudamiesi kai kuriais iš šių pasiūlymų:

Woman in orange sweater holding cat

Laikykitės rutinos

Jūsų kačių draugo rutinos ar aplinkos pokyčiai gali sukelti virškinimo trakto sutrikimus. Padėkite savo katei reguliariai žaisdami su juo ir pasiūlydami jam ramią, saugią aplinką.

Žiūrėkite patarimus

Cat with child

Papildai

Parazitai, tokie kaip ankilinės ir apvaliosios kirmėlės, gali sukelti virškinimo trakto sutrikimus, todėl jei jūsų katė dažnai naršo lauke, pasirūpinkite, kad jai būtų suteikta tinkama profilaktinė priežiūra.

Daugiau informacijos

Cat eating food from bowl

Atsižvelkite į jų mitybą

Maistas, pagamintas iš lengvai virškinamų ingredientų, gali būti naudingas katėms, turinčioms virškinimo sutrikimų. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju, kaip pakeisti katės mitybą nesukeliant skausmo jo skrandžiui.

Žr. parinktis

Rekomenduojami produktai katėms, turinčioms virškinimo problemų

 •  
 • Rekomenduojami produktai virškinamojo trakto sveikatai

  Ištekliai ir patarimai

  Peržiūrėkite šiuos išteklius iš mūsų veterinarijos gydytojų komandos, kad suteiktumėte geriausią įmanomą priežiūrą jūsų katei būsimos kelionės metu.