KAČIŲ ŠLAPIMO SISTEMOS PROBLEMOS:VISĄ GYVENIMĄ
TRUNKANTIS PROBLEMŲ
SPRENDIMAS TĘSIASI
VISĄ GYVENIMĄ

Kačių šlapimo sistemos problemos dažnai tęsiasi visą augintinio gyvenimą, taigi jas reikia nuolat spręsti. Daugelį tokių susirgimų gali sukelti stresas ar įvairūs aplinkos veiksniai, be to, šlapimo problemos dažnai įkala pleištą tarp kačių ir jų šeimininkų. Laimei, puikiu pagalbininku gali tapti šlapimo sistemą stiprinantis kačių pašaras, kuris taip pat mažina „nelaimingų atsitikimų“ tikimybę ateityje ir padeda katei vėl tvarkingai naudotis kraiko dėžute.

Šlapimo sistemos sveikatą stiprinantis pašaras, kuris yra išsamaus gydymo plano, apimančio ir ramios aplinkos namuose sukūrimą, dalis gali padėti katėms vėl džiaugtis kasdieniu bendravimu su šeima.

„KODĖL MANO KATĖ ŠLAPINASI, KUR PAPUOLA?“

NESUSIPRATIMŲ SUPRATIMAS

Jeigu katė ima šlapintis ne kraiko dėžutėje, jos šeimininkai dažnai klaidingai mano, kai tai elgesio, o ne sveikatos bėda, taigi šlapimo sistemos problemos dažnai prasprūsta pro akis. Deja, tai kartais gali sukelti įtampą ir pakenkti net labiausiai mylimų augintinių ir jų šeimininkų santykiams. Štai kodėl svarbu išmokti atpažinti katės šlapimo problemų požymius, kad galėtumėte priimti pagrįstus sprendimus dėl jos šlapimo sistemos sveikatos.

PASTEBĖKITE KATĖS ŠLAPIMO SISTEMOS PROBLEMŲ POŽYMIUS

Nors katės šlapinimosi sutrikimai gali kelti įtampą jos šeimininkams, katei jie dažnai sukelia ne mažiau skausmo. Kadangi katės linkusios „nutylėti“ šlapinimosi problemas, jos gali kentėti ilgą laiką, kol kas nors pastebės ir diagnozuos ligą. Toliau pateikti keli svarbiausi požymiai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, jeigu įtariate, kad jūsų katė kenčia nuo šlapimo sistemos sutrikimo.

Jei jūsų suaugusiai katei dažnai pasitaiko „nelaimingų atsitikimų“ arba ji šlapinasi neįprastose vietose, tai gali būti kelių dažnų šlapimo sistemos ligų požymis, kurias išspręsti turėtų padėti veterinaras.

Nelaimingas atsitikimas namuose piktograma
„NELAIMINGI ATSITIKIMAI“ NAMUOSE

Jei jūsų suaugusiai katei dažnai pasitaiko „nelaimingų atsitikimų“ arba ji šlapinasi neįprastose vietose, tai gali būti kelių dažnų šlapimo sistemos ligų požymis, kurias išspręsti turėtų padėti veterinaras.

Skausmo šlapinantis piktograma
GARSUS KNIAUKIMAS ŠLAPINANTIS

Jeigu katė besišlapindama įsitempia arba naudodamasi kraiku skleidžia skausmingus, nemalonius garsus, tai gali būti kačių idiopatinio cistito (KIC), šlapimo pūslės akmenų ar net šlaplės kamščio simptomai.

Kraujas šlapime piktograma
KRAUJAS ŠLAPIME

Pastebėję kraujo katės kraiko dėžutėje ar šlapime, nedelsdami kreipkitės į veterinarą. Kraujas šlapime yra rimtas kačių idiopatinio cistito (KIC), šlapimo pūslės akmenų ar net šlaplės kamščio požymis, o bet kurią iš šių sveikatos problemų būtina spręsti nedelsiant.

 Dažno šlapinimosi piktograma
DAŽNAS ŠLAPINIMASIS

Jeigu jūsų katė šlapinasi nedideliais kiekiais ir kraiko dėžutėje praleidžia daugiau laiko nei įprasta, nedelsdami kreipkitės į veterinarą. Tai gali būti šlaplės obstrukcijos požymis, kuriai esat būtina skubi pagalba.

GET THE TIPS YOU NEED TO HELP YOUR CATSign up to receive ongoing information to help manage your cat’s urinary issues.

Sign Up Now

Kačių šlapimo problemų priežasčių diagrama

DAŽNOS KAČIŲ ŠLAPIMO SISTEMOS PROBLEMOS

Nors daugelis mano, kad kačių šlapimo sistemos problemas dažniausiai sukelia šlapimo takų infekcija, net 85 proc. apatinių šlapimo takų susirgimų lemia kitos problemos, nuo šlapimo pūslės akmenų ir šlaplės kamščių iki kačių idiopatinio cistito. Priklausomai nuo katės diagnozės, gydymas kiekvienu konkrečiu atveju gali skirtis, tačiau šlapimo sistemą stiprinantis kačių pašaras yra svarbi ilgalaikės priežiūros dalis, kuri padeda spręsti būsimas šlapinimosi problemas.

KATĖS ŠLAPIMO SISTEMOS PROBLEMŲ SPRENDIMAS

Kalbant apie augintinių šlapimo sistemos problemas, nėra vieno visiems tinkamo sprendimo. Todėl norėdami suprasti, kaip geriausiai patenkinti savo katės poreikius, glaudžiai bendradarbiaukite su veterinarijos gydytoju.

Apskritai kalbant, jei katei buvo diagnozuotas šlapimo sistemos susirgimas, naudingas visapusiškas požiūris į šią problemą, kuris gali apimti įvairius dalykus, pradedant nuo specialios mitybos ir baigiant vaistais ar net operacija. Taip pat atminkite, kad ligos simptomai arba epizodai periodiškai gali pasikartoti net ir geriausiai gydomoms katėms.

Mitybos piktograma
MITYBA

Kovojant su daugeliu kačių šlapimo sistemos susirgimų, tinkama mityba yra standartinė gydymo dalis, nes ji gali padėti sumažinti būsimų problemų riziką. Šlapimo sistemos sveikatą stiprinančiame kačių pašare yra mažiau kai kurių mineralinių medžiagų, pavyzdžiui, kalcio, fosforo ir magnio, kurios gali paskatinti kristalų formavimąsi šlapime. Kai kurie pašaro produktai netgi specialiai sukurti taip, kad padėtų jautriems augintiniams nusiraminti ir išvengti streso sukeliamų šlapinimosi problemų.

Aplinkos piktograma
APLINKOS GERINIMAS

Šlapinimosi problemų paūmėjimą neretai sukelia aplinkos veiksniai. Sumažinti stresą, kurį patiria jūsų uodeguotoji draugė, galite sukurdami ramią namų aplinką, parūpindami draskyklę ir vietų, kur katė galėtų užlipti bei tiesiog rodydami dar daugiau meilės.

Vaistų piktograma
GYDYMAS VAISTAIS

Priklausomai nuo konkrečių jūsų katės poreikių, veterinaras gali skirti vaistų, kurie padės augintinei įveikti ūminį ligos epizodą. Įprastai vaistai yra skirti padėti katei sumažinti su liga susijusį skausmą, jų poveikį dar labiau sustiprinsite parinkdami tinkamą pašarą ir gerindami katės aplinką.

INFORMACIJA IR PATARIMAI

Kačių šlapimo sistemos problemas spręsti dažnai būna nelengva, ir šie sudėtingi susirgimai vis dar tiriami. Norėdami daugiau sužinoti apie savo katės būklę ir tai, kaip geriausiai ja rūpintis kovojant su liga, peržiūrėkite šią informaciją, kurią siūlo mūsų veterinarijos gydytojų komanda.

1Lekcharoensuk C, Osborne CA, Lulich JP. Epidemiologic study of risk factors for lower urinary tract diseases in cats. J Am Vet Med Assoc. 2001;218(9):1429-1435.