Skin & Food Sensitivities in Dogs

 

Ar jūsų šuo kasosi?

 

 

Jei pastebėjote, kad jūsų šuo draskosi, kasosi, laižosi arba trinasi daugiau nei įprastai, tai gali reikšti odos problemas. Pastebėję, kad šuo taip elgiasi, apžiūrėkite vietas, kuriose gali būti daugiausia problemų. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių šunų odos problemų simptomų:

  • raudonos dėmės, dėmelės arba spuogai;
  • šašai arba sukietėjusios odos lopinėliai;
  • pleiskanotos arba žvynuotos odos ploteliai;
  • kasymasis, draskymasis, trynimasis arba laižymasis;
  • kailio slinkimas;
  • nemalonus odos kvapas.

Jeigu pastebėjote bet kokius šiuos odos problemų požymius, turėtumėte nuvesti šunį pas veterinarą, kad šis tinkamai jį ištirtų.

 

Šunų odos ligų priežastys

 

Alergijos išorinės aplinkos medžiagoms


Šunų odos problemas kartais sukelia aplinkoje esantys alergenai. Šunų odos alergija paprastai atsiranda konkrečiose šuns kūno vietose: ant snukio, ausų, letenų, uodegos pagrindo, kelių ir kirkšnių srityse. Alergija paprastai pasireiškia nuo 3 mėnesių iki 6 metų amžiaus šunims. Būtinai paklauskite savo veterinarijos gydytojo, ar jūsų šuniui reikėtų atlikti alergijos tyrimą.
Alergiją gali sukelti aplinkoje esančios žiedadulkės, pelėsių sporos ir dulkių erkutės. Šie alergenai sklinda oru ir gali pasitaikyti ištisus metus, išskyrus žiedadulkes, kurios dažniau pasitaiko pavasarį. Jūsų šuns oda yra svarbi kliūtis alergenams ir saugo jo sveikatą, todėl odos priežiūra būtina skirti ypatingą dėmesį.
Šunų odos alergija paprastai būna lėtinė, ir su ja kovoti tenka visą gyvenimą. Tai reiškia, kad turite maudyti šunį su niežulį mažinančiu šampūnu, kuris padės nuraminti odą. Mityba taip pat vaidina svarbų vaidmenį, kalbant apie jūsų šuns odos sveikatą – pradėjus šerti šunį ėdalu, skirtu odos sveikatai palaikyti, sudirginimas gali sumažėti.

Parazitai ir blusos

Šunų odą gali sudirginti blusos, utėlės ir erkės. Parazitų įkandimai dirgina odą, todėl šunys patys save kandžioja ir draskosi, taip ją pažeisdami. Kai kurie šunys gali būti ypatingai jautrūs parazitų įkandimams, taigi vienintelis įkandimas gali sukelti didelį diskomfortą.

Infekcija

Panašiai kaip ir kalbant apie bendrą šuns sveikatą, odos problemas gali sukelti bakterinės ir grybelinės infekcijos. Infekciją gali sukelti daugybė priežasčių, pavyzdžiui, alergija, tačiau labiausiai tikėtina, kad infekcija išsivystys dėl atviros žaizdos arba įpjovimo – tai kelia didžiausią grėsmę šuns odai ir bendrai sveikatai. Jeigu manote, kad jūsų šuniui gali būti odos infekcija, būtinai pasitarkite su veterinarijos gydytoju.

Alergija ėdalui

Panašiai kaip ir žmonėms, jautrumas ėdalui šunims gali atsirasti dėl reakcijos į ėdale esančius tam tikrų rūšių baltymus. Norėdamas nustatyti, ar šuo alergiškas ėdalui, veterinaras gali atlikti alergijos tyrimą ir rekomenduoti ėdalą specialiai pagamintą taip, kad sumažinti ėdalui jautriems šunims kylančias problemas. 

 

Stiprinkite jūsų šuns odos sveikatą

 

Jeigu įtariate, kad jūsų šuo turi kokią nors odos problemą, visų pirma pasitarkite su savo augintinio veterinarijos gydytoju. Jis gali padėti nustatyti odos sudirginimo priežastį bei padėti pasirinkti geriausią gydymo būdą. Veterinaras gali rekomenduoti vieną arba abi šias priemones: 

 

medikamentinį

gydymą, kuris gali išgydyti odos infekcijas arba stiprų niežėjimą;

mitybą

kuri gali padėti nuraminti jautrią odą. Stengdamasis nustatyti priežastis, gydytojas taip pat gali rasti problemos šaknį (pavyzdžiui, jautrumą ėdalui). Ėdalas, kuriame yra didelis nepakeičiamųjų riebalų rūgščių kiekis, taip pat palaiko sveiką odą ir žvilgantį kailį.

Papildai

gali padėti jūsų šuniui gauti riebalų rūgščių ar kitų reikalingų maistinių medžiagų, kurios padeda sveikti.

 

Pasitarkite su veterinaru

 

Odos sveikata labai svarbi bendrai šuns sveikatai palaikyti. Tinkamas maudymas, reguliarūs kailio ir odos tikrinimai bei kasmetė veterinaro apžiūra – tai puikus būdas išvengti šuns odos problemų ir išlaikyti jį sveiką bei laimingą. Be to, būtinai pasikalbėkite su savo veterinarijos gydytoju apie „Hill‘s“ šunų ėdalo produktų serijas „Food Sensitivity“ ir „Skin Care“, kad sužinotumėte, ar šis ėdalas gali pagerinti jūsų šuns odos būklę.

 

Jūsų šuns priežiūra

STRAIPSNIAI IR PRIEMONĖS

Augintinių priežiūros centras