Šlapimo sistemos sveikatos svarba

Niekam nepatinka valyti po to, kai jų augintinis patiria „avariją“, tačiau rūpindamiesi katės šlapinimosi sistemos sveikata galite pasiekti, kad tai taptų istorija. Sveika katės šlapinimosi sistema apima sveikus inkstus ir sveiką šlapimo pūslę. Inkstai vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį – jie padeda pašalinti iš kraujo nereikalingas medžiagas bei išlaikyti organizme normalią skysčių ir mineralų pusiausvyrą. Jeigu jūsų katės šlapimo pūslė ir inkstai sveiki, mažiau tikėtina, kad ji šlapinsis ne kraiko dėžutėje arba kad jai išsivystys šlapimo problemos arba infekcija. Toliau rasite keletą patarimų, kaip padėti katei išlaikyti sveiką šlapinimosi sistemą

 

Duokite lakti daug vandens

 

Vanduo sudaro didžiąją dalį kiekvieno iš mūsų organizmo, ir katės niekuo nesiskiria. Vanduo yra svarbiausia gyvybės „statybinė medžiaga“, todėl pasirūpinkite, kad jūsų katė visada turėtų pakankamai švaraus, šviežio vandens. Įrenkite namuose keletą „lakimo vietų“, naudodami iš įvairių medžiagų pagamintus, įvairių formų, dydžio ir gylio indelius – būkite kūrybiški ir raskite, kas labiausiai patinka katei.

Kai kurioms katėms labiau patinka tekantis vanduo. Jeigu tokia yra ir jūsų katė, apsvarstykite galimybę įrengti fontanėlį – jūsų katė bus laiminga ir jai nepritrūks skysčių. Daugiau skysčių į katės organizmą patenka ir tuomet, kai katė šeriama konservuotu ėdalu, pavyzdžiui, parduodamu maišeliuose. 

 

Ėdalo ir vandens dubenėlius padėkite toliau nuo kraiko dėžutės

 

Niekam nepatinka atlikti savo reikalus ten, kur maitinasi. Visada užtikrinkite, kad ėdalo ir vandens dubenėliai stovėtų bent jau priešingame kambario kampe nei kraiko dėžutė, o geriausia – atskirose patalpose. Jeigu jūsų katė ir toliau šlapinasi ne kraiko dėžutėje, „nusikaltimo“ vietoje tiesiog padėkite ėdalo dubenėlį, ir problema bus išspręsta.

 

Numatykite ramią vietą, kurioje katė galėtų atsipalaiduoti ir nusiraminti

 

Pasirūpinti, kad jūsų katė būtų rami ir nepatirtų streso, kur kas svarbiau, nei galbūt manote. Stresas ne tik nemalonus – jis gali tapti pagrindine daugelio kačių šlapinimosi sistemos problemų priežastimi. Pasirūpinti, kad jūsų namai būtų pritaikyti katei, visai nesunku, tačiau gali padėti jūsų katei išlikti atsipalaidavusiai. Numatykite atskiras šėrimo, gamtinių reikalų atlikimo, miego ir žaidimų zonas – taip apsaugosite katę nuo streso. Katės taip pat mėgsta rutiną, taigi joms patinka pastovus šėrimo ir žaidimų laikas.

anchor

 

Negrandykite kraiko dėžutės

 

Užuot grandę, katei pasinaudojus kraiko dėžute, išvalykite ją semtuvėliu ir kruopščiai valykite ją kartą per savaitę. Kvapai padeda katei orientuotis savo aplinkoje. Jeigu dažnai šveisite ir valysite kraiko dėžutę, pašalinsite iš jos kvapus, todėl katei gali būti sunku prisiminti, kam ši dėžutė skirta. Kraiko dėžutė bus kruopščiai prižiūrėta, jeigu kaskart išsemsite panaudotą kraiką, o kruopščiai iššveisti pakaks kas keletą savaičių.

 

Kraiko dėžutė turėtų stovėti privačioje erdvėje

 

Tai, kas tinka žmonėms, tinka ir katėms – naudodamiesi tualetu mes visi norime šiek tiek tylos ir ramybės. Padėkite kraiko dėžutę ramioje, nuošalioje vietoje, ir pasitraukite į šalį, kai katė ja naudojasi. Nepamirškite įspėti ir kitus šeimos narius, kad jie paliktų ramybėje gamtinius reikalus atliekančią katę.

 

Šlapimo problemos pasitaiko tik vyresnėms katėms, tiesa?

 

Neteisingai! Nors kačiukams retai kyla šlapimo pūslės problemų, tokios problemos, kaip struvitiniai akmenys dažniausiai prasideda suaugusioms, tačiau dar ne brandaus amžiaus katėms. Inkstų problemos gali prasidėti sulaukus bet kokio amžiaus, tačiau tikimybė joms atsirasti su amžiumi didėja. Štai kodėl ypatingai svarbu rūpintis suaugusios katės inkstų ir šlapimo pūslės sveikata.

 

Kokį vaidmenį atlieka mityba ?

 

Tai, kuo šeriate savo katę, turi labai didelę įtaką jos sveikatai ir gerovei. Jeigu jūsų katei diagnozuotos šlapinimosi sistemos problemos, ieškokite ėdalo su specialiai pritaikytu mineralų kiekiu, kuris padeda palaikyti sveiką šlapimo pūslę. Norėdami sužinoti, ar „Hill’s™ Science Plan Urinary Health“ gali padėti šlapimo takų problemų turinčiai jūsų katei, pasitarkite su veterinarijos gydytoju.

Jūsų katės priežiūra

STRAIPSNIAI IR PRIEMONĖS

Augintinių priežiūros centras