Antsvorio turinčios katės – didelė rizika

Nutukimas yra rimta katės sveikatos problema, tačiau ji dažnai lieka nepastebėta, nes svoris didėja palaipsniui. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl beveik pusė augintinių Europoje turi antsvorio.

Vos vienas ar kitas papildomas kilogramas gali turėti labai didelį neigiamą poveikį antsvorio turinčios katės sveikatai ir sukelti tokių rimtų sveikatos problemų riziką, kaip:

  • odos ligos;
  • diabetas;
  • artritas ir sumažėjęs judrumą
  • šlapimo takų liga.

Jeigu manote, kad jūsų katė turi antsvorio, pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju ir drauge ieškokite patikimo problemos sprendimo.

Problemos supratimas: Organizmo būklės įvertinimas balais

 

Organizmo būklės įvertinimas balais – tai priemonė, naudojama gyvūnų organizmo riebalų kiekiui įvertinti ir tikrajai organizmo būklei apibūdinti. Norėdamas įvertinti, ar jūsų katė yra sveiko svorio, veterinaras apžiūrės jūsų katę nuo ūsų iki uodegos ir apčiupinės šonkaulius bei pilvą. Tarp veterinaro patikrinimų katės svorį galite mėginti įvertinti patys, naudodami nesudėtingą organizmo būklės balų skaičiavimo priemonę.

 

Įvertinkite savo katės organizmo būklę balais

Katės instinktus atitinkantys žaidimai – mankšta žaidžiant

 

Mankšta kur kas smagesnė, kai ji neprimena mankštos. Čia rasite kelis žaidimus, kuriuos galite žaisti su savo kate, paskatinti ją judėti ir padėti numesti kelis papildomus kilogramus.

 

Medžioklėje

 

Nors jūsų katė gali atrodyti kaip draugiškas pūkų kamuoliukas, savo širdyje ji medžiotoja. Išslapstykite po namus kelias ėdalo granules (jūsų veterinaras gali rekomenduoti gerą svoriui kontroliuoti skirtą ėdalą) ir taip paskatinkite ją ieškoti „grobio“. Būtinai paslėpkite „grobį“ tokiose vietose, kurias katė turėtų stengtis pasiekti, pašokti ir pan.

 

Pasivyk ir pagauk

 

Tegul katė persekioja šviesos spindulį arba plunksninį žaislą. Katėms patinka dėmesys ir galimybė pagerinti įgimtus gaudymo įgūdžius. Numetusi svorio, katė galės žaisti dar aktyviau ir ilgiau.

 

Patarimai, kad žaidimo laikas būtų smagus

  • Parūpinkite katei įvairių saugių žaislų ir dažnai juos keiskite. Kartkartėmis katėms atsibosta tas pats senas daiktas, tačiau jeigu ji kurį laiką nematė senų žaislų, šie vėl atrodys kaip nauji.

  • Katės mėgsta tvarką ir nuspėjamumą, todėl stenkitės kasdien žaisti su kate panašiu metu, pavyzdžiui, prieš vakarienę arba grįžę namo.

  • Įprastai katės mėgsta bendrauti dažniau, bet nebūtinai intensyviai. Tad jeigu žaisite su kate po kelias minutes kelis kartus per dieną, augintinei tai gali labiau patikti ir suteikti didesnį bendrą krūvį, negu žaidžiant vieną kartą per dieną 30 minučių.

 

Jūsų katės sveiko svorio nauda

 

Jeigu katei pavyks pasiekti ir išlaikyti idealų svorį, ji pati jausis jaunesnė. Išlaikyti sveiką katės svorį gali būti naudinga dėl įvairių priežasčių:

 

 

katei lengviau žaisti, šokinėti ir dalyvauti šeimos veikloje;

 

idealaus svorio katėms kyla mažesnis pavojus susirgti įvairiomis su svoriu susijusiomis ligomis;

 

optimalaus svorio katėms lengviau pačioms prižiūrėti savo kailį;

 

jos ne taip tingi dažniau atsikelti ir nueiti iki vandens indelio arba kraiko dėžutės – tai padeda išvengti tokių problemų, kaip šlapimo takų liga;

sveikos katės savo aplinkoje ieško patogiausių vietų;

jos natūraliai šiek tiek daugiau juda net tuomet, jeigu daug nesimankština;

jeigu laikomasi įprastos dienotvarkės, katės lengviau išlieka atsipalaidavusios ir jaučiasi kontroliuojančios savo aplinką;

sveikas svoris padeda gerinti emocinę ir psichinę katės sveikatą.

 

Subalansuota mityba gali pakeisti gyvenimą

 

Jeigu jūsų katė turi antsvorio, tai gali neigiamai paveikti kasdienę jos veiklą. Pasiekti optimalų svorį gali padėti subalansuotą mitybą užtikrinantis ėdalas, be to, katė jausis soti ir patenkinta. „Hill’s™ Science Plan™ Perfect Weight“ ėdalo produktus sudaro aukštos kokybės kruopščiai suderintos sudedamosios dalys, pabrėžiančios kačių mėgstamiausią vištienos skonį. Ieškokite „Hill’s™ Science Plan™ Perfect Weight“ ėdalo produktų internete, veterinarijos klinikoje arba netoli jūsų esančioje augintinių reikmenų parduotuvėje.

 

anchor

Jūsų katės priežiūra

STRAIPSNIAI IR PRIEMONĖS

Augintinių priežiūros centras