Jūsų katę kankina niežulys, jos oda apdraskyta arba sausa?

 

Idealiu atveju katės kailis turėtų būti švarus ir purus, o glostant – švelnus ir minkštas. Tad jei glostydami pastebėsite paraudimų, patinimų, pleiskanų ar kitokių sudirginimo požymių, gali būti, kad katė serga odos liga, kurią reikia gydyti. Taip pat stebėkite, ar katė nepradeda daugiau draskyti, kasytis arba laižytis tam tikrų kūno vietų.

 

 

Kokios kačių niežulio priežastys?

 

Katės oda gali išsausėti ir imti niežėti dėl daugelio priežasčių. Jeigu yra sudirginimo požymių, pasitarkite su veterinaru, kuris galės nustatyti diagnozę. Veterinaras gali rekomenduoti atlikti tyrimus, padėsiančius tiksliai nustatyti katės odos problemų priežastis. Dažniausios priežastys gali būti:

 

pašaro netoleravimas

kuris gali atsirasti dėl reakcijos į kačių pašare esančius tam tikrų rūšių baltymus;

kita alergija

jūsų katė gali būti alergiška „įkvepiamiems“ alergenams, pavyzdžiui, dulkėms, žiedadulkėms, pelėsiams ir t. t. „Kontaktinę“ alergiją gali sukelti kai kurie blusų gydymo būdai;

parazitai

odą gali sudirginti blusos, utėlės ir erkės. Parazitų įkandimai yra dirginantys, todėl katės pačios save kandžioja ir draskosi, taip pažeisdamos odą;

hormonų pusiausvyros sutrikimas

odos problemas gali sukelti per didelis arba per mažas tam tikrų hormonų kiekis katės organizme. Sutrikusi hormonų pusiausvyra gali reikšti kitas rimtas problemas, kurias reikia nustatyti ir gydyti;

infekcijos

odos ligas gali sukelti bakterinės arba grybelinės infekcijos.

 

Kačių odos problemos, į kurias būtina atkreipti dėmesį

 

 

Jeigu turite katę, tikrai pastebėjote, kaip ji rūpinasi savo kailio švara. Tačiau gali būti, kad dėl puikiai prižiūrėtos išvaizdos jūs ne iš karto pastebėsite odos problemas, kurios galbūt vargina katę. Tiesą sakant, jūs gal net nepastebėsite sudirginimo tol, kol nepamatysite bent vieno iš šių požymių:

  • raudonų dėmių, dėmelių arba spuogų;
  • šašų arba sukietėjusios odos;
  • sausos, pleiskanotos arba žvynuotos odos plotų;
  • plaukų slinkimo;
  • blogo odos kvapo;
  • kasymosi, draskymosi, intensyvesnio laižymosi arba trynimosi.

 

Mano katė kasosi ir draskosi. Kaip galėčiau jai padėti?

 

Patikrinkite, ar nėra parazitų

 

Kruopščiai apžiūrėkite savo katės odą ir kailį – patikrinkite, ar nėra erkių, blusų, utėlių arba kitų parazitų. Pastebėję parazitų, patarimo kreipkitės į veterinarijos gydytoją ir laikykitės jo nurodymų.

Apsvarstykite alergijos galimybę

 

Jeigu jūsų katė neturi parazitų ir kitas atžvilgiais yra sveika, diskomfortą gali sukelti alerginė reakcija į kokius nors aplinkoje esančius dirgiklius, pavyzdžiui, žiedadulkes, dulkes arba pelėsius. Šie dirgikliai gali sukelti alerginį dermatitą – odos uždegimą, dėl kurio katė pradeda laižytis, draskytis, ima slinkti kailis, arba oda tampa sausa ir pleiskanota.

Tinkamai šerkite savo katę

 

Net jeigu jūsų katės odos problemos nesusijusios su mityba, galite jai padėti, šerdami kokybišku pašaru, specialiai sukurtu jautrią odą turintiems augintiniams. Ieškokite pašaro, kuriame būtų daug aukštos kokybės baltymų, nepakeičiamųjų riebalų rūgščių ir antioksidantų – visos šios svarbios maistinės medžiagos padeda gydyti ir apsaugoti jūsų katės odą.

 

Pasitarkite su veterinaru

 

Odos problemas gali sukelti daugybė įvairiausių priežasčių: parazitai ir alergija, hormonų pusiausvyros sutrikimai ir bakterijos, infekcijos, stresas ir kt. Taigi su veterinarijos gydytoju būtinai aptarkite individualias savo katės sveikatos ir gydymo ypatybes bei paklauskite, ar jai galėtų padėti pašaro pakeitimas.

 

anchor

Jūsų katės priežiūra

STRAIPSNIAI IR PRIEMONĖS

Augintinių priežiūros centras