MAŽŲ VEISLIŲ 

ŠUNYSDIDELI SKIRTUMAI

Nuo taksų iki Jorkšyro terjerų mažų veislių šunys yra išskirtinės asmenybės ir gali būti puikūs žmogaus draugai. Mažų veislių šunys gali labai skirtis vieni nuo kitų, tačiau jie visi turi tuos pačius unikalius poreikius.

Kas yra maža šunų veislė?

Mažoms veislėms paprastai priskiriami šunys, kurie sveria 10 kg arba mažiau ir kurių galima rasti beveik visose grupėse. Šie keturkojai, dar vadinami „žaisliniais“, „miniatiūriniais“ šunimis arba šunimis kompanionais, turi specialių poreikių, kurie priklauso nuo jų biologijos, veislės ir polinkių.

photo of small dog on owner's lap

Rūpinimasis mažos veislės šunimi

Mažos ar miniatiūrinės veislės šuo – tai mažame kūnelyje sutalpinti visi įvairūs didelių veislių šunims būdingi bruožai ir unikalūs šuns asmenybės bruožai bei ypatybės.

 • Daugelis mažų veislių šunų jautrūs stresui

  Mažą šunelį didžiulis pasaulis kartais gali trikdyti, tačiau galite jam padėti mažindami dažniausius stresą sukeliančius veiksnius ir suteikdami pažįstamų žmonių draugiją.

  Dažniausi stresą sukeliantys veiksniai:

  • Atsiskyrimas: šunims patinka turėti patogią asmeninę erdvę, į kurią jie gali pasitraukti
  • Garsus triukšmas: apsvarstykite galimybę leisti ramią muziką, kuri užgožtų aplinkos garsus
  • Dienotvarkės pokyčiai: sukurkite nuspėjamą dienos režimą, reguliariai šerdami, vedžiodami ir žaisdami
  • Įsiveržimas į asmeninę erdvę: ypač vaikams gali prireikti patarimų, kaip elgtis su gyvūnais ir leisti jiems atsipalaiduoti

  AR ŽINOTE? Mažas šuo turėtų turėti savo erdvę, pavyzdžiui, dėžę, nešyklę, krepšį ar kilimėlį, kur galėtų jaustis ramus ir saugus

 • Daugeliui mažų veislių šunų reikia specialios kailio priežiūros

  Mažus ilgaplaukius šunis – nesvarbu, ar tai pūkuoti pudeliai, ar šilkinio kailio jorkšyrai – reikėtų kasdien šukuoti šepečiu. Taip jų kailis puikiai atrodys ir pavyks išvengti mazgų ir sąvėlų, kuriuos pašalinti gali būti skausminga.

  Mažų veislių šunims svarbūs geri kailio priežiūros įpročiai:

  • naudokite tik drungną vandenį, kuriame augintinis gerai jaučiasi
  • naudokite specialų šunų šampūną
  • naudokite ilgaplaukiams šunims šukuoti skirtą šepetį
  • švelniai šukuokite šepečiu pagal kailio augimo kryptį
  • kruopščiai perskalaukite vandeniu, kad išvengtumėte odos problemų
  • nusausinkite šunį šiltu rankšluosčiu.
 • Mažų veislių šunims reikia žaidimų

  Naudodami žaislus sustiprinsite ryšį su savo šunimi, taip pat mankštinsite jo kūną ir protą.

  • Parinkite tinkamo dydžio žaislą: per didelius žaislus gali būti sunku išlaikyti, o per maži kelia pavojų užspringti
  • Būkite atidūs, jei žaidimų draugai didesni: didelių veislių šunys, ypač šuniukai, gali supainioti mažus šunis su žaislais
  • Stebėkite vaikus: įsitikinkite, kad vaikai žino, kaip švelniai žaisti su mažu šunimi
  • Nereikia pernelyg jais rūpintis: nors jūsų šuo mažas, jis vis tiek šuo, todėl suteikite jam daug galimybių laisvai bėgioti
photo of pet parent feeding toy poodle

Mažų veislių šunys turi savitų mitybos poreikių

Mažų veislių šunų biologija skiriasi nuo didelių veislių šunų, o tinkamas ėdalas gali padėti užtikrinti subalansuotą mažojo keturkojo draugo gyvenimą. Kai kurie mitybos poreikiai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti:

Kalorijų suvartojimas

Mažų veislių šunims, kurių medžiagų apykaita yra greitesnė nei didelių veislių šunų, per parą reikia apie 88 kalorijų kilogramui kūno svorio, o didesniems šunims pakanka šiek tiek daugiau nei pusės šio kiekio[1]. Pasiteiraukite veterinarijos gydytojo, koks yra idealus jūsų šuns svoris.

Oksidacinis stresas

Dėl ilgesnės gyvenimo trukmės mažiems šunims taip pat naudingas ėdalas, kuriame yra daug antioksidantų, nes gali padėti neutralizuoti laisvuosius radikalus per ilgą keturkojo gyvenimą.

Moksliniais tyrimais grįsta sudėtis

Tokios sudedamosios dalys kaip omega-6 riebalų rūgštys padeda išsaugoti sveiką odą ir žvilgantį kailį.

„Hill‘s“ ėdalas palaiko mažų veislių šunų sveikatą visą gyvenimą

Kurdama ėdalo produktus „Hill‘s“ galvoja ne tik apie granulių dydį – užtikriname, kad kiekvienas receptas atitiktų mažų veislių šunų mitybos poreikius. Mažų veislių šunims skirtą sausą ir konservuotą ėdalą kuriame atsižvelgdami į unikalius gyvūnų kalorijų poreikius ir organizmo senėjimo procesus.

AR ŽINOTE? Sveikas mažos veislės šuo gali gyventi iki 20 metų. Svarbu prisiminti, kad jūsų šuns gyvenimo trukmę gali lemti keli veiksniai.

3D rendering of small paws facility

Kad jūsų mažas šuo gyventų ilgiau

Norėdama geriau suprasti mažų veislių šunų mitybos, bendravimo, emocinius ir elgesio poreikius, „Hill‘s“ įsteigė „Small Paws“ centrą. Šiame centre, kuris yra mūsų pasaulinio „Pet Nutrition Center“ (arba PNC) padalinys, naudojamos naujausios technologijos ir kuriamas unikaliems mažų veislių šunų poreikiams pritaikytas ėdalas.

„Small Paws“ centre gyvena 80 mažų veislių šunų, sveriančių iki 6 kg, kuriems teikiama išskirtinė veterinarinė priežiūra, be to, patalpose ir lauke jiems siūlomos įvairiausios pramogos – netgi lojimo parkas po atviru dangumi.

image of boy petting dog in the grass

Visada vienu žingsniu priekyje

Ėdalo versle dalyvaujame jau nuo 1939 m. ir suprantame planavimo vertę siekiant ilgalaikio tvarumo.

image of pet nutrition center worker petting cat

Įsipareigoję daryti gera

Mūsų produktų gamybos procesai atitinka etinius, tvarumo ir atsakomybės standartus.

image of cat inside cardboard box

Produktas, kuriuo galima pasitikėti

Sužinokite, kaip užtikriname, kad augintinių ėdalas atitiktų aukščiausius maistingumo, saugumo ir skonio standartus.

1 Coates, Jennifer. „Nutritional Differences for Small, Toy, and Large Breed Dogs.“ Petmd.Com, PetMD, 3 Feb. 2012, www.petmd.com/blogs/nutritionnuggets/jcoates/2012/feb/nutrition_differences_for_small_toy_large_breeds-12459. Žiūrėta 2020 m. spalio 26 d.