Hill's Transforming Lives

INFORMACIJA APIE ŠUNŲ
ALERGIJĄ PAŠARUI
IR APLINKOS
VEIKSNIAMS

Niežėjimą ir kasimąsi nesunku palaikyti įprastu šuns elgesiu, nors jis gali reikšti nenormalų gyvūno organizmo atsaką į tam tikrus alergenus – dažniausiai į aplinkos veiksnius, rečiau – į konkretų pašarą.

Kasimasis, kurį dažniausiai skatina odos bėrimai, gali lemti odos išsausėjimą ir kitokį sudirginimą, todėl oda parausta ir pleiskanoja. Nesvarbu, kaip pasireiškia odą pažeidžianti alergija, dažniausiai tai būna nemaloni šuns būklė, kuri gali neleisti užmigti ir dar labiau erzinti ir taip jautrią odą.

Laimei, naudodami tinkamą odos alergiją slopinančio pašaro ir vaistų derinį galite padėti savo augintiniui – niežėjimas sumažės ir oda taps sveikesnė.

Sign upto receive ongoing information to help manage your dog’s urinary issues.

Get Started

Aplinkos veiksnių sukeltos šunų alergijos

Vienas sunkiausių dalykų parenkant veiksmingą šuns gydymą, yra nustatyti, kas sukėlė jo organizmo alerginę reakciją. Didžiajai daugumai šunų odos alergiją sukelia tam tikros aplinkos medžiagos. Šią problemą galima išspręsti taikant įvairiapusį gydymą, kurį sudaro tiesioginius simptomus mažinantys vaistai ir sveikatą ilgą laiką padedanti palaikyti mityba.

Dažni šunų odos alergijos sukėlėjai
Žolė
Žolė
Dulkių erkutės
Dulkių erkutės
Žiedadulkės
Žiedadulkės
Blusos
Blusos

Šunų alergija maistui

Šunų alergiją pašarui iš tiesų yra gana reta – tiesą sakant, nuo šios rūšies alergijos kenčia tik 10 % alergiškų šunų! Jeigu tokia alergija vis dėlto išsivysto, ji gali pasireikšti kaip alerginė reakcija į tam tikras pašaro sudedamąsias dalis, kurias galima nustatyti veterinarui atlikus tam tikrų pašaro produktų netoleravimo tyrimą. Nuo odos alergijos geriausiai padeda dietinis šunų pašaras su hidrolizuotais baltymais arba vienu nauju baltymu, į kurį jūsų augintiniui nepasireiškia alerginė reakcija.

Nauji baltymai

Unikalūs baltymai, kurie gyvūnų mityboje pasitaiko retai. Tai mažina neigiamos reakcijos į pašarą arba aplinkos veiksnius tikimybę.

VS
Hidrolizuoti baltymai

Baltymai, kurie buvo suskaidyti į mažesnes dalis stengiantis, kad imuninė sistema jų neaptiktų.

Dažniausi šunų ėdale esantys alergenai
 Vištiena
Vištiena
(išskyrus kiaušinius)
Jautiena
Jautiena
dairy icon
Pieno produktai

Pastebėkite šuns alergijos požymius

Sausa ir niežtinti oda – tai tik vienas iš daugelio simptomų, galinčių parodyti, kad jūsų šuo patiria didesnių problemų dėl alergijos aplinkos veiksniams. Retais atvejais tai gali būti ir šunų alergijos pašarui požymiai. Jeigu jūsų šuns organizmas nenormaliai reaguoja į tam tikrą alergeną, augintinis gali jausti diskomfortą ir kasytis. Deja, kasymasis dažnai dar labiau suerzina oda ir diskomfortas tik stiprėja.

Keli požymiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį vertinant tikimybę, kad jūsų šuo kenčia nuo alergijos:
  • Raudonos dėmės, dėmelės arba spuogai
  • Pleiskanojantys arba žvynuoti lopai
  • Plaukų slinkimas
  • Pleiskanos, šašai arba suragėjusi oda
  • Niežėjimas, kasymasis, laižymasis arba trynimasis
  • Nemalonus odos kvapas
  • Virškinimo sutrikimai
  • Ašarojančios akys ir sloga

Suprasti, kaip padėti šunims, kuriuos vargina išsausėjusi oda ir kitos odos problemos, gali būti nelengva, be to, gydymas gali skirtis, atsižvelgiant į šuns diagnozę. Tačiau bendruoju atveju tinkamas antialerginio pašaro, kuris ilguoju laikotarpiu gali sušvelninti alergijos požymius, ir veterinarijos gydytojo paskirtų vaistų derinys gali padėti išvengti odą pažeidžiančių alergijos požymių paūmėjimo ateityje.

Šunų alergijos valdymas

Jeigu šuo nuolat kasosi ir yra nelaimingas, tai liūdina visą šeimą, todėl daugelis gyvūnų savininkų atkakliai ieško būdų, kaip gydyti išsausėjusią augintinio odą ir kitas alergijos sukeliamas problemas. Bandydami padėti niežulio kankinamam augintiniui geriau jaustis, galite išbandyti šunų šampūną sausai odai ar net liaudiškas gydymo priemones. Visgi geriausia būtų pasikalbėti su veterinarijos gydytoju, kuris paaiškins jums nesudėtingą, bet veiksmingą metodą, apimantį antialerginį pašarą ir vaistus, padedančius greitai palengvinti augintinio būklę. Tinkama mityba gydo odą iš vidaus ir padeda greitai bei ilgam palengvinti šuns alergijos simptomus.

Atminkite – kaip ir žmonės, kiekvienas šuo yra unikalus, taigi geriausią būdą, kaip spręsti šuns problemas, rasite bendradarbiaudami su specialistu. Kai kuriems šunims alergijos požymiai gali pasikartoti net ir taikant gydymą, taigi jį gali tekti pakoreguoti – tokiu atveju vėl kreipkitės į veterinarą.

Jeigu nesate tikri, kokios priežastys sukėlė alergiją jūsų šuniui, bet ieškote pašaro, kuris padėtų valdyti paūmėjimą, vertėtų pasiteirauti veterinaro keleto dalykų.

Nauji baltymai
Nauji baltymai

Įrodyta, kad šis pašaras su naujais baltymais mažina pašarui alergiškų šunų klinikinius požymius: kasymąsi, galvos purtymą, gerina miego ir išmatų kokybę.

Odai tinkama mityba
Odai tinkama mityba

Tinkamai parinktas sudedamųjų dalių mišinys gali padėti nuraminti ir pamaitinti šuns odą bei kailį, sumažinti niežėjimą ir sustiprinti nuo alergenų saugantį odos barjerą.

Gydymas vaistais
Gydymas vaistais

Nors jūsų šuo šeriamas antialerginiu ėdalu, padedančiu mažinti alergiją ilguoju laikotarpiu, veterinaras gali paskirti vaistų, kurie papildomai slopina niežėjimą ir stiprina nuo alergenų saugantį odos barjerą. Jeigu norite įsigyti nereceptinių vaistų nuo šuns alergijos, atminkite, kad tik veterinaras gali nuspręsti, ar jų reikia ir paskirti tinkamus vaistus.

Straipsniai ir patarimai

Norėdami daugiau sužinoti apie savo šuns alergiją ir tai, kaip geriausiai juo rūpintis kovojant su šia problema, peržiūrėkite šiuos straipsnius, kuriuos siūlo mūsų veterinarijos gydytojų komanda.

Pasiteiraukite veterinaro apie antialerginį pašarą, kuris yra žingsnis geresnio gyvenimo link

Ieškoti veterinaro