Virškinimo sutrikimai – viena dažniausių priežasčių, dėl kurios kreipiamasi į veterinarą

minutės Skaitymo trukmė

Kalėdos gali būti pavojingas metas šunų virškinimui – kalakutiena, kalėdinis pudingas ir gausybė saldumynų bei dovanų namuose: sunku pastebėti, jei jūsų šuo kažką gudriai nugvelbė. Virškinimo sutrikimai gali atsirasti ne tik šventiniu laikotarpiu. Jei įtariate virškinimo sutrikimą arba pastebėjote, kad augintinis viduriuoja ar vemia, kuo greičiau parodykite šunį veterinarui.

Visiems gyvūnams – ir katėms, ir šunims, ir žmonėms – virškinti maistą ir įsisavinti maistingąsias medžiagas yra gyvybiškai svarbu bendrai sveikatai ir gerovei. Sąvoka „virškinimo sutrikimas“ reiškia būklę, kuri trukdo tinkamai virškinti maistą arba dėl kurios pakinta maisto virškinimo greitis.

Virškinimo sutrikimai – viena dažniausių priežasčių, dėl kurios kreipiamasi į veterinarą. Du pagrindiniai požymiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį – tai vėmimas ir viduriavimas. Pykinimas ir skystos ar kraujingos išmatos gali būti gana akivaizdūs, tačiau subtilesni išmatų pokyčiai taip pat gali reikšti sutrikimus. Atkreipkite dėmesį į skystesnes nei įprastai išmatas, su krauju ar gleivėmis, kurios keistos spalvos, pavyzdžiui, geltonos ar žalios.

Yra ir kitų, ne tokių akivaizdžių požymių, pavyzdžiui, sumažėjęs svoris, pakitęs apetitas, vidurių pūtimas, skrandžio gurguliavimas ar staigus nusilpimas.

Pastebėję šiuos pokyčius, kuo greičiau apsilankykite pas veterinarą. Diagnozavęs virškinimo sutrikimą, veterinarijos gydytojas su jumis aptars labiausiai tikėtiną priežastį. Dažniausios priežastys yra šios:

  • skrandžio uždegimas ir dirginimas (gastritas);
  • nepageidaujama reakcija į pašarą arba jūsų šuo paprasčiausiai suvalgė ką nors, kas netiko;
  • plonųjų žarnų uždegimas;
  • storosios žarnos uždegimas (kolitas), dėl kurio dažnai viduriuojama, dažnai su krauju ar gleivėmis;
  • kasos uždegimas (pankreatitas) arba kasa negamina pakankamai virškinimo fermentų, kad tinkamai apdorotų pašarą.

Veterinaras gali rekomenduoti pakeisti jūsų augintinio pašarą arba paskirti vaistų, kad jis greičiau pasveiktų. Tai svarbu, nes vemiant ir viduriuojnat galima netekti skysčių ir dehidratuoti, taip pat netekti vitaminų ir mineralų. Dažnai dėl to kyla žarnyno sienelių uždegimas, be to, joms reikia tinkamų maistinių medžiagų, kad greitai atsigautų.

Paklauskite veterinaro apie „Hill's Prescription Diet Canine i/d“, kuris specialiai sukurtas taip, kad padėtų jūsų šuns žarnynui efektyviau gyti ir atsigauti. Skirtumą galite pastebėti jau po trijų dienų.*

Rekomenduojame „Hill's Prescription Diet i/d“:

  • skanu ir padeda jūsų šuniui vėl pradėti valgyti;
  • švelni, nedirginanti tekstūra, padeda žarnynui atsigauti;
  • lengvai virškinamas, neriebus ir padeda pasisavinti gyvybiškai svarbias maistines medžiagas;
  • daug elektrolitų ir B grupės vitaminų, pakeičiančių per vėmimą ir viduriavimą prarastas maistingąsias medžiagas;
  • kliniškai įrodyta, kad antioksidantai padeda išlaikyti sveiką imuninę sistemą;
  • tinka tiek trumpalaikiam, tiek ilgalaikiam maitinimui;
  • puikiai tinka tiek šuniukams, tiek suaugusiems šunims. Būtinai pasitarkite su veterinaru dėl duodamo kiekio, nes šuniukams reikia daugiau pašaro kilogramui kūno svorio nei suaugusiems šunims;
  • galima įsigyti šlapio ir sauso pašaro.

Nustačius pagrindinę virškinimo sutrikimo priežastį, veterinarijos gydytojas gali rekomenduoti naudoti kitus „Hill's“ pašarus. Šerkite tik veterinaro rekomenduojamu pašaru – nepulkite gaminti naminio maisto arba maišyti jo su kito prekės ženklo pašaru. Dėl šios priežasties augintinio bendras maitinimas gali būti nesubalansuotas. Taip pat galite paklausti veterinarijos gydytojo patarimo, kaip šerti kelis kartus per dieną nedideliais kiekiais. Be to, visada duokite gerti daug švaraus, šviežio vandens.

Laikydamiesi veterinaro rekomendacijų galite padėti savo šuniui greitai atsistoti ant kojų. Kreipkitės į veterinarijos gydytoją, jei augintiniui nepagerėja arba jei pagerėja, o paskui pablogėja.

* Daugelyje centrų atliktas maitinimo tyrimas apie mitybos intervencijos įtaką šunims, turintiems virškinimo trakto sutrikimų. „Hill's Pet Nutrition, Inc.“ „Pet Nutrition Centre“, 2003.

 

Susiję straipsniai

  • Šunų odos problemos

    Dogs running Sužinokite apie alerginio dermatito įspėjamuosius požymius, simptomus ir gydymą bei apie kitas šunų odos ligas.
  • Ar jūsų šuo yra geros formos?

    Dogs running Kaip sužinoti, ar jūsų šuo turi antsvorio? Pirmiausia veterinarijos gydytojas pasvers jūsų šunį įprasto patikrinimo metu. Tarp patikrinimų uždėkite rankas ant šonkaulių: sunku apčiuopti šonkaulius ar net neįmanoma jų apčiuopti? Jei taip, jūsų šuo greičiausiai turi antsvorio.
  • Šuniuko svorio stebėjimas

    Ar žinojote, kad augintinis apibūdinamas kaip nutukęs, jei jo svoris yra 15 % ar daugiau didesnis nei jo idealus svoris? Tai reiškia, kad mažo šuns, pavyzdžiui čihuahua, svoris gali padidėti vos 330 gramų, o rotveilerio – daugiau nei 7,5 kg.
  • Pykinimas ir viduriavimas: ar šuniui reikia skubios pagalbos?

    Understanding what it means when your dog is sick and experiencing signs of illness is vital to determining the best path of care and plan of action to help your pet.

Susiję produktai