Patarimai, kaip sugirdyti savo katei tabletes ar duoti kitus vaistus

minutės: Skaitymo trukmė

Sirgti nėra smagu, ypač jei norint pasveikti, tenka vartoti vaistus. Taip yra ir jūsų kailiniuotiems draugams. Norint pagerinti kačių sveikatą, kartais joms reikia vaistų nuo ligų ar alergijos.

Pasinaudokite šiais naudingais patarimais apie tablečių davimą katei, kad tai jums abiem sukeltų mažiau streso ir padėtų gyvūnui vėl pasijusti geriau.

Katės laikymas

Kai kurioms katėms vien jų laikymas gali kelti stresą. Atsargiai prieikite prie katės, o imdami ant rankų kalbėkite su gyvūnu švelniu ir raminančiu balsu. Prilaikykite kojas, kad jos nekybotų – tai padės katei jaustis patogiau ir saugiau.

Kaip sugirdyti savo katei tabletę

Vaistai katėms paprastai būna tablečių pavidalo. Prieš duodami vaistus nepamirškite, kad katės yra protingos būtybės, kurioms nepatinka įprasto gyvenimo būdo pasikeitimai, todėl jums bus nelengva. Skirtingai nei šunys, kurie mielai suvalgys skanėste paslėptą tabletę – su savo kate elkitės ramiai, bet apdairiai.

Hand holding out pills over the top of a gray cat.

Jei jūsų katė noriai bendrauja, pabandykite įdėti tabletę tiesiai jai į burną. Nekiškite tabletės į burną, nes gali kilti pavojus užspringti (arba gyvūnas tiesiog išspjaus ją atgal tiesiai į jus!). Pasiūlykite augintiniui atsigerti šviežio vandens iš dubenėlio, kad būtų lengviau nuryti.

„Mėsos kukulis“

Kitas būdas, kaip sugirdyti katei tabletę, yra slaptesnis. Pirmiausia paslėpkite tabletę katės įprastoje lėkštelėje kartu su įprastu pašaru. Geriausiai tinka drėgnas arba pusiau drėgnas kačių pašaras, bet jei jūsų katė ėda tik sausą pašarą, galite duoti jai drėgno pašaro kartu su tablete, kad tai būtų neįprastas skanėstas.

Jei jūsų katė atsisako pašare esančių tablečių, pagalvokite – galbūt ją sugundysite „žmonių“ maistu, pavyzdžiui, tunu. Prieš duodami ne naminiams gyvūnams skirto maisto savo katei visada pasitarkite su veterinaru.

Kačių pašaro padažas

Jei ieškote kito varianto, kaip sugirdyti katei tabletę, galite pabandyti ją sutrinti į miltelius.

Jei jūsų katės vaistus galima sutrinti, tai galite padaryti sutrindami juos tarp dviejų šaukštų arba įsigiję tablečių smulkintuvą vietinėje vaistinėje ar gyvūnų prekių parduotuvėje.

Susmulkintus vaistus įmaišykite į nedidelę porciją kačių pašaro padažo, kurį (tikėkimės) jūsų katė godžiai sulaižys. Stiprus padažo skonis idealiai užgoš nemalonų tabletės skonį. Niekada neduokite savo katei vaistų su pienu, nes daugelis kačių jo nevirškina. Jei gyvūnas atsisako šaukšto padažo, įmaišykite jo į įprastą pašarą – kaip specialų priedą prie sauso pašaro arba įmaišykite į šlapią pašarą.

Skysto pavidalo vaistai

Jei jūsų katė atsisako vartoti vaistus arba yra per daug ligota, kad galėtų normaliai ėsti, veterinaras gali paskirti skystus, per švirkštą duodamus vaistus. Daugumą skystų vaistų reikia laikyti šaldytuve. Vis dėlto, katės dažniau sutinka vartoti kambario temperatūros vaistus. Niekada nešildykite vaistų mikrobangų krosnelėje. Švirkštą galite pašildyti kelias minutes palaikę jį rankoje arba panardinę į puodelį šilto (ne karšto) vandens.

Kaip minėta, laikykite katę saugioje ir patogioje padėtyje, o švirkštą paimkite į dominuojančią ranką. Leiskite savo katei laižyti švirkšto galiuką, kad augintinis galėtų paragauti vaisto, tada lėtai nuspauskite stūmoklį. Nukreipkite vaisto srovę į gerklės galinę dalį, tačiau būkite atsargūs, kad nenukreiptumėte galvos atgal, nes dėl to jie gali įkvėpti dalį skysčio arba užspringti.

Vaistams patekus į katės burną, šiek tiek palaikykite burną užčiauptą ir įsitikinkite, kad katė nurijo skystį. Nesijaudinkite, jei gyvūnas išspjauna dalį vaistų – tai įprasta. Net jei šiek tiek vaistų atsidūrė ant jūsų kelių, neduokite vaistų pakartotinai ir palaukite, kol reikės vartoti kitą dozę.

Akių ir ausų lašai

Kartais katėms reikia lašinti akių ar ausų lašus, ypač alergijų turintiems gyvūnams. Kaip ir girdant tabletes ar skystus vaistus, katę reikia laikyti saugiai.

Tada galite apdovanoti juos skanėstu, kad kvapas jiems sietųsi su teigiamu jausmu. Kai būsite pasiruošę lašinti akių lašus, nedominuojančios rankos pirštu ir nykščiu prilaikykite atmerktą katės voką, o tada dominuojančia ranka įlašinkite vaistus. Dažnai geriausia lašinti iš viršaus, iš apačios arba iš galvos šono, o ne tiesiai prieš snukutį, kad gyvūnas to nepastebėtų. Niekada nelieskite katės akies lašintuvu ar pirštais.

Reikiamą ausų lašų kiekį lašinkite į katės ausį ir sukamaisiais judesiais švelniai pamasažuokite ausies pagrindą. Nors jūsų katei nepatiks nė vienas iš šių būdų, tačiau, kaip ir visi kačių vaistai, jie gyvybiškai svarbūs augintinio sveikatai.

Pair of hands in blue latex gloves injects a calico cat in the back.

Kai kurioms ligoms, pavyzdžiui, diabetui, gydyti augintinių šeimininkai turi suleisti vaistus po oda. Atliekant injekcijas jums pravers antra rankų pora, todėl pasitelkite pagalbininką, kuris prilaikytų katę rankšluosčiu arba tvirtai, bet švelniai suimtų.

Priklausomai nuo gydymo, katėms gali prireikti leidžiamų vaistų, todėl paprašykite, kad veterinaras parodytų, kaip ir kur juos suleisti. Kiekvienai dozei visada naudokite naują adatą ir užsirašykite kiekvienos injekcijos laiką ir datą.

Suleidę vaistų, pamyluokite katę daugiau nei įprastai. Gyvūnas taip pat gali norėti pabūti vienas, todėl suteikite jam laiko ir erdvės, jei nori šiek tiek pasislėpti. Suleidę vaistus niekada neišmeskite adatos į šiukšlių dėžę – išmeskite ją į tam skirtą aštrių daiktų konteinerį arba nuneškite į vietinę vaistinę ar veterinaro kabinetą.

Jei įtariate, kad jūsų katė serga, pirmiausia kreipkitės į veterinarą apžiūrai ir augintiniui duokite tik konkrečių veterinaro paskirtų vaistų.

Šie patarimai yra tik naudingos gairės. Visada pasitarkite su veterinaru dėl jūsų katei geriausiai tinkančio vaisto vartojimo būdo. Be to, norint teisingai diagnozuoti ir išgydyti bet kokią katės ligą, geriausia gyvūną nuodugniai ištirti veterinaro kabinete.

Kartais katėms gali prireikti vaistų – tiek trumpo antibiotikų kurso, tiek visą gyvenimą trunkančio tam tikros ligos gydymo. Galbūt augintinis jums nepadėkos, bet bus laimingas ir sveikas!

Autorės biografija

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brien yra rašytoja, mama ir ilgalaikė kačių globėja, kurios namuose šeimininkauja dvi rusų melsvosios veislės atstovės. Autorės darbų galite rasti Care.com, What to Expect ir Fit Pregnancy, kur ji rašo apie augintinius, nėštumą ir šeimyninį gyvenimą. Raskite ir sekite jos Instagram ir Twitter paskyras @brovelliobrien.

Susiję produktai