Hill’s Pet Nutrition Logo

KATĖS ARBA ŠUNS
LAIKINA GLOBA

Gyvūno laikina globa yra puikus būdas pakeisti augintinio gyvenimą ir tuo pat metu pamatyti, kaip jums tinka šeimininko vaidmuo.

Peržiūrėkite toliau pateiktus patarimus, kurie padės pasiruošti augintinio laikinos globos patirčiai.

Ko prireiks augintinio laikinai globai

 • Kantrybės ir laiko

  Kiekvieną dieną savo augintiniui skirkite laiko maitinimui, pasivaikščiojimams ir bendravimui. Taip pat turėtumėte pasiruošti skirti daugiau laiko, jei jiems prireiktų papildomos elgesio pagalbos ar medicininės priežiūros.

 • Saugios aplinkos

  Šuniukai ir kačiukai žais ir kramtys beveik viską. Įsitikinkite, kad tinkamai paruošėte savo namus ir šeimos narius, kol atvyks jūsų smalsus naujas draugas.

 • Transportavimo dėžutės ar narvo

  Ši įranga puikiai padeda vežant kates vizitui pas veterinarijos gydytoją ar prieglaudos renginius.

 • Aukštos kokybės pašaro

  Jūsų augintinio gerovei labai svarbu pasirinkti aukštos kokybės šlapią arba sausą pašarą, kuris atitiktų jūsų gyvūno gyvenimo laikotarpį ir bet kokias sveikatos problemas, su kuriomis jis gali susidurti.

 • Išmatų maišelių arba kraiko dėžutės

  Nesvarbu ar vedžiojate globojamą šunį, ar valote globojamo kačiuko kraiko dėžutę, norėsite turėti visą reikalingą įrangą, kad jų erdvė būtų švari.

 • Žaislų

  Viena smagiausių jūsų, kaip globėjo, pareigų yra padėti jūsų augintiniui socializuotis žaidžiant [nuoroda: 6 būdai socializuoti savo katę]. Katėms būtinai sukurkite gerą vietą drąskymui.

Ko tikėtis globojant

Turėsite užpildyti dokumentus ir galbūt dalyvauti mokymuose bei atlikti asmens patikrinimą. Kai kurie tipiški klausimai, kuriuos gali užduoti prieglauda, yra šie:

1

Ar turite kitų augintinių?

Turėsite juos informuoti apie jūsų dabartinio augintinio skiepus, temperamentą prieš priimant dar vieną gyvūną namuose.

2

Ar turite vietos globotinei katei atskirti?

Svarbu turėti naminiams gyvūnėliams atskirą patalpą, kurioje būtų galima izoliuoti naujus globojamus augintinius. Kartais augintinis gali dar neturėti visų skiepų arba jam tiesiog reikia vietos pabūti vienam.

3

Ar galite lanksčiai pritaikyti savo laiką augintinio priežiūrai?

Viena iš priežasčių, kodėl augintinis ateina į jūsų namus yra socializacija, todėl turėsite dažnai būti namuose, kad galėtumėte su juo bendrauti.

Klausimai, kuriuos reikia užduoti prieglaudai

Turėtumėte drąsiai užduoti bet kokius klausimus, susijusius su globa patvirtinimo proceso metu. Kai kurie klausimai, kuriuos galbūt norėsite užduoti:

 • Ar prieglauda duoda pašaro ir kraiko, padengia medicininės priežiūros išlaidas?
 • Ar globojamas augintinis yra visiškai paskiepytas ir nukirmintas?
 • Ar globojamas augintinis turi elgesio problemų, įskaitant agresija?
 • Ar galima grąžinti globojamą gyvūną, jei tinkamai nesutarsite namuose?
 • Ar turėsite galimybę pasirinkti gyvūnus, kuriuos norite apgyvendinti?
 • Ar yra galimybė paimti nuolatinei globai, jei nuspręsite, kad norėtumėte juos auginti?

Atsakymai į šiuos klausimus greičiausiai skirsis priklausomai nuo prieglaudos. Nesvarbu, koks būtų atsakymas, prieš žengiant kitą žingsnį svarbu įsitikinti, kad esate patenkinti prieglaudos praktika ir taisyklėmis.

Dauguma prieglaudų suteiks pagalbą

Ar nesate tikri dėl globos išlaidų? Daugelis organizacijų sumoka už veterinarinę priežiūrą, o kitos aprūpina pašaru ir kraiku. Iš anksto paskambinkite vietinei prieglaudai ir pasiteiraukite apie konkrečią jų politiką.

Raskite prieglaudą šalia jūsų