Antsvorio turintys šunys - didelė rizika

Šunų šeimininkai ne visada pastebi, kad jų šuo jau prarado formą. Galbūt todėl beveik pusė augintinių Europoje turi antsvorio.

 

Visgi antsvorio turinčiam šuniui gali kilti rimtų sveikatos problemų. Vos keli papildomi kilogramai gali padidinti įvairių sveikatos problemų riziką. Tarp jų galima paminėti:

  • pankreatitą;
  • trumpesnę gyvenimo trukmę;
  • odos ligas;
  • diabetą;
  • artritą ir mažesnį judrumą

Jeigu manote, kad jūsų šuo turi nemažai antsvorio arba yra nutukęs, pasitarkite su augintinio veterinarijos gydytoju ir drauge ieškokite patikimo problemos sprendimo.

Ar jūsų šuo turi antsvorio ?

 

Organizmo būklės įvertinimas balais – tai priemonė, naudojama gyvūnų organizmo riebalų kiekiui įvertinti ir tikrajai organizmo būklei apibūdinti. Veterinaras gali profesionaliai įvertinti jūsų šuns organizmo būklę ir pasakyti, ar šuo idealaus svorio, ar jam reikia šiek tiek padėti jį pasiekti. Įvertinti šuns svorį galite pamėginti ir patys, naudodami mūsų siūlomą patogią organizmo būklės balų skaičiavimo priemonę.

 

Įvertinkite savo šuns organizmo būklę balais

 

Sveiko svorio privalumai

 

Moksliniai tyrimai atskleidžia aiškų ryšį tarp šuns svorio ir gyvenimo kokybės. Šunys, kurie gali pasiekti ir išlaikyti sveiką svorį, gyvena ilgiau ir yra laimingesni, negu kenčiantys nuo lėtinio antsvorio arba nutukę šunys:

 

 

jiems lengviau bėgioti, žaisti, šokinėti ir dalyvauti šeimos veikloje;

sveiko svorio šunims kyla mažesnis pavojus susirgti įvairiomis su svoriu susijusiomis ligomis;

idealaus svorio šunims lengviau tyrinėti savo aplinką ir reaguoti į dirgiklius – taip jie išlieka atsipalaidavę ir geriau jaučiasi;

jie geriau jaučiasi fiziškai ir gali lengviau pasikasyti, pereiti į vėsesnę vietą ir pan.;

kai kurių veislių šunys linkę sirgti kvėpavimo arba širdies ligomis, tačiau sveiko svorio šunims šis pavojus gali būti mažesnis.

Sveiko svorio siekite žaisdami

Siūlome keletą žaidimų idėjų, kurios padės jūsų šuniui šiek tiek pasimankštinti, o smagu turėtų būti jums abiem.

 

Pasivyk ir atnešk

 


Prieš pradėdami, atsižvelkite į šuns veislę – ar turite aviganį, ar skaliką? Retriveriai gali ištisas valandas smagiai nešti mėtomus daiktus, o aviganiams labiau patiks vaikytis kamuolius arba dėlioti žaislus. Skalikams patinka sekti kvapo pėdsakais – ar jiems pavyks rasti jus arba kitą šeimos narį?
 

Slėpynės

 


Slėpynės – puikus žaidimas su šunimi, nors gali tekti šiek tiek pasistengti, kol šuo supras, kaip žaisti. „Pasislėpkite“ kitame kambaryje ir kvieskite šunį, o kai šuo jus ras, apdovanokite jį smagiai triukšmaudami arba duokite neriebią ėdalo granulę. Gali tekti šiek tiek pasistengti, kol šuo supras, kaip žaisti, tačiau kai jis išmoks, galite padaryti žaidimą dar sudėtingesnį, kūrybiškiau ieškodami slėptuvių. Tik įsitikinkite, kad tai neatgrasys šuns nuo žaidimo.
 

Balsų karuselė

 


Tai ne tik puikus grupinis žaidimas, bet ir geras būdas sustiprinti šuns įgūdį šaukiamam atbėgti. Kai šuo bus pasiruošęs, „pakelkite kartelę“, įtraukdami į žaidimą kelis žmones, kurie vienas po kito šauktų šunų iš skirtingų vietų, ir šis neturėtų nė minutės atsipūsti.
 

Pastatykite kliūtį arba kliūčių ruožą

 


Tai nesunku padaryti net patalpoje. Būkite kūrybiški – kliūtims ir labirintams sukurti naudokite tokius saugius namų apyvokos daiktus kaip susuktos antklodės bei kartoninės dėžės. Įsitikinkite, kad teritorija saugi, ir pritaikykite kliūčių ruožą atsižvelgdami į savo šuns galimybes ir dydį. Numetęs svorio šuo galės pereiti prie sudėtingesnių užduočių.
 

Žygis

 

Nors žygis savaime nėra žaidimas, daugumai šunų patinka įveikti ilgą kelią pėsčiomis. Jeigu jūsų šuns antsvoris labai didelis, prieš leisdamasis į didelį nuotykį, jis turėtų šiek tiek sulieknėti. Kasdien apeiti „šuns teritoriją“ (jūsų kvartalą ar kitą vietą, kurioje dažnai vaikščiojate) taip pat yra svarbi dienotvarkės dalis. Visiems šunims gali būti naudinga kasdienius pasivaikščiojimus nuspėjamais maršrutais derinti su naujais vaizdais ir naujais horizontais.

 

 

 

 

 

 

 

Subalansuota mityba gali pakeisti gyvenimą

 

Antsvoris gali neigiamai veikti kasdienę šuns veiklą ir jo nuotaiką. Pasiekti sveiką svorį gali padėti subalansuotą mitybą užtikrinantis ėdalas, be to, šuo jausis sotus ir patenkintas. „Hill’s™ Science Plan™ Perfect Weight“ ėdalo produktus sudaro aukštos kokybės kruopščiai suderintos sudedamosios dalys, pabrėžiančios šunų mėgstamiausią vištienos skonį. Ieškokite „Hill’s™ Science Plan™ Perfect Weight“ ėdalo produktų internete, veterinarijos klinikoje arba netoli jūsų esančių augintinių reikmenų parduotuvėje. 

 

 

anchor

Jūsų šuns priežiūra

STRAIPSNIAI IR PRIEMONĖS

Augintinių priežiūros centras